Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 167286 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #540 on: 15 April 2020, 10:12 »
tai drepturi, rupi economia in paispe, dai amenzi ca nebunul, pui poporul sa suporte si sa sufere.

si strici totul pentru niste barbosi imbuibati stricati puturosi si pedofili,. impreuna cu IMBECILIMEA care le pupa mana,

tu nici nu ai misloace sa vindeci o miime din ce se va intampla.

cineva, dati telefoane, faceti ceva acolo, da-o incolo ca nu se poate asa ceva. romania va intra in istorie ca tara cea mai tampita!! cum e posibil sa faci asa ceva, cand tu nu poti pastra reguli IN SPITALE, daramite la o asemenea scala?

toate costurile imense, toate pierderile si toti mortii vor fi de pomana!


Post Merge: 15 April 2020, 10:28
cum poti acum impune inca o luna de separare? cine dracu mai tine seama de ceva, dupa sarbatoarea asta?

 poate conducerea stie ce face. batranii mananca din buget pensii. fuck em, fuck'em all.

solutie finala, cu invirusare naturala. zieg!

it's all gay ops!
« Last Edit: 15 April 2020, 10:28 by Monier »
 

Offline ixtl

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #541 on: 15 April 2020, 14:35 »
batranii mananca din buget pensii. fuck em, fuck'em all.
...and this is how I met your mother Trumps gets re-elected.
And none of them young folks understand why.
 

Offline wntd

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #542 on: 15 April 2020, 16:41 »
Cred că nu-i mai "trebe' mel" de Paște lu' Vela acum pt că bănuiesc că și-au băgat mulți polițai melu' în "frigiderul" lui când au auzit vestea.😁
Acum nu că le-aș lua partea pt că nici nu prea ai avea cum , dar trebuie sa te gândești că și polițaii îs tot oameni ,iar ca majoritatea oamenilor  ar dori si ei sa fie liberi de sărbători...nu să o ardă aiurea pe străzi pt că așa s-a trezit vorbind unu' pe la televizor...
« Last Edit: 15 April 2020, 16:43 by wntd »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #543 on: 15 April 2020, 18:09 »
ca vor liberi, asta-i una. dar el s BOR baga boala in toata politia si jandarmeria intre timp - si asa peste tot.

vela asta e o panarama. ii sper demisia pana diseara.

 

Offline taribo

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #544 on: 15 April 2020, 19:16 »
:))) totusi eu sunt fan Vela. Sper sa reziste valului de rahat care vine spre el.
 

Offline wntd

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #545 on: 15 April 2020, 20:45 »
:))) totusi eu sunt fan Vela. Sper sa reziste valului de rahat care vine spre el.
Trebuie sa recunosc că e oricând mai "digerabil" decât alde' Marcel Ciolacu ori Șerban Nicolae ...pe care nu-i mai văzusem de mult pe.la.tv și exact când.ma.gandeam.ca uite ce bine se împacă politicienii zilele astea,nu vezi scandaluri,etc ..am dat din greșeală pe antena3...pff. Aia chiar o trag grav de păr acolo. Ei chiar nu se pot vedea în reluare pt a se vedea cât de penibili îs ?

Din ăștia de-au apărut mai des pe scenă in ultima perioadă îmi par mai ok alde' Raed Arafat și Nelu Tătaru. Pe.Vela și pe.Despescu nu-i prea halesc...par de-o falsitate forțată atunci când fac unele.declaratii.
...iar Iohannis e precum un băț de floarea-soarelui...
« Last Edit: 15 April 2020, 20:53 by wntd »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #546 on: 15 April 2020, 20:50 »
atentie mare
https://www.washingtonpost.com/opinions/2020/04/14/state-department-cables-warned-safety-issues-wuhan-lab-studying-bat-coronaviruses/



pfft americans getting pissed



Michigan



Post Merge: 16 April 2020, 18:18
ministrul vela: "dragi prieteni"
[/size]
[/size]holy shit! fuck off you fucking clown!
[/size]ce imbecil de puritate maxima.
« Last Edit: 16 April 2020, 18:18 by Monier »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #547 on: 17 April 2020, 09:15 »
yyyyeah hmm
se vede ca ati mintit pana acum
daca se poate sa mai spuneti din cand in cand situatia reala, ar fi grozav


« Last Edit: 17 April 2020, 09:19 by Monier »
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #548 on: 17 April 2020, 20:36 »
Coronavirus Outbreak May Have Started as Early as September, Scientists Say

"În decembrie, primul grup de cazuri a fost urmărit la o piață de fructe de mare din Wuhan, ceea ce a determinat unii să sugereze că acesta este locul unde a apărut virusul. Dar pe măsură ce aflăm mai multe despre virus, această versiune a evenimentelor pare mai puțin probabilă."
 

