Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 162200 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mache

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2055 on: 06 September 2022, 21:06 »
Tocmai se discuta la TV despre faptul ca UE vrea sa impuna din nou restrictii, masti si vaccinare. Iar vaccinarea sa fie cu noile vaccinuri americane cu mRNA la care nici macar nu s-au incheiat testele pe oameni ci doar pe soareci.
Sa vedem cati se mai lasa fraieriti de data asta.  ;D
Care TV? link or it didn't happen
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2056 on: 07 September 2022, 11:39 »
Pe posturi TV romanesti, evident.
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2057 on: 15 September 2022, 17:10 »
Raportul Lancet, care susține că ,COVID ar fi putut proveni de la un laborator american, a stârnit un val de proteste. ;D

Lovitura de proportii, desi e cat se poate de verosimil, chiar cel mai probabil. ;D
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2058 on: 15 September 2022, 19:15 »
RomaniaTV, lol
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2059 on: 22 September 2022, 18:32 »
"Comisia Europeană a încheiat până în prezent contracte pentru până la 4,2 miliarde de doze de vaccinuri împotriva COVID-19 și negociază achiziționarea de doze suplimentare."(situl oficial al UE, Ultima actualizare: 7 septembrie 2022). ;D
La TV au spus cu vreo 2 zile in urma ca au adus in RO inca 36 de milioane de doze pentru campania de vaccinare pe care vor sa o lanseze in octombrie... Sa vedem ce iese din asta. ;D
 

Offline taxon

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2060 on: 22 September 2022, 19:03 »
Zeama veche sau aia imbunatatita?
Si pariez ca e vorba despre Pfiță, nu carecumva altceva.
Pai, doar n-o vrea madam Ursuza sa il dezamageasca pe Onciu al nostru...
erasing darkzone
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2061 on: 22 September 2022, 19:22 »
Ar putea fi din cele noi (care de fapt au in continut si componenta din cele vechi):

"Vaccinul adaptat COVID-19 Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 este acum autorizat în întreaga UE. Aceasta în urma unei decizii a Comisiei Europene emise la 12 septembrie 2022."(EMA)
 

Offline taxon

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2062 on: 25 September 2022, 10:40 »
A inceput scoala, a venit toamna, a inceput sa circule si un pui de drac.
Acu vreo 2 saptamini ma suna maica-mea si imi povesteste ca in clasa la ala micu al sora-mii mai merg la scoala doar 6 din 22 (ei sunt la vreo 200 km de mine). Restul toti cazuti pe acasa, voma crincena, dureri de burta, unii si cu febra.
Dupa vreo 3-4 zile ma suna si sora-mea, ca ala mare a luat de la ala micu, tot cu voma, dureri de cap si de burta, dar fara febra.
Ca sa o scurtez, au cazut apoi ca popicele si sora-mea si maica-mea, cam cu aceleasi simptome.

Miercurea asta cind vin acasa il gasesc pe al mare al meu facut covrig, ca ii e rau in general si il doare burta. 38 cu 7 pe termometrul "de la bunica", a dat la boboci toata seara pina tirziu.
Joi hop si ala micu, o seara de tinut wc-ul in brate, dar fara febra. Vineri o loveste si pe nevasta-mea, mai putin voma, dar febra 37 cu 5 cam toata ziua si stare de sfirseala "ca la covid".
La astia ai mei, episodul a durat cam 24 ore la fiecare, acum sunt Ok cu totii.
Pe mine m-a ocolit (dau vina pe palinca de Zalau, se pare ca si-a facut datoria de panaceu)

« Last Edit: 25 September 2022, 10:44 by taxon »
erasing darkzone
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2063 on: 25 September 2022, 14:38 »
Palinca de Zalau plus cativa catei de usturoi sterilizeaza tot. Verificat. ;D
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2064 on: 25 September 2022, 18:42 »
Hmm, dureri de stomac si voma la COVID?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2065 on: 25 September 2022, 19:59 »
O situatie oarecum similara cu cea in care o asistenta medicala s-a prabusit intr-o transmisiune TV live, urmata de un "cover-up" fara precedent.

"O femeie canadiană care a murit la câteva minute după ce a primit o injecție de rapel COVID-19 era extrem de sănătoasă înainte de vizită, potrivit fiicei sale."(newspunch.com/September 24, 2022)

Adica i-a fost administrat un booster intr-o farmacie si a decedat in intervalul de timp de 15 minute necesar pentru supraveghere, in timp ce schimba mesaje text cu fata ei.
 

Offline KodiaK

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2066 on: 26 September 2022, 17:59 »
Foarte credibila sursa ta, ca deobicei...
Eu nu inteleg de ce iti mai pierzi timpul pe toate site-urile de fake news, chiar asa de disperat esti ca vaccinul sa fie fail?
https://dbpedia.org/page/NewsPunch
Quote
NewsPunch is a Los Angeles-based fake news website known for spreading conspiracy theories, political misinformation, and hoaxes.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2067 on: 26 September 2022, 19:48 »
Toti care difuzeaza informatii dintr-astea sunt bagati automat la conspirationisti si fake news.

Aceeasi info de la westernstandard.news:

"Pe 14 septembrie, o femeie a murit la un Shoppers Drug Mart (SDM) din Saskatoon imediat după ce a primit injecția de rapel COVID-19.
Carol Pearce a primit rapelul și aștepta perioada de așteptare necesară de 15 minute, dar a căzut moartă."

Priveghiul pentru femeia din Saskatchewan care a murit la o farmacie după injecția COVID atrage zeci de persoane

Conspirationisti si astia? Si mai sunt o gramada de situri care au preluat info. In poza e decedata cu fiica si schimbul de mesaje.

Iar tebelul reprezinta niste date oficiale de la guvernul btitanic despre numarul de apeluri la salvare in legatura cu probleme cardiace. Sare in ochi imediat si fara restul studiului saltul brusc imediat dupa inceperea campaniei de vaccinare.

Ploua cu info despre efectele adverse foarte nasoale in urma vaccinarii cu vaccinurile cu mRNA, doar ca prea putini mai sunt interesati de problema in perioada asta. ;D
« Last Edit: 26 September 2022, 19:58 by oldshooterman »
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2068 on: 26 September 2022, 22:22 »
Olds trebuie sa intelegi ca si noi daca am fi in situatia lor ne-ar fi greu sa acceptam ca am fost indusi in eroare . Eu inca sper ca la noi mare parte din populatie a fost vaccinata cu clorura de sodiu.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline KodiaK

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #2069 on: 27 September 2022, 17:06 »
Toti care difuzeaza informatii dintr-astea sunt bagati automat la conspirationisti si fake news.
Nu toti, dar nu se poate ca 90% din sursele date de tine sunt de la site-uri recunoscute pt fake news.

Btw, nici westernstandard.news nu sunt cine stie ce, conform mediabiasfactcheck.com
Quote
Overall, we rate the Western Standard Right Biased based on story selection and editorial positions that routinely favor a conservative perspective. We also rate them Mixed for factual reporting due to poor sourcing techniques and a few failed fact checks.
Nu ar fi mai simplu ca inainte sa vii cu astfel de stiri, sa verifici credibilitatea site-ului care le posteaza?

Daca tot iti plac statisticile, at cauta si una despre cati oameni au fost salvati de vaccin. Pt fiecare caz mortal cred ca exista niste mii de oameni care azi sunt in viata datorita vaccinului.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K