Author Topic: Intel va lansa in 2020 o placa video dedicata - reintoarcerea Intel  (Read 1999 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nekrataal

Sper sa isi faca singuri chip-urile sau sa le dezvolte in colaboarare cu cineva, nu doar sa cumpere si integreze chip-uri de la nvidia, ar fi lame asa.
O revenire binemeritata pe piata gpu-urilor, inca imi amintesc de i740 cu drag, chiar daca am facut repede upgrade la voodoo banshee, placa de la intel a ramas favorita in sufletul meu.


https://www.tomshardware.com/news/intel-gpu-gaming-amd-nvidia,37616.html
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ceva gen asta revizuita?

I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline wolfenste

Can a inceput Intel sa faca video integrate am crezut ca asta va fi viitorul, ca vom renunta la video dedicate. Acum se pare ca era doar un pas premergator pentru intrarea pe piata placilor video dedicate.
 

Offline Trustme

Un tip din State zicea ca Intel duce tratative sa cumpere divizia de de placi video a lui AMD. Eu nu cred si nici nu cred ca o sa se confirme un astfel de zvon.
 

Offline Pruny

  • Feedback Score: (2)
  • Old TR: 3 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 147
  • Location: Oltenia
  • Honk honk
    • View Profile
amd nu poate sa vanda radeon caci pierde piata cu console...
Dar lau vandut pe Raja  ;D

Potato PC: i5 3450S, RX 470, 8gb ddr3, 64gb ssd, 500gb hdd, sursa ultron
 

Offline Trustme

Cu o floare nu se face primavara, dar e un inceput. :D
 

Offline KodiaK

Dupa ce a ingropat divizia GPU de la AMD acum s-a dus la intel...
Daca iese un esec si de la astia, cred ca incepe sa apara un pattern :))
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline wolfenste

AMD au descoperit in sfarsit adevaratele aptitudini ale lui Raja si incearca sa profite maxim de ele. Au zis asa: du-te la Intel ca pe unde treci tu se alege praful.


Acum serios, cred ca asta e ceea ce trebuie facut, adica sa iti atragi oameni cu foarte multa experienta decat sa pleci de la 0.