Offline Ciocanul

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #549 on: 17 April 2020, 21:28 »
Deces 404

Femeie, 46 de ani, din judeţul Galaţi. Venită din Anglia în 13.04.2020, se internează în aceeaşi zi în Spitalul Judeţean de Urgenţă Galaţi (ATI - intubată).
Rezultat pozitiv pe data de 13.04.2020.
Decedată pe data de 17.04.2020.
Comorbidităţi: Diabet zaharat, obezitate, HTA, boală hepatică cronică.

Si asta a venit tot cu Lowcost de 30 de lire ?!? Pt ce plm ii aduc aici varza ? Nu erau inchise rutele dinspre Anglia ? Nu sta in picioare ca e mai ieftin decat sa cari un sarcofag. In conditiile de acum mi se pare risc mare sa ii manipulezi bolnavi cu brancardieri, doctori, piloti, etc.
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #550 on: 17 April 2020, 21:48 »
 Am mai scris! ce e asa greu de inteles? e mai ieftin sa vina mortul pe picioarele lui in tara cat mai poate, daca murea in Uk cine platea cosciugul + manipulare + transport sau o incinera acolo si toate rudele din tara acceptau ca le vine ruda in tara in cutia de ness. Va ganditi doar la voi nu si la ce implicari emotionale si financiare sunt in spatele fiecarei povesti de genul asta.
   
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline Ciocanul

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #551 on: 18 April 2020, 01:28 »
Ii aduc cu avioane speciale. Nu a venit pe picioarele ei. Nu contest drama, D-zeu sa o ierte, alta e pb. Genul asta de caz trebuie explicat si identificate clar cu subiect si predicat unde sunt focarele de infectie si de la ce sunt. Nu stam toti ca pestii in plase ca vin bolnavi din afara si ii baga in spitale/tarcuri sau unde ii baga. Trebuie actionat punctual si "chirurgical" si nu fututa toata economia, sa ne dam shut down ca ne aduc bolnavii in tara. Boala nu pluteste in aer, este in bolnavi.
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #552 on: 18 April 2020, 11:24 »
Eu sunt de parere ca toate statele primesc informatii de la aceeasi sursa, regulile privind iesitul pe afara si distantarea sociala sunt peste tot . Nu cred ca distantarea sociala este suficienta, iesitul pe afara si activitatile pe afara mai devreme sau mai tarziu iti vor declansa boala.
   Fiecare face cum il duce capul, eu unul nu vreau sa fiu carne de tun care merge sa sustina economia cu pretul sanatatii sau chiar al vieti, nu am fost bogat si nici nu voi fi asa ca din punctul meu de vedere cine are nevoie de cash sa mearga sa sustina economia,
« Last Edit: 18 April 2020, 11:28 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #553 on: 18 April 2020, 12:21 »
Coronavirus Outbreak May Have Started as Early as September, Scientists Say

"În decembrie, primul grup de cazuri a fost urmărit la o piață de fructe de mare din Wuhan, ceea ce a determinat unii să sugereze că acesta este locul unde a apărut virusul. Dar pe măsură ce aflăm mai multe despre virus, această versiune a evenimentelor pare mai puțin probabilă."
esti pe repeat. faci spam :D


   Fiecare face cum il duce capul, eu unul nu vreau sa fiu carne de tun care merge sa sustina economia cu pretul sanatatii sau chiar al vieti, nu am fost bogat si nici nu voi fi asa ca din punctul meu de vedere cine are nevoie de cash sa mearga sa sustina economia,
bravo, bine zis carne de tun.

 

Offline taribo

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #554 on: 18 April 2020, 17:51 »
   Fiecare face cum il duce capul, eu unul nu vreau sa fiu carne de tun care merge sa sustina economia cu pretul sanatatii sau chiar al vieti, nu am fost bogat si nici nu voi fi asa ca din punctul meu de vedere cine are nevoie de cash sa mearga sa sustina economia,

Economia e viata..ca vezi tu fara economie nu ai sistem de sanatate, alimente, ordine si fara astea se poate sucomba de tot felul de chestii banale. Asa ca in final probabil se va sucomba infinit mai mult de la probleme care sunt cauzate de futerea sistematica a economiei decat de covid19 propriu zis.