Author Topic: Vodafone - discutii generale  (Read 10075 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alex335

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Vodafone - discutii generale
« Reply #15 on: 26 July 2018, 09:07 »
Neata! Mai are cineva probleme cu netul de la vodafone in aceasta dimineata? Merge foarte greu pe 4g+.. am un prepay si un abonament, folosite pe un oneplus6 si un mate 9 lite, si amandoua merg extraordinar de greu..
 

Offline AlexU

Vodafone - discutii generale
« Reply #16 on: 26 July 2018, 12:04 »
Am folosit toată dimineața și a fost ok, prin tot Bucureștiul.

Tipic Vodafone-ului, îți recomand să dai un restart terminalelor și o să fie ok.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

alex335

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Vodafone - discutii generale
« Reply #17 on: 26 July 2018, 12:21 »
le-am restartat pe amandoua de cateva ori si nimic. oricum, si-a revenit intre timp. si colegii de la serviciu aveau probleme, posibil sa fi fost ceva doar pe zona
 

Offline AlexU

Vodafone - discutii generale
« Reply #18 on: 14 August 2018, 09:33 »
In cazul meu, e mai avantajoasa reincarcarea de 7 euro si activarea optiunii Promo 7, fata de reincarcarea de 5 euro. Calcul:
Pentru 5 euro: 365 zile (an) / 28 zile = 13 reincarcari a cate 5 euro => 65 euro / an Primesc bonus 0.5 euro de 13 ori, rezulta ca dau intr-un an 58.5 euro
Pentru 7 euro: 365 zile (an) / 35 zile = 10.24 reincarcari a cate 7 euro => 73 euro / an Primesc bonus 1.5 euro de 10.24 ori, rezulta ca dau intr-un an 57.64 euro

Adaug calcul si pentru 8 euro: 365 zile (an) / 42 zile = 8.69 reincarcari a cate 8 euro => 69.52 euro / an Primesc bonus 1.5 euro de 8.69 ori, rezulta ca dau intr-un an 56.49 euro
 

Offline mike_ppc

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Vodafone - discutii generale
« Reply #19 on: 14 August 2018, 22:17 »
Pe unde se mai poate incarca mai ieftin credit Vodafone (Bucuresti & Online)? Acum ceva vreme mai erau aparate pe strada cu un curs "promotional" (gen 1E=5 lei tva inclus); in plus mai erau pe forumuri indivizi care vindeau credit ieftin !?
 

Offline Fallen

Vodafone - discutii generale
« Reply #20 on: 15 August 2018, 19:18 »
Am si eu o intrebare.
De cativa ani, convorbirea intre Vodafone-ul meu si Orange-ul prietenei este groaznic. O aud de parca are 2G, indiferent unde s-ar afla. Am schimbat si telefoane amandoi, si cartele, si locatii, deci sigur este de la retele.
Ea orange-orange n-are nici o problema, iar eu vodafone-vodafone n-am nici o problema. In fine.

Problema este ca incercam sa vorbim prin Whatsapp/Messenger/Skype, iar toate astea se intrerup dupa cateva secunde. Ori pica complet, ori se intrerup cateva secunde. Am tot incercat in ultimile luni dar a tot facut asa.
Exista vreo restrictie la una dintre retele, sau ce se intampla? Mentionez ca daca vorbim prin wifi, functioneaza excelent. Cand unul dintre noi nu este sub o retea wifi, prezentam problemele de mai sus.

De ce?
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Vodafone - discutii generale
« Reply #21 on: 17 August 2018, 12:39 »
Ti se intampla asa si cand vorbesti cu alti clienti Orange? Sau ei cand vorbeste cu alti clienti Vodafone?
Pentru ca si eu si nevasta suntem in aceeasi situatie, eu Vodafone, ea trecuta pe Orange acum un an. Se aude cristal, la fel ca inainte de portare, deci problema nu e una generala.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Fallen

Vodafone - discutii generale
« Reply #22 on: 17 August 2018, 13:21 »
Nu mai am pe nimeni altcineva Orange sa pot sa testez. Doar prietena are :D.
De asemenea, ea nu s-a plans niciodata ca s-ar auzi prost cu altcineva, insa nici nu se pricepe, nici nu ii pasa :)). Eu sunt ala cu probleme.
Am ajuns sa nu o mai sun pt ca se aude atat de prost incat mai bine dau mesaj pe whatsapp :D.
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
Vodafone - discutii generale
« Reply #23 on: 31 October 2018, 16:01 »
esti sigur ca ea vrea sa te auda? :))))
 

Offline weeppi

Vodafone - discutii generale
« Reply #24 on: 12 July 2023, 11:31 »
Dacă mă mut în străinătate (în UE) și doresc să păstrez numărul de Vodafone România ce soluții există? Pentru că m-am trezit că este "blocat pentru apelurile de sosire" deși eu aveam opțiune cu roaming activă. Din când în când primeam SMS că am depășit limitele de utilizare rezonabilă, pentru că îmi petrec prea mult timp în roaming :-).

Și o întrebare conexă: cum naiba pot vorbi cu un om la Vodafone? Tobi este "moartea pasiunii"; cred că l-au pus special acolo pentru a te enerva și a renunța la reclamație..