Author Topic: Seria Assassin's Creed  (Read 25460 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #75 on: 06 October 2018, 17:35 »
Si-au argumentat nemultumirile.
Haterism curat era daca puneau doar nota 0 fara sa-si justifice gestul.
Dar nu am zis ca nu sunt argumentate numultumirile. Dar sa dai 0 doar pt jocul nu mai respecta traditia AC, mi se pare penibil. Adica dupa capul lor nu exita joc mai prost, este cel mai prost joc din TOATE punctele de vedere. Imi aduce aminte de idiotii care au dat 0 lui D3 la lansare pt ca nu se puteau conecta la servere day 1. Deci ei practic nici macar nu jucasera jocul, dar deja pt ei era cel mai prost joc din istorie.
Da, nu mai este un joc axat pe stealth, dar pt asta ii scazi 1,2 hai 3 puncte. Nu ii dai zero direct.

Sunt foarte multe diferente de gameplay si concept dintre Syndicate si Origins.
Da asa este. Combat-ul este mult mai bun in Origins, unde daca nu esti un pic atent poti sa mori foarte usor daca esti incercuit. Pe cand in Syndicate combat-ul este un button mash, unde este aproape imposibil sa mori.

Ce fac acei useri este exact ce fac acele lipitori platite fara un gram de integritate care dau 10 din 10 jocurilor de genu. Un fel de "echilibru" daca tu dai 9 sau 10 unui joc care este mediocru in un caz fericit, atunci evident ca altu va da nota 0, sa aduca un pic de echilibru, asa macar potentialul cumparator are o sansa sa afle de acel adevar de la mijloc. Altfel daca dai note de 7-8 si zeci de gazetari tot dau note de 10, nota va scade poate la 9 sau la 8,5 iar seria AC de mult nu mai este de 8,5, de fapt niciunul din seria AC nu era nu stiu ce vai de mine ce joc. Primele din serie sufereau la destule capitole, si totusi, povestea si acel stealth era ce tinea fanii lipiti de monitoare,sa nu mai scriu de acele puzzle care de mult au disparut, ca deh, e greu sa gandesti,prea mult efort, mai bine bagi 30 de questuri in care repeti acelasi lucru.
« Last Edit: 06 October 2018, 17:37 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline KodiaK

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #76 on: 06 October 2018, 18:51 »
Era echilibru daca se facea media. Dar nu se face nici o medie. User score e complet separat de reviews score. Dar ok, daca facem media atunci 9+5=14/2=7. Un scor cat se poate de corect :)
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #77 on: 07 October 2018, 07:50 »
Jocul abia a aparut,  multi care l-au inceput nu l-au terminat.
Abia intr-o saptamana zic ca vor aparea primele opinii fondate si recenzii credibile de la completionisti.

Nosferatu are dreptate,  seria s-a simplificat enorm si se axeaza prea mult pe combat decat pe stealth.





@KodiaK:   jocul e de nota  0 daca e nefunctionabil la lansare in cazul lui Diablo 3


Post Merge: 07 October 2018, 09:24
Sa apara recenzia lui Delrith de la Angry Jor care face recenzii mai bune, mai obiective si credibile .
Tot el a facut recenzia la AC Origins.

« Last Edit: 07 October 2018, 09:24 by skyfallout »
 

Offline duke_zz

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #78 on: 08 October 2018, 16:29 »
eu nu inteleg de ce nu jucati stealth :))
ai 3 skilltree principale: hunter (ranged dar nu numai), warrior (melee dar nu numai) si assassin (stealth, dar nu numai)

l-am butonat ieri 2 ore pe ps4, eu zic ca merge. Fugeam de lupi de lvl 3 (eu fiind 1), am facut level 3, m-am dus si l-am rupt.. ca pe vremuri :D
Am curatat o baza de padurari pe full stealth (na bine.. sa fiu carcotas, poti da assasinate din stