Author Topic: Virusi, gripe, info & stuff  (Read 162161 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1785 on: 12 January 2022, 18:40 »
Fratele meu are 190/145 kile, e absolut obez, a avut Covid cu simptome de raceala minora. Nevaccinat.

Dovada clara ca fara vaccin toti sportivi vor ajunge la ATI intubati.  Ma distreaza ca aveti memorie asa scurta si nu va amintiti ca multi oameni au trecut prin boala ca asimptomatici. 

  Diferenta intre a face o forma nasoala si usoara de covid tine foarte mult de nivelul de virus care a intrat in corp intr-o perioada foarte scurta de timp si starea sistemului imunitar influentata de nivelul vitaminei D + comorbiditati.
   
  @KodiaK  da-mi lista cu sportivi profesionisti care au facut forme nasoale de covid si eu iti dau lista cu toti sportivi care au murit sau au ramas cu probleme cardiace in ultimul an din cauze necunoscute.
 
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1786 on: 12 January 2022, 19:25 »
Deocamdata sunt "vinovati" cei care nu se vaccineaza, chiar si in tarile in care gradul de vaccinare depaseste 80-90%. Dupa ce va fi vaccinata aproape toata lumea urmeaza sa fie vinovati cei care n-au bagat in ei toate boosterele "recomandate". Dupa care vor fi vinovati cei care nu s-au grabit destul ca se se vaccineze primii. Dupa care vor fi vinovati cei care au murit, pentru ca nu s-au vaccinat la timp, etc... ;D
 

Offline KodiaK

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1787 on: 12 January 2022, 19:30 »
Daca sunt probleme cardiace, cum sa fie necuoscute? It's in the name: CARDIACE.
Btw, problemele cardiace sunt cauza numarul 1 (la mare distanta de restul) a mortilor in general, cu mult inainte de covid si vaccin.

Destul de convenabil pt tine, ca poti sa dai lejer vina pe vaccin.

Poti sa cauti si singur sportivi morti de covid, nu trebuie sa iti dau eu. E d-ajuns doar unul sa fie, si pica cu brio teoria ta cum ca sistemul imunitar si stilul de viata sunt singurele care conteaza. Si nu e doar unul, si nu e e vorba doar de sportivi. Dar aparent tu mergi pe ideea daca nu ti s-a intamplat tie at nu se poate. E tara plina de tineri, sanatosi, activi, cu stiluri de viata sanatoase care au murit de covid, dar aparent astia trec de radarul tau.

Mi se pare de rasul lumii, cum te bati cu pumnul in piept ca ai imunitatea de otel si nu se atinge covidul de tine, dar de vaccin ti-e frica.

Ce legatura au asimptomatici? A zis cineva ca nu exista asa ceva? Sau stii tu cumva vreo metoda care sa imi zica 100% ca o sa fac o forma asimptomatica si nici nu o sa-l dau mai departe? Ca aspectul asta il ignorati complet. Daca eu sunt ok da-i draq pe restul. Important e ca eu sa nu fac, ca pot sa il dau mai departe la altul care poate nu e asa norocos, nu mai conteaza. Vaccinarea reduce si sansa sa iei/dai mai departe virusul.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline axxel4you

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1788 on: 12 January 2022, 19:53 »

Mi se pare de rasul lumii, cum te bati cu pumnul in piept ca ai imunitatea de otel si nu se atinge covidul de tine, dar de vaccin ti-e frica.


Nu am zis ca am imunitate de otel dar te asigur ca incerc in fiecare zi sa aflu si sa aplic cum pot face sa traiesc cat mai multi ani fara comorbiditati . Nu as putea sa ma suport sa aflu ca m-am inbolnavit de ceva ca nu am fost in stare sa am grija de mine.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline slicker

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1789 on: 12 January 2022, 21:24 »
Sunt curios, dupa ce ies si ceva tratamente pe baza mRna-ului impotriva cancerului, o sa mai strambati din nas? Vaccinurili astea piericuloase maicaaaa, zise Gigel cu gura plina de plastic de la McShit si plamanul fericit cu fum de TDI 2.0, motorul national, bun de pus pe steag.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1790 on: 12 January 2022, 21:38 »
In caz de cancer, aproape orice efect secundar devine nesemnificativ. Daca faci atac de cord si mori dupa vaccin se poate spune ca ai murit usor, chiar elegant. 8)

De cancer mori foarte nasol...
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1791 on: 14 January 2022, 19:02 »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1792 on: 14 January 2022, 21:23 »
Daca se dezumfla povestea, nevaccinatii mai trebuie sa reziste doar cateva luni, poate si mai putin. Sa vedem ce fac in RO cu 100.000.000 doze de Pfizer contractate aiurea... ;D
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1793 on: 15 January 2022, 01:02 »
Hmmm ...

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1794 on: 15 January 2022, 03:23 »
Sa vada lumea si un articol scris, ca sa nu zica ca materialul video e ceva facatura. Frequent Boosters Spur Warning on Immune Response

Si mai este un studiu surprinzator care arata ca o raceala banala (nu gripa!) are un efect asupra sistemului imunitar, impotriva covid, la nivelul unui booster!(dupa un timp de la schema completa de vaccinare). E doar o constatatare, nu "schema de tratament"!) 8)
 

Offline slicker

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1795 on: 15 January 2022, 16:28 »
Da da, could, maybe, 4 month booster shots (who the fuck does that?) si extrem de mult bullshit fara nimic concret. Misto vremuri.
E ca si cum ai lua de buna 1+1 MAYBE can be 2, but it also can be 3. Yep very science, much wow reports.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1796 on: 15 January 2022, 17:43 »
Slicker, nu prea stii cam cum e cu "science" asta, este? ;)
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1797 on: 15 January 2022, 18:53 »
Bai eu raportez in functie de "studiile" de mai sus. 1+1 maybe equals 2 :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1798 on: 15 January 2022, 19:03 »
Bai science is not absolute.

Si da, orice descoperire începe cu “maybe”. Guess what: și teoria relativității are destule “maybe”. Vaccinurile au fost descoperite pe baza de observației și “maybe”.

Vezi cine e in spatele acelor “maybe”, nu nu e un video pe YouTube …

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Virusi, gripe, info & stuff
« Reply #1799 on: 15 January 2022, 20:12 »
Ok nu pricep ce e asa de greu, toate panaramele astea de "studii" sunt "maybe", "if" si "supposedly". Nimic concret. Nu lansezi satelitul pe orbita cu "maybe" it won't fly of the orbit. E ori la bal ori la spital. Da fratemiu` de 145 de kile a avut covid minor. Eu cu mers la sala si alimentatie sanatoasa am rupt patul 15 zile in halucinatii si busslhit.
 Pana acum, experienta proprie imi demonstreaza ca am scapat de tub datorita vaccinului. Scapat de tub si de efectele adverse de rigoare ale Covidului, cum au amicii mei, (cauta cazul Gherghel, sef cardilog botosani, amicul meu de 20+ ani). Nu ma intereseaza asa zisele efecte adverse care vor veni peste 25 ani, atata timp cat nu mor cu tubu'n gat. Punct :)
« Last Edit: 15 January 2022, 20:17 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon