Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 162211 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Ciocanul

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #525 on: 12 April 2020, 21:54 »
"Deces 311 - Bărbat, 41 ani din judeţul Gorj. Persoană întoarsă din Anglia în data de 05.04.2020. Internat în Spitalul Judeţean de Urgenţă Targu Jiu- ATI în stare grava în data de 10.04.2020. Comorbidităţi: Obezitate. "

Mai nou ne aduc pe astia pe ultima 100 m. De ce ? Cu ce ii aduc si cel mai important, PT CE II ADUC ? Sa-l mai manevrezi intre spitale, avioane, logistica, etc. Inteleg sa-l aduci daca e mort dar asa nu avea rost...
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #526 on: 12 April 2020, 22:37 »
Am scris si in pe alt forum, e mai ieftin sa fie adus mortul in tara pe picioarele lui, sunt cheltuieli mai mici, de ce crezi ca fiecare tara isi cheama si isi primeste cetateni. Cat costa sa livrezi un mort, sicriu, manipulare, acte, etc.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline taribo

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #527 on: 13 April 2020, 09:50 »
" daca mai cercetezi atent, vei gasi si raspunsuri. "
Am cercetat si am gasit acelasi raspuns.....era bolnav. 

Nu raspundeti niciunul la subiect ?!
 Oare fara virusul asta nu mai murea nimeni in spitale ? Nu mai murea nimeni fara vreun simptom ? Nu mai murea vreun tanar fara alte probleme medicale ?
Asta cu raspunsul la subiect e o utopie, ma bucur ca a mai remarcat cineva evidenta.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #528 on: 13 April 2020, 11:46 »
^aha no ok, that's fair

va scapa ceva:
aici nu e gradinita cu program continuu
& nu sunt tatal vostru.


 

Offline ixtl

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #529 on: 13 April 2020, 13:05 »
"Deces 311 - Bărbat, 41 ani din judeţul Gorj. Persoană întoarsă din Anglia în data de 05.04.2020. Internat în Spitalul Judeţean de Urgenţă Targu Jiu- ATI în stare grava în data de 10.04.2020. Comorbidităţi: Obezitate. "

Mai nou ne aduc pe astia pe ultima 100 m. De ce ? Cu ce ii aduc si cel mai important, PT CE II ADUC ? Sa-l mai manevrezi intre spitale, avioane, logistica, etc. Inteleg sa-l aduci daca e mort dar asa nu avea rost...
Omul s-a întors, nu a fost adus. Și nici un stat din lume nu poate împiedica un cetățean să între în propria țară. Vă doriți lucrul ăsta?

 
Quote
Oare fara virusul asta nu mai murea nimeni in spitale ?
Ba da. Doar că mai mult ca sigur țări gen Italia și Spania bagă cazurile la grămadă. Și pe-aici se întâmplă cam la fel, la o scară mai mică. Nu stă nimeni deocamdată să facă patologia deceselor în amănunt i.e. omul era doar purtător sau infectat. E mort? E pozitiv la test? Gata, a murit dă la covid, boss. Pentru că nu au timp sau oameni pregătiți și echipamente. Sau ambele. Și încă nu este clarificata patologia Covid. Care patologie e al naibii de complicată în cazul unui virus.
 

Offline Ciocanul

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #530 on: 13 April 2020, 14:10 »
Ala nu are cum sa fi venit pe picioarele lui. Asta ma si intreb, CUM L-AU ADUS ? Probabil cu avion special cu targa, posibil intubat. Ca daca a venit cu avion de linie asa... tusind putin in data de 5 si in 10 a murit deja o dam in SF. Nici de ciuma bubonica nu mureai in 5 zile, te chinuia 2-3 saptamani. Daca insa prin absurd l-au trimis cu avion de linie atunci...WTF ?!?!
 

Offline ixtl

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #531 on: 13 April 2020, 14:27 »
Eu pe 31/12/1992 dimineața m-am trezit bine mersi sănătos voinic, urmă să fac Revelionul la un mega bairam cu gașca. La 10 seara boleam cu febră 38+, nu mă puteam ridica din pat și nu mai știam de mine. A fost una din cele mai nasoale viroze.
Shit happens. Fără nici un precursor. Yeah, it's that easy.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #532 on: 13 April 2020, 15:46 »
@baietii de mai sus
de ce sunteti voi asa interesati de reducerea nr de morti? de ce nu recunoasteti ca va sperie! si pe mine ma sperie. in realitate sunt mai multi.
chinezii au facut trucul asta marsav, si i-au trecut ca-s morti de varii alte cauze, batranete etc. preferati minciuna si conspiratie, atunci cand realitatea e prea dura?

privit putin lucid: nu se circula, se poarta distanta, masti. ei bine mediul asta neutralizeaza si orice inseamna gripa! ..unde va e capul? orice boala infectioasa e acum estompata. plus accidente, poluare asoasf.
come on people
 

Offline taribo

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #533 on: 13 April 2020, 16:00 »
In realitate sunt mai mult infectati, mult mai multi raportat la morti iar asta inseamna mortalitate mai mica.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #534 on: 13 April 2020, 16:08 »
exact, si cu toate astea am trecut deja de recordul razboaielor iugoslave. alea toate, pe timp de zece ani. intrebati-i pe ei cum a fost..
 

Offline Ciocanul

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #535 on: 13 April 2020, 20:14 »
In realitate stam in case ca si pestii in plase. :)
Dragoș Dumitriu(ceva consilier la guvern)
Ce lasă Coronavirusul în urmă?”. Răspunsul sec este ”vreo 500 de morți, 1,5 milioane șomeri, câteva zeci de mii de firme în faliment, un deficit bugetar de 10%, intrarea economiei în recesiune, cu o contracție de 5% pe trimestrele II și III, retrogradarea ratingului de țară de la stabil la negativ, imposibilitatea finanțării deficitelor și datoriilor”. :(
 


Offline Nosferat

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #537 on: 15 April 2020, 08:53 »
Oamenii sunt cateodata total paraleli cu realitatea. Este un scandal nejustificat de mare peste tot pe net,prin media cu pastele asta. Ba de zici ca se interzic sarbatorile pascale pentru totdeauna, vei sta inchis in o temnita pentru urmatorii 30 de ani si vei manca doar oua stricate si o sa bei apa din canal. Se vaita astia de parca am fi in 28 days later sau the day after tomorrow.

Pentru unii din cate vad e prea greu sa o lase mai moale, manipulare din partea PSD si BOR si restul ca manipulare, insa poporul in sine cateodata ma uimeste cat poate fi de prost.
Ignore list :astateofmind
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #538 on: 15 April 2020, 09:57 »
insa poporul in sine cateodata ma uimeste cat poate fi de prost.
Doar cateodata? Mai ai de invatat. 8)
 

Offline Nosferat

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #539 on: 15 April 2020, 10:08 »
insa poporul in sine cateodata ma uimeste cat poate fi de prost.
Doar cateodata? Mai ai de invatat. 8)

Doar cateodata, nu mi se pare un lucru onest sa declar altceva,aia ar insemna ca ma cred fantastic de destept si superior aproape tuturor din aceasta tara. Ca imi place sau nu,fac parte din acest popor, la fel cum faci si tu,cum fac foarte multi altii. Cateodata sunt minti luminate in acest popor, am vazut dovezi clare si concrete ca se pot face si lucruri bune aici. Insa cateodata ma surprinde prostia pentru ca nu ma gandeam ca mai exista ceva si dincolo de fundul butoiului.
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: axxel4you