Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 165361 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #600 on: 05 May 2020, 16:10 »
Sfat pentru oricine, de oriunde: ascultati pe cei dimprejur!!
Nu fiti niste idioti ignoranti.


Fata asta e o eroina.. probabil ca o vor da afara. Desi stie mai multe decat doctorii





https://www.merriam-webster.com/dictionary/whistleblower



 

Offline Megalomaniac

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #601 on: 05 May 2020, 19:20 »
Sorry, bro, imi vine sa dublu-borasc, odata din cauza ca e doctor si m-am saturat de ei si a doua ca vorbeste ca Kim Kardashian. Ce da din casa?
 

Offline taribo

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #602 on: 05 May 2020, 19:23 »
Ca doctori e si ei oameni :))
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #603 on: 05 May 2020, 21:06 »
Sorry, bro, imi vine sa dublu-borasc, odata din cauza ca e doctor si m-am saturat de ei si a doua ca vorbeste ca Kim Kardashian. Ce da din casa?
Nu e doctor, e o asistenta detasata la NY.

Clipul video in cuvinte: New York Hospitals ‘Murdering’ COVID Patients With ‘Complete Medical Mismanagement’

Mai sunt articole despre afacerile imense pe care le face "sistemul" profitand de situatia asta. "American way", nimic nou dealtfel.
 


Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #605 on: 06 May 2020, 14:57 »
Primul caine infectat cu coronavirus a fost un Pomeranian de 17 ani din Hong Kong.

The first dog in the world to be found with the new coronavirus died on Monday after testing negative for the disease and returning home, according to Hong Kong’s animal welfare authority.”
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #606 on: 06 May 2020, 22:01 »
Cam extrema varsta aia pentru un catel, adica la 17 ani cred ca avea comorbiditati ca majoritatea oamenilor care o patesc, exceptand daca ajungi in spitalul horror despre care povesteste domnisoara de mai sus unde indiferent cu ce te duci tot vei muri.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #607 on: 07 May 2020, 01:06 »
Catelul a avut o infectie usoara si in final a murit testat negativ. Au mai gasit infectate si pisici, plus alte feline din gradini zoologice. Dar e vorba ca nu se transmite inapoi la om.
 

Offline astateofmind

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #609 on: 07 May 2020, 13:28 »
Pff ce nervi imi facuse o duduie la un schimb valutar. Ma duc sa schimbe niste bani, dau buletin treburi, zice sa dau jos masca sa ma poata identifica. Se vede si din buletin cat si din partea de sus ca sunt acelasi,adica nu in buletin sunt chel si normal am par cat casa sau am total alta culoare la ochi,total alta structura. Ii explic doamnei ca as prefera sa nu dau masca jos,daca nu e mare deranj, la care cu o voce d'aia de eu sunt pita lui dumnezeu "pai atunci nu va schimb banii" "Mergeti la oricare schimb valutar,oricare banca, nu va da banii fara sa va identificati",  "doamna draga, aveti numele si numarul meu de telefon introdus acolo,sunati sa vedeti la cine suna telefonul, sau in ce univers paralel credeti ca traim, ca am furat banii cuiva, am furat identitatea cuiva si am si furat telefonul cuiva, pe langa asta arat si extrem de asemanator cu cel din buletinul cuiva,asta pentru cateva sute de euro?" Ea tot cu ale ei, "nu e adevarat domnule,nu trebuie masti,iar eu nu va dau banii fara sa va dati jos masca, tocmai de la organizatia sanatatii au spus ca e degeaba cu aceste masti".

La o vreme imi venea sa ii spun cateva cuvinte mai frumoase,ea neintelegand ca masca nu o port doar ca sa ma protejez de altii,port masca pentru siguranta altora, chiar in cazul in care sunt infectat si nu imi dau seama, nu prezint simptome, sa protejez pe altii de mine,sa avem cu totii un strat extra de siguranta,eu atat ma protejez,cat te protejez,si tu faci la fel. Dar la astia e creierul prea mic sa cuprinda chestii de logica, de bun simt,ca nu pentru mine fac aceste lucruri, eu in cel mai rau caz daca prind o sa ma simt rau cateva saptamani, insa proasta aia de prinde virusul,s-ar putea sa fie internata in spital si chiar sa moara. Dar nah,nu ar fi nici prima,nici ultima victima a prostiei,indiferent ca o fi vorba de un virus sau de altceva,astia sunt genul ala cu "eu nu cred, nu exista nici un virus domnule,termina cu prostiile, nu cred in nici un virus, eu cred in dumnezeu, daca dumezeu decide ca o sa mor atunci o sa mor".

Am rugat-o frumos sa imi dea buletinul si am plecat, am fost la banca, nu a cerut nici un drac sa dau jos masca.
« Last Edit: 07 May 2020, 13:36 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline taribo

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #610 on: 07 May 2020, 13:35 »
Iti dai seama, ti ai revarsat toata frustrarea pe una care nu i de parere cu tine, detinatorul adevarului absolut. Apropo, ce se intampla daca iti dadeai masca jos 5 secunde ? Te cotropeau miliarde de virusi ?
 

Offline Nosferat

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #611 on: 07 May 2020, 13:38 »
Iara te bagi in seama fara sa fii intrebat de cineva? Tare te mananca. Bravo tie, bate campii si de acum incolo, de dezbatut cu tine nu am ce, ai demonstrat in nenumarate cazuri ca habar nu ai despre subiectele in care te aventurezi,doar debitezi niste halucinatii de omul are impresia ca ori esti fumat,ori doar trollezi.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Megalomaniac

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #612 on: 07 May 2020, 16:24 »
O veste buna macar - sunt deschise casele de schimb :)
 

Offline Nosferat

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #613 on: 07 May 2020, 16:30 »
Yup,si la majoritatea nu are cineva ceva treaba cu tine , majoritatea caselor de schimb au functionat foarte bine pe vreme de covid. In orice caz la noi mai toate casele de schimb au fost deschise,unele au bagat un mini concediu de vreo 1 saptamana chiar la inceput cu starea de urgenta,dar restul functioneaza cu program normal.
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #614 on: 08 May 2020, 01:37 »
Are dreptate melteanu, nu cred ca sareau pe tine virusii daca coborai masca o secunda.

IN alta ordine de idei astazi a fost prima data cand am fost la cumparaturi si am purtat masca ... motivul: mi-a fost lene sa ma barbieresc in ultimele 2 saptamani :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste