Author Topic: Seria Assassin's Creed  (Read 25258 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Seria Assassin's Creed
« Reply #150 on: 07 May 2020, 20:08 »
 

Online ZorracK

Seria Assassin's Creed
« Reply #151 on: 07 May 2020, 20:12 »
care gameplay? 2 secunde
cat am jucat Odyssey si asta nu apre decat un skin over
pacat, aveam asteptari mari, dar nu mai fac preorder la nimic
 

Offline Nosferat

Seria Assassin's Creed
« Reply #152 on: 10 May 2020, 09:59 »
Eu de la unity incoace nu am dat bani pe AC. Unity daca nu ar fi fost acel bugfest,ca joc AC nu era rau, insa bugurile au stricat toata placerea la vremea respectiva. Altfel chiar si din primul reveal trailer pare "woke" si chiar nu imi place felul in care este prezentat cu saracii,bietii vikingi ce se lupta cu rasismul, saracii nici sa fure si sa omoare nu sunt lasati. Trailerul imi aducea aminte de Battlefield 5 si femeia eroina cu proteza in loc de mana, care se lupta cot la cot cu barbatii si tancurile...like really.....really?

Am jucat prea mult kingdom come deliverance in ultima vreme si poate de aia ma deranjeaza toata fantezia asta, adica inteleg,nu toate jocurile pot fi ca si kingdom come,sa puna un accent pe istorie, dar nici sa iti bati joc de istorie nu pica tocmai bine. Va fi inca un generic RPG, un grindfest plin de lootbox deghizat ca un nou joc din seria AC ce doar poarta numele de AC.

Sigur vor fi destui care sa faca preorder si isi vor lua ULTIMATE EDITION, eu voi da jos jocul de pe torrents, si in un caz chiar exceptional daca o sa imi placa, o sa il cumpar la reducere,dar nu cred, de ani buni nu ma dau in vant dupa seria AC.

Ignore list :astateofmind
 

Offline Marius EXxTREME

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Seria Assassin's Creed
« Reply #153 on: 16 July 2020, 11:13 »
Valhala mi se pare extraordinar ca si game play,grafica buna,  nu stiu insa cat de greu este de jucat am interactionat cu jocul doar pe You Tube sa zic asa daca ma poate ajuta cineva cu o informatie raportandu-se la Witcher 3 de exemplu pt ca nu vreau sa dau banii degeaba pe el cum am mai facut si cu alte jocuri de altfel...
 

Offline Floreadan

Seria Assassin's Creed
« Reply #154 on: 16 July 2020, 13:54 »
Arata bine Valhalla
 

Offline Raziel01

Seria Assassin's Creed
« Reply #155 on: 17 July 2020, 23:50 »
grafica buna

Sigur ne uitam la acelasi joc? :D
 

Offline slicker

Seria Assassin's Creed
« Reply #156 on: 21 July 2020, 11:10 »
Din ce vad eu la nivelul Witcher3. Nu mai fi asa carcotas :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Seria Assassin's Creed
« Reply #157 on: 21 July 2020, 16:17 »
Ce comparatie grozava! The Witcher 3 a aparut in 2015, asta apare la finalul lui 2020. :D

Nimic din ce au aratat arata impresionant. Texturile sunt extrem de spalacite. Calitatea modelelor lasa de dorit, iar facial animations sunt extrem de cheap. Body animations sar peste frame-uri in combat. As putea sa continui, dar nu vad rostul.

« Last Edit: 21 July 2020, 16:20 by Raziel01 »
 

Offline slicker

Seria Assassin's Creed
« Reply #158 on: 21 July 2020, 21:29 »
Hardware-ul a stat pe loc, multumim consolelor. E normal sa nu ceara 3080 Titanium :) pt macar 60 fps. Daca il joc la 120 fps-uri pe oled si arata asa eu ma declar mai mult decat multumit, in fond nu grafica conteaza nu?
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline KodiaK

Seria Assassin's Creed
« Reply #159 on: 21 July 2020, 21:40 »
Hehe, lasa-l pe Raziel, ca el are de comentat la orice joc :)

Daca va arata cel putin la fel ca Odyssey at este OK. Eu tind sa cred ca o sa fie peste. Insa pana nu apare, orice impresie bazata pe filmuletele trecute prin compresia YT este destul de irelevanta.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Online ZorracK

Seria Assassin's Creed
« Reply #160 on: 21 July 2020, 21:44 »
arata dezamagitor, speram la mai bine dpdv grafic
acum poate il salveaza povestea dar nu pare
asa ca no pre-order no more
 

Offline Raziel01

Seria Assassin's Creed
« Reply #161 on: 22 July 2020, 02:15 »
Hardware-ul a stat pe loc, multumim consolelor. E normal sa nu ceara 3080 Titanium :) pt macar 60 fps. Daca il joc la 120 fps-uri pe oled si arata asa eu ma declar mai mult decat multumit, in fond nu grafica conteaza nu?

Ce tot vorbesti acolo? Unde a stat hardware-ul pe loc. Nvidia a adus ray tracing si acum cu DLSS2.0 au o performanta ne invidiat. Sunt o multime de jocuri care arata bine, unele care nici nu costa 60 de euro starting price + inca 60 in versiuni extra. Se gasesc pe console jocuri care arata MULT mai bine decat Valhalla. Un exemplu recent ar fi The Last of Us 2. Compara tu modelele, animatiile sau fizica din TLOU2 cu Valhalla si spune-mi iar ca hardware-ul e de vina. :D

Hehe, lasa-l pe Raziel, ca el are de comentat la orice joc :)

Asta e, unii nu se multumesc cu orice mediocritate.
« Last Edit: 22 July 2020, 02:18 by Raziel01 »
 

Offline slicker

Seria Assassin's Creed
« Reply #162 on: 22 July 2020, 16:51 »
Am RTX 2080 super. ""performanta"" asta data de dlss2.0 e fix pisat in vant :) Deci nu. Prefer oricand 120 fps la cum arata asta decat alternativa. Abia se decurca placa asta cu asemenea fps-uri.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Seria Assassin's Creed
« Reply #163 on: 22 July 2020, 17:34 »
Nu cred ca stii despre ce vorbesti, iar dlss2.0 nu e suportat de toate jocurile, obviously.
 

Offline slicker

Seria Assassin's Creed
« Reply #164 on: 25 July 2020, 17:20 »
O sa iti pun mai tarziu metro exodus si control cu si fara dlss2.0 Daca tu poti juca asa, atunci sincer, nu ai voie sa te plangi de grafica nici unui joc, ever :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon