Author Topic: Vodafone - discutii generale  (Read 10079 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Vodafone - discutii generale
« on: 18 May 2018, 19:24 »
Va invit sa discutam aici despre orice fel de probleme, experiente, impresii, sugestii si tot ce tine de utilizarea serviciilor Vodafone.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Sylver Cheetah 53

Re: Vodafone - discutii generale
« Reply #1 on: 18 May 2018, 19:25 »
Tata şi sora au cartele Vodafone.

Offline AlexU

Vodafone - discutii generale
« Reply #2 on: 06 June 2018, 17:01 »
Am o curiozitate legata de cei care folosesc PrePay Vodafone. Atunci cand reincarcati electronic primiti un bonus de reincarcare? De exemplu la 5-6 euro bonus 0.5 euro, >7 euro bonus 1.5 euro?

Eu unul primesc, si nu stiu daca e un beneficiu ramas in urma portarii. I-am recomandat unui coleg de munca sa-si ia o cartela pentru a o folosi intr-un MiFi, a reincarcat si activat oferta de 7 euro, dar nu a primit si bonus.
 

Offline mike_ppc

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Vodafone - discutii generale
« Reply #3 on: 08 June 2018, 12:37 »
Nu am auzit de vreun bonus in credit, cel mai probabil e de la oferta ta de portare.
Se primesc tot felul de bonusuri (MB, min, etc) functie de cat incarci si vechimea in retea, dar credit nu. Esti un fericit, enjoy cat mai primesti!
 

Offline AlexU

Vodafone - discutii generale
« Reply #4 on: 08 June 2018, 12:53 »
Pai sa tot fie vreo 3 ani :)

In cazul meu, e mai avantajoasa reincarcarea de 7 euro si activarea optiunii Promo 7, fata de reincarcarea de 5 euro. Calcul:
Pentru 5 euro: 365 zile (an) / 28 zile = 13 reincarcari a cate 5 euro => 65 euro / an Primesc bonus 0.5 euro de 13 ori, rezulta ca dau intr-un an 58.5 euro
Pentru 7 euro: 365 zile (an) / 35 zile = 10.24 reincarcari a cate 7 euro => 73 euro / an Primesc bonus 1.5 euro de 10.24 ori, rezulta ca dau intr-un an 57.64 euro

La inceput aveam si Zonga Premium, se reactiva in prostie gratuit, trebuia doar sa ma reautentific in aplicatie si o lua counter-ul de la 0. Cand nu a mai fost inclus in optiune, am vrut sa renunt si sa raman la optiunea de 5 euro si sa imi fac separat abonament la Spotify. Intr-un final am ramas la reincarcare + activat optiune 7 euro si imi reinnoiresc lunar si Spotify-ul.
 

Offline weeppi

Vodafone - discutii generale
« Reply #5 on: 09 June 2018, 23:30 »
Am o curiozitate legata de cei care folosesc PrePay Vodafone. Atunci cand reincarcati electronic primiti un bonus de reincarcare? De exemplu la 5-6 euro bonus 0.5 euro, >7 euro bonus 1.5 euro?

Eu unul primesc, si nu stiu daca e un beneficiu ramas in urma portarii. I-am recomandat unui coleg de munca sa-si ia o cartela pentru a o folosi intr-un MiFi, a reincarcat si activat oferta de 7 euro, dar nu a primit si bonus.
Eu nu primesc, am nr. de Telekom, portat pe Vodafone.
Tata primește, are nr. de Telekom, portat pe Vodafone cam la 6 luni după mine..
 

Offline AlexU

Vodafone - discutii generale
« Reply #6 on: 10 June 2018, 01:33 »
Interesant. Păi și de ce nu iei legătura cu relații clienți să obții și tu același beneficiu?

O să îi recomand și colegului, însă el are număr nou VDF. Mai degrabă îl pun să porteze un număr vechi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Offline AlexU

Vodafone - discutii generale
« Reply #7 on: 11 June 2018, 16:16 »
 

Offline weeppi

Vodafone - discutii generale
« Reply #8 on: 26 June 2018, 09:56 »
Mi s-a întâmplat azi aceeaşi mizerie de acum două luni. Reîncarc pe vodafone.ro şi cer odată cu reîncărcarea activarea opţiunii X. Creditul intră în cont dar activarea întârzie. În timpul ăsta, deşi am disponibil pe cont 7000+ MB, el consumă din credit. Decid să activez manual şi.. surpriză! Din 8 EUR mai am 7,83 EUR (0,17 EUR s-au dus în 10 minute). Nu mai pot activa opţiunea pe care o doresc, nu mai pot reîncărca fix cu cât am nevoie (1EUR), trebuie să îmi aleg o opţiune mai ieftină. Pentru că Vodafone..
 

Offline AlexU

Vodafone - discutii generale
« Reply #9 on: 26 June 2018, 10:25 »
Mi s-a mai intamplat si mie, tot asa 2-3 luni la rand. Am sunat la Felatii Client si s-a rezolvat intr-un final.
Iti vor restitui creditul pierdut, iar mai apoi iti vor activa optiunea.
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Vodafone - discutii generale
« Reply #10 on: 26 June 2018, 10:29 »
Ce numar are serviciul ala? Musai vreau sa sun si eu, asap!
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Vodafone - discutii generale
« Reply #11 on: 26 June 2018, 10:30 »
:)) caut-o pe Andreea, o recomand.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Offline Nekrataal

Vodafone - discutii generale
« Reply #12 on: 26 June 2018, 15:12 »
@mudpie, te duci in magazin, le zici ca reziliezi, te vor lua la misto, si cand cei de la fidelizare vad ca ti-ai deconectat numarul te vor suna cu o oferta buna ca sa te reconectezi. Asa a mers in cazul meu. Asa am facut si pt fratemiu, care intre timp s-a si portat pt ca vomafone devenisera penibili. Imi aduc aminte de cum sareau ei in joc cu 20 de minute in retea...
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Vodafone - discutii generale
« Reply #13 on: 26 June 2018, 16:27 »
Nu m-ati inteles, nu ma intereseaza rezilierea sau magazinul, eu vreau sa am acces la acelasi serviciu pentru clienti ca si Alex!
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline AlexU

Vodafone - discutii generale
« Reply #14 on: 26 June 2018, 16:32 »
Am sunat la Felatii Client ...

Poate acum e mai evident :D