Author Topic: Trial Amazon Prime (din UK)  (Read 663 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline carlin

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Trial Amazon Prime (din UK)
« on: 21 November 2020, 01:48 »
Încerc să activez trial-ul Amazon Prime de pe Amazonul englezesc (pentru free delivery, nu pentru serviciul de streaming), teoretic ar trebui să primesc o lună gratis, nu ?
Scopul meu e să mă abonez fără extra costuri și să comand un produs pe care să îl livreze în România la care să nu fiu nevoit să plătesc transport, plus aș primi bonus o lună acces la Prime Video, voiam să îl încerc.
Am cardul salvat pe cont, un card de BT, când ajung la partea de Purchase, la ultimul click cum ar veni, mă trimite pe pagina de securitate de la BT si primesc și SMS pe telefon cum că urmează să fiu taxat 7.99 lire desi abonarea ar trebui să fie gratis și să mă taxeze doar de luna viitoare dacă nu dau cancel între timp. Apare specificat clar pe site că se poate da cancel oricând (ca să beneficiezi doar de trial 1 lună)
E vreo problemă aici sau e normal, mă poate lămuri cineva ? Mulțumesc !
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Trial Amazon Prime (din UK)
« Reply #1 on: 21 November 2020, 13:38 »
Ai verificat daca nu cumva livrarea e gratis doar pentru adrese din UK?
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline KodiaK

Trial Amazon Prime (din UK)
« Reply #2 on: 21 November 2020, 20:43 »
In mod normal un trebuie sa iti ia nimic acum. Nu cumva doar te anunta ca serviciul Amazon Prime costa 7.99 lire si ca urmeaza sa ti se ia banii de pe card luna viitoare. Acum nu ar trebui sa pletesti nimic. Esti sigur ca nu specifica nicaieri cand urmeaza sa fi taxat acele 7.99 lire?
mudpie, el se refera la costul abon prime, nu la transport.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K