Author Topic: promotii nvidia la emag  (Read 118 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline apoklyps3

promotii nvidia la emag
« on: 19 April 2024, 10:52 »
salut!
acum foarte multi ani cand mi-am cumparat o placa nvidia GeForce GTX 1070 a venit cu un cod pentru Gears of War, un promo activ  pentru toate placile nvidia de la acea vreme ( promo oficial de la nvidia ).
in ultimii ani am tot urmarit evolutia preturilor pe emag la mai multe placi nvidia si desi, au fost perioade promotionale asemanatoare am observat ca emag nu specifica pe paginile placilor ca ar oferi acele beneficii.
ma intreb care e treaba? omit sa zica sau chiar nu ofera nimic si le vand pentru profit separat?
 

Offline KodiaK

promotii nvidia la emag
« Reply #1 on: 19 April 2024, 16:46 »
Magazinele nu au nici o treaba cu jocurile oferite de nVidia sau AMD in diverse campanii.
Ti-ai cumparat placa video intr-o astfel de campanie si nu avea jocul inclus?
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline apoklyps3

promotii nvidia la emag
« Reply #2 on: 20 April 2024, 09:07 »
cum sa nu aiba nici o treaba?
in timpul promotiei trebuie sa ofere si un cod pentru jocul respectiv. cand am luat GTX 1070 era express specificat pe pagina de achizitie a produsului la emag si chiar ei au revenit cu un email si cu codul de redeem pe steam pentru acel joc.
ori eu nu am vazut asta in anii recenti la emag, desi la pc garage de exemplu in aceeasi perioada scria ca include jocul x.
mai mult decat atat am pus o intrebare pe pagina emag la o placa video daca include si jocul Alan wake conform campaniei active la nvidia si raspuns dat de un un user a fost un sec : nu!