Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 162167 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline burebista

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #495 on: 09 April 2020, 09:51 »
Ca ala din semnatura mea? :D

Da' ce treaba are codul cu virusii?  :o
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: Wassup

Offline taribo

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #496 on: 09 April 2020, 09:52 »
Cumpara antivirus :)) sau poate vinde pcgarage masti.
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #497 on: 09 April 2020, 13:22 »
https://www.hotnews.ro/stiri-coronavirus-23816494-emag-masti-vanzare-covid-19.htm

eMAG anunță că pune la vânzare peste 7 milioane de măști de protecție. Prețul unei cutii de 50 de bucăți este 146 lei
« Last Edit: 09 April 2020, 13:34 by Sir Dracu »
 


Offline wntd

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #499 on: 09 April 2020, 16:37 »
E pur și simplu o știre relatată de mass-media într-un mod bombastic (că deh...reflex pt audiență) ce pune presiune pe autorități ,care la rândul lor simtandu-se amenințate vin cu măsuri pt populație....iar măsurile arată ce cretin ori ce inteligent ai acolo în vârf.
Cred că s-a pierdut din vedere esențialul și anume că oamenii aceia plecau în străinătate ,unde odată ajunși nimeni nu se va risca cu ei fără a lua unele măsuri de prevenție (testare, carantină,etc).
Dar na....un motiv bun pt a lua Boc drone. Nu știu dacă era și el pe "panseluțe" , însă asta cu dronele mi se pare din aceeași "carte" cu panseluțele, fără nici un impact benefic asupra locuitorilor Clujului.

In locul dronelor mai bine mai căuta dintr-astia: https://www.google.com/amp/s/www.digi24.ro/amphtml/stiri/actualitate/video-politist-filmat-cum-bate-un-bate-un-barbat-pe-strada-politia-capitalei-anunta-ca-agentul-va-fi-cercetat-1289018 .
Cred că e mai grav decât 2000 de oameni înghesuiți ce pleacă în străinătate...
Asta înseamnă un loc de muncă sigur ....în plină criza să-i bați pe cei ce te plătesc , uitând sau confundând atribuțiile postului ocupat.
« Last Edit: 09 April 2020, 16:45 by wntd »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #500 on: 09 April 2020, 16:56 »

pleaca in germania pentru ca acolo au sanse.
numai ca nu poti muta romania in germania. si totusi ce simplu ar fi. in sfarsit m-ar fi testat o Fraulein sexy.



https://www.hotnews.ro/stiri-coronavirus-23816494-emag-masti-vanzare-covid-19.htm

eMAG anunță că pune la vânzare peste 7 milioane de măști de protecție. Prețul unei cutii de 50 de bucăți este 146 lei
well how about that. nice

mi-amintesc in februarie cand am luat primele douazeci masti, fetele se uitau la mine curioase. se gandeau la cum arat ca-i imposibl sa lucrez in constructii.
cu cincizeci de bani bucata. am oprit la o farmacie din rahova, marta, maria.. ceva de gen. nu catena, fuck that bitch. a, ..era farmacia Ana Maria!
ce timpuri. parca fu ieri.
-

sa vedem ce fac astia cu sarbatorile.
 trebuie blocate drumurile la iesirea bucurestiului cu jandarmeria, parerea mea.


Post Merge: 09 April 2020, 19:15
« Last Edit: 09 April 2020, 19:15 by Monier »
 

Offline piratu2191

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #501 on: 09 April 2020, 19:58 »
Stati in casa !!!
 

Offline Trustme

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #502 on: 09 April 2020, 20:11 »
Hai i-au nenorocict si pe bugetari.
De la 15 luna asta jumatate or sa lucreze cate 15 zile pe luna si cealata jumatate alte 15 zile.
Chestia este ca ori eu m-am tampit, ori avem un guvern de toata jena. Pai nu exista luna de 30 de zile lucratoare. Spre exemplu, luna Aprilie are doar 20 de zile lucratoare.
« Last Edit: 09 April 2020, 20:14 by Trustme »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #503 on: 09 April 2020, 21:19 »
piratu, esti total pe dinafara. toate celelalte numere sunt parte din viata obisnuita, seamana cu cele de anul trecut. 100 000  de morti sunt dintr-o cauza NOUA.

hai sa iti spun cate de prost judeci. sa zicem ca un autobuz cu 50 copii cade in prapastie. tu ce faci, incepi sa reciti alte numere la parinti??
baaaaaa treziti-va la realitate!

de-asta imi plac indienii astia, desi saracii aia nu merita, pentru ca multi sunt iesiti din nevoie, la munca etc.
dar voi, aaaaa. aici trebuie biciul, la roumania! rasfatarea asta in nesimtire si minciuna. si lasitate.


 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Offline Wagram

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #504 on: 10 April 2020, 07:06 »
piratu, esti total pe dinafara. toate celelalte numere sunt parte din viata obisnuita, seamana cu cele de anul trecut. 100 000  de morti sunt dintr-o cauza NOUA.

Nici pomeneală să fie doar 100.000, ca în statistica oficială, numai în Italia şi Spania mor ăştia acasă pe capete şi nu-i mai testează nimeni. Iar ce-a mai fost şi ce mai e în China, nici dracu' nu ştie.

Şi-n al doilea rând, de ce-s "doar" 100.000 ? Fiindcă s-au luat măsuri cum ar fi, sic, "Staţi în casă !!!" Dacă nu se luau, aveai mult mai mulţi morţi de COVID şi încă şi mai mulţi pe lista aia de-o flutură băeţii ăştia. Apropo, câţi medici au murit din cauza afecţiunilor pacienţilor de pe lista aia ? Las' că fac piraţii Medicina într-o lună, să-i suplinească pe ăia şi să ne felcerească la poarta spitalului.

 Da' noi să fim sănătoşi şi miştocari.
« Last Edit: 10 April 2020, 07:35 by Wagram »
 


Offline Ransom

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #506 on: 10 April 2020, 10:39 »
Hai i-au nenorocict si pe bugetari.
De la 15 luna asta jumatate or sa lucreze cate 15 zile pe luna si cealata jumatate alte 15 zile.
Chestia este ca ori eu m-am tampit, ori avem un guvern de toata jena. Pai nu exista luna de 30 de zile lucratoare. Spre exemplu, luna Aprilie are doar 20 de zile lucratoare.


Multi bugetari (politisti, jandarmi, personal medical, pompieri) nu lucreaza strict numai luni-vineri, 7-15. Se lucreaza si sambata, duminica, sarbatori legale. Plus au program de lucru, 12 cu 24, 12 cu 48 sau mai stiu eu cum. Asa ca impartirea 15/15 are un pic de logica.
 

Offline Trustme

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #507 on: 10 April 2020, 12:48 »
Pai politistii, jndarmii, pompierii, militarii, popii, serviciile si medicii sunt scutiti de la aplicarea  ordonantei militare.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #508 on: 10 April 2020, 19:12 »
n-as vrea sa va stric dispozitia darrrr......
pe aici a fost dezastru la sanatate, chiar si atunci cand nu exista presiunea si panica generala.
ACUM e dezastru, fara sa fie fortat sistemul, la prima gadilare. problema a fost dintotdeuna oamenii... si mereu ma lovesc cu durere de acelasi adevar, ca de un zid: problema sunt oamenii.

so guess what: va fi dezastru.

nu vom scapa de corona NICIODATA, daca nu se incepe testarea adevarata si ancheta medicala. tracing. supraveghere prin telefoane. absolut tot ce trebuie, si repede. trebuia de luna trecuta!!
va fi asa pana in septembrie, dar restrictiile sunt deja relaxate, abia daca au efect. se incalca doi metri, pe unde te uiti. am vazut unu livrand marfa intr-o farmacie in tricou, cu maini goale, fara masca.

fratilor, prin tara nu se respecta!! restrictii? pe dracu. romanu e viteaz, il doare-n paispe. dupa o saptamana-doua, se crede superman.
 

Offline wntd

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #509 on: 10 April 2020, 20:34 »
Nu e chiar cum crezi tu...
Te agiți precum Orban aseară în legătură cu gestul ălora de pe aeroportul de la Cluj ,care înafara de faptul că nu dădea bine pt autorități o astfel de imagine ,n-avea nici o altă influență asupra locuitorilor patriei noastre.

Fiecare are propriile griji/interese/priorități..etc. Pe unul îl doare-n cot de virusache ăsta,pe când pe tine te cam ustura buza și stai cuminte la adăpost.

Singur ai sa vezi că (dacă perioada asta se va lungi și în iunie ) virusul își va pierde din importanță pe care o are acum ,iar mulți dintre susținătorii "statului în casă" își vor schimba prioritățile.
« Last Edit: 10 April 2020, 20:59 by wntd »