Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 165615 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #975 on: 24 July 2021, 02:29 »
Gurile rele zic că, din trecutul prin boală, rezultă mai puțini anticorpi, decât în urma vaccinării antiCOVID-19!...
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #976 on: 24 July 2021, 10:00 »
Sistemul imunitar stie ce are de facut, cel mai important lucru este sa te feresti sa te contaminezi cu o cantitate mare de virus intr-o perioada scurta de timp.
  Cel mai nasol lucru la vaccin este ca creaza o rectie puternica in organism care declanseaza producerea de anticorpi care te protejeaza strict de covid eliminand treptat restul sistemelor de aparere impotriva altor boli .
« Last Edit: 24 July 2021, 10:13 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Offline KodiaK

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #977 on: 24 July 2021, 23:44 »
Cel mai nasol lucru la vaccin este ca creaza o rectie puternica in organism care declanseaza producerea de anticorpi care te protejeaza strict de covid eliminand treptat restul sistemelor de aparere impotriva altor boli .
De unde ai tras tu concluzia asta?
Cu alte cuvinte toti cei vaccinati devin un soi de infectati cu HIV, pe care ii poate omori si o simpla raceala.
Asta daca te-ai referit la vaccinul anti-covid. Ca daca te referi la orice vaccin, atunci e aproape toata planeta deja compromisa.
Sincer sa fiu nic pe la cei mai aprigi anti-vaxxeri nu am auzit teoria asta.


Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #978 on: 25 July 2021, 00:41 »
Nu-i exclus să fi făcut referire strictă la vaccinurile mRNA, întrucât până-n decembrie 2020 nu s-au mai utilizat în istoria omenirii.
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #979 on: 25 July 2021, 14:47 »
@KodiaK pe la minutul 1:25 e unul care explica ce si cum cu vaccinurile mRNA.  E posibil totodata sa fii gresit cand s-a exprimat dar parca prea a pus intonatia corect ... o sa aflam in timp daca vaccinati cu pfizer vor muri si de la un part tras in directia lor.

Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline Nosferat

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #980 on: 25 July 2021, 18:28 »
Cel mai nasol lucru la vaccin este ca creaza o rectie puternica in organism care declanseaza producerea de anticorpi care te protejeaza strict de covid eliminand treptat restul sistemelor de aparere impotriva altor boli .
De unde ai tras tu concluzia asta?
Cu alte cuvinte toti cei vaccinati devin un soi de infectati cu HIV, pe care ii poate omori si o simpla raceala.
Asta daca te-ai referit la vaccinul anti-covid. Ca daca te referi la orice vaccin, atunci e aproape toata planeta deja compromisa.
Sincer sa fiu nic pe la cei mai aprigi anti-vaxxeri nu am auzit teoria asta.




Boss,lasa treaba cu acele concluzii. Devii la fel de ridicol ca si cei de care iti bat joc ca fiind "conspirationisti". Intelegi care e treaba,care e "smenul"? Vorbim despre niste lucruri despre care nu exista dovezi concludente. Ca tu ai incredere? Bravo tie, eu nu am, ca sunt asa mai "conpirationiosto-masono-zionisto-extratestro-ist" de felul meu.

Ca tu iti pui increderea,ba pardon viata,in niste lucruri netestate, este absolut problema ta. Bravo tie,esti printre soimii patriei,esti fruntasul natiunii, o sa iti fac o emblema speciala ca ai dorit sa devii cobai. Chiar nu am ceva impotriva acestui lucru. Stii cu ce am problema? Cand vin niste "dastepti" ca si tine sa ii educe pe restul,ca a vorbit nea Nicu la tembelizor ca vaccinul e bun,e sigur,ca toti sunt niste hapciupaliti conspirationisti care nu cred in dumele lui, acolo am niste probleme.

Pentru ca stiu 100% ca nu exista dovezi despre eficacitatea acestor vaccinuri experimentale. Am vazut cu ochii mei ce pot face aceste vaccinuri din viata unui om,cum pot distrruge vieti,cum pot distruge familii intregi.
 Acuma sunt testate pe milioane de cobai,abia peste vreo 10 ani vom avea acele dovezi cu,care te vei putea lauda sau nu. Om trai sau nu om trai si om vedea. Timpul va decide. Pana ajungem in acel moment,treaba ramane la "ciocul mic si joc de glezne". Exista dovezi ca vaccinul e bun? Exista,exista dovezi ca vaccinul e o otrava? Exista si pentru asta.

Sa desconsideri dovezile de o parte si sa ii acuzi pe ceilalti care nu au acelasi punct de vedere cu al tau,este la fel de ridicol de parca ai spune ca pe luna ai fost la cules de capsuni. Intelegi ca de oameni ca si tine se ascundeau parintii tai? Oameni care parau pe oricine care gandea altfel care nu credea progapanga statului la securitate? Oameni care isi bateau joc de cei care puneau la indoiala ce venea din "surse oficiale".
Ignore list :astateofmind
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #981 on: 25 July 2021, 19:46 »
Acuma sunt testate pe milioane de cobai

Ți se par AICI, că-s doar de ordinul milioanelor de cobai?...
 

Offline KodiaK

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #982 on: 25 July 2021, 20:15 »
Boss,lasa treaba cu acele concluzii. Devii la fel de ridicol ca si cei de care iti bat joc ca fiind "conspirationisti". Intelegi care e treaba,care e "smenul"? Vorbim despre niste lucruri despre care nu exista dovezi concludente. Ca tu ai incredere? Bravo tie, eu nu am, ca sunt asa mai "conpirationiosto-masono-zionisto-extratestro-ist" de felul meu.
Eu nu am tras nici o concluzie. Eu doar am aratat ce a vrut defapt axxel sa zica, ceea ce intr-adevar este o aberatie. Da, este un vaccin nou si o virus nou care a provocat o pandemie. Ambele prezinta riscuri, iar eu prefer sa aleg riscul mai mic (riscul MUUULT mai mic).

