Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 165200 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2040 on: 28 June 2022, 22:41 »
Nemernicii vor sa continue campania de vaccinare cu Pfizer si Moderna (mRNA) sub presiunea UE, indiferent de consecintele asupra sanatatii (tocmai se discuta la TV). Iar cel mai putin nociv vaccin, cel produs de Valneva (virus intreg inactivat) nu va fi disponibil in UE, desi e produs de firme din UE.
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2041 on: 28 June 2022, 23:22 »
Daca nu se misca nimic in US inseamna ca nu sunt chiar asa de nasoale vaccinurile mRNA. Nu inteleg cum vor incerca sa mai motiveze populatia sa se vaccineze ? 
   
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline dawicked

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2042 on: 29 June 2022, 08:05 »
Daca nu se misca nimic in US inseamna ca nu sunt chiar asa de nasoale vaccinurile mRNA. Nu inteleg cum vor incerca sa mai motiveze populatia sa se vaccineze ? 
   
Ca si pana acum, prin constrangere.
 

Offline slicker

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2043 on: 29 June 2022, 17:21 »
Dar cati morti au murit din cauza virusului?


Daca pui asemenea intrebare, acum si vorbesti de constructiv, cred ca ai nevoie de un reality check masiv brosky. Genul ala de triple mega face palm de asfalt cand realizezi ce ai scris :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2044 on: 06 July 2022, 21:08 »
Se discuta din nou despre vaccinarea obligatorie inclusiv in RO. Inca lumea musca la greu info despre razboiul rusilor si nu se agita, dar o sa fie din nou mare scandal cu vaccinurile.

Si vor sa bage doar Pfizer mRNA pentru toti.

Slugoii de la EMA inca nici n-au aprobat Valneva cu virus intreg dezactivat, pentru care au fost semnate in 2021 contracte in UE pentru vreo 64 milioane de doze (ca sa nu fie alternativa la mizeria americanilor). L-au aprobat initial in GB, dar ulterior au blocat achizitia.
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2045 on: 07 July 2022, 13:39 »
Eu nu inteleg de ce te-ar interesa variante de vaccin cu virus intreg dezactivat atata timp cat toti ne-am intalnit cu covidul in ultimi doi ani.
  Cel mai sanatos lucru este sa ai grija ce bagi in tine sa-ti functioneze corespunzator sistemul imunitar. 
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2046 on: 08 July 2022, 01:15 »
Ideea e ca daca tot vor sa te forteze sa te vaccinezi, sa poti alege solutia cea mai putin periculoasa. In cazul covid e totusi recomandabil sa nu faci boala, decat sa o faci si sa te bazezi doar pe un sistem imunitar bun.

Respectiv, in cazul covid organismul e intoxicat cu proteina spike, care e toxica si daca e produsa in organism la comanda vaccinurilor cu mARN. Vaccinul produs de Valneva stimuleaza anticorpi la prezenta altor componente ale virusului, care nu muteaza si care nu au toxicitatea proteinei spike.

Eu nu m-as feri de vaccinul produs de Valneva, dar sa nu aud de mizeriile impuse de afacerile cu americanii care vor sa bage pe gat doar produse cu mRNA, in complicitate cu coruptii de la conducerea UE.
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2047 on: 08 July 2022, 14:08 »
  Eu zic ca in Romania suntem safe cu doar 42% oameni vaccinati, nu cred ca au cum sa impuna asa ceva atata timp cat mare parte din staful care lucreaza pentru guvernanti se opun.
  Vor fi probabil restrictii mai dure si aplicate mai rapid sa prezinte celor din UE ca fac tot ce se poate pentru motivarea populatiei sa se vaccineze.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2048 on: 24 July 2022, 15:18 »
"În această dimineață (20 iulie), Ministerul Federal al Sănătății din Germania a postat un tweet uimitor, recunoscând că 1 din 5.000 de injecții Covid provoacă "efecte secundare grave".

Această cifră este probabil o subestimare severaă, având în vedere faptul că sistemele de raportare a efectelor secundare pentru medicamente și vaccinuri sunt în mare parte voluntare."
"Aceasta implică faptul că aproape 300.000 de americani și europeni au suferit efecte secundare grave după ce au primit injecții cu ARNm de la Pfizer/BioNTech și Moderna."

Deci se refera doar la efectele secundare severe raportate la vaccinurile cu mARN de la Pfizer/BioNTech și Moderna, nu si de la celelalte vaccinuri, iar raportarea e la doza de vaccin, nu la numarul de persoane vaccinate.
Daca luam in calcul persoanele care au primit 3 doze de vaccin (deci si un booster), rezulta ca ~1 din 1660 persoane vaccinate cu vaccinuri mARN de la Pfizer/BioNTech și Moderna a suferit de efecte secundare severe, numarul real fiind si mai mare daca se ia in considerare faptul ca majoritatea nu au raportat efectele respective sau ca medicii nu au facut legatura intre problemele raportate si vaccinurile.
 

Offline axxel4you

Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2050 on: 08 August 2022, 22:49 »
NU mai stiu daca am postat asta:

https://twitter.com/TPostMillennial/status/1476710278096166917

Exact ce spuneau pe aici "conspiracy theorists" si restul radeau la idee.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: axxel4you

Offline taxon

Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2052 on: 26 August 2022, 19:39 »
Praf in ochi. Cei de la DARPA sustin ca povestea cu vaccinurile mRNA e rezultat direct al programului lor militar P3, la care au participat mai multe universitati si companii farmaceutice, printre care atat Moderna cat si Pfizer. Proiectul initial de cercetare a fost lansat de ei in 2011. ;D
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2053 on: 26 August 2022, 20:54 »
Eu stiu ca Moderna a lucrat cu DARPA la programul mRNA. Pfizer e mai mult cu profitul si mai putin cu inventarea.

Post Merge: 27 August 2022, 13:37
« Last Edit: 27 August 2022, 13:37 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2054 on: 05 September 2022, 20:57 »
Tocmai se discuta la TV despre faptul ca UE vrea sa impuna din nou restrictii, masti si vaccinare. Iar vaccinarea sa fie cu noile vaccinuri americane cu mRNA la care nici macar nu s-au incheiat testele pe oameni ci doar pe soareci.
Sa vedem cati se mai lasa fraieriti de data asta.  ;D