La fel a fost cu fiecare tip de vaccin la inceput. Au sarit o gramada de cur in sus ca nu e sigur, ca nu e testat, ca alte aberatii, dar uite cum acum ne bucuram de lipsa bolilor eradicate de acele vaccinuri. Sau poate iti placea viata de prin sec XV, cand daca ajungeai la 40 de ani era deja batran, si daca nu mureai in primii ani de viata este super norocos.
Din moment ce TOATE institutiile medicale din toata lumea au aprobat folosirea vaccinului, este foarte clar ca este mult mai sigur decat sa mergi pe mana norocului cu covid-ul.
Toate doveziile alea de care zici tu arata fix asta. Sunt MULT mai multe persone vaccinate in lume decat infectate de covid. Cu toate astea numarul deceselor cauzte de Covid este de mii de ori mai mare decat al celor morti de vaccin.
Inteleg ca unii sunt extrem de atenti cu ce baga in ei, dar ma enerveaza la culme ipocrizia lor. Adica beau carbogazoase, manaca mezeluri, iau medicamente cu pumnul, dar la vaccin trag linie. Hai sa fim seriosi, ii doar in cur ce baga in ei, dar au gasit brusc scuza perfecta sa fie impotriva "sistemului". Sunt convins ca daca toate guvernele interziceau vaccinarea, ei erau primi care militau pt vaccinare.

Istoria o sa ne arate, cum ne-a arata si la pandemiile anterioare, cat de stupida este frica asta de vaccin.
Din pacate multi prea putini invata din istorie, si suntem blestemati, ca civilizatie, sa tot repetam greselile din trecut.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #983 on: 25 July 2021, 20:22 »
Darwin effect …
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #984 on: 25 July 2021, 20:32 »
Dac-aș fi fost vaccinat atunci, eu unul, n-aș mai fi postat absolut niciodată-n acest thread!...
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #985 on: 25 July 2021, 21:07 »
Cum am mai zis, singura chestie care ma deranjeaza este ca autoritatile vor da vina pe nevaccinati daca ajung prin spitale vaccinati din cauza ca au luat nu stiu ce forma de covid.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #986 on: 25 July 2021, 23:25 »
La noi, guvernanții, trebuie să găsească ceva urgent, ținând cont de cum merge vaccinarea:






« Last Edit: 26 July 2021, 18:18 by mache »
 

Offline KodiaK

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #987 on: 26 July 2021, 15:11 »
Cum am mai zis, singura chestie care ma deranjeaza este ca autoritatile vor da vina pe nevaccinati daca ajung prin spitale vaccinati din cauza ca au luat nu stiu ce forma de covid.
Si nu ti se pare normal?
Daca toata lumea e vaccinata, atunci pandemia este eradicata si sunt 0 sanse sa mai apara noi tulpini.
Atat timp cat virusul se plimba in voie de la om la om, or sa apara noi mutatii impotriva carora cel mai probabil vaccinul actual nu ofera protectie. Asa ca trebuie dezvoltat un vaccin nou, cu care trebuie iar sa ne vaccinam, si asa intram intr-un cerc vicios.
Observi ca toate mutatiile au provenit din tari cu rata f mica de vaccinare, adica acolo unde virusul s-a raspandit in voie.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #988 on: 26 July 2021, 16:40 »
Cum am mai zis, singura chestie care ma deranjeaza este ca autoritatile vor da vina pe nevaccinati daca ajung prin spitale vaccinati din cauza ca au luat nu stiu ce forma de covid.
Si nu ti se pare normal?
Daca toata lumea e vaccinata, atunci pandemia este eradicata si sunt 0 sanse sa mai apara noi tulpini.
Atat timp cat virusul se plimba in voie de la om la om, or sa apara noi mutatii impotriva carora cel mai probabil vaccinul actual nu ofera protectie. Asa ca trebuie dezvoltat un vaccin nou, cu care trebuie iar sa ne vaccinam, si asa intram intr-un cerc vicios.
Observi ca toate mutatiile au provenit din tari cu rata f mica de vaccinare, adica acolo unde virusul s-a raspandit in voie.

Chiar nu mi se pare normal ca tu ca vaccinat sa ai probleme mai serioase cand intalnesti variatii ale virusului decat un nevaccinat. Nu inteleg de ce te-ai mai vaccinat ? Ce rost are vaccinul daca la final ramai mai descoperit in fata virusului decat strabunica de 90 ani nevaccinata si cu un picior in groapa ?

Macar incearca sa intelegi ce motiveaza mai mult virusul sa sufere mutatii care sa il faca tot mai rezistent :
https://www.npr.org/2021/02/09/965703047/vaccines-could-drive-the-evolution-of-more-covid-19-mutants?t=1627306206255
« Last Edit: 26 July 2021, 16:42 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #989 on: 26 July 2021, 18:53 »
Daca toata lumea e vaccinata, atunci pandemia este eradicata si sunt 0 sanse sa mai apara noi tulpini.
70% era procentul pe care se miza pentru eradicarea pandemiei actuale de COVID-19, pe motiv că doar atunci s-ar atinge imunitatea colectivă, deci chiar nu înțeleg de ce anume faci referire la toată lumea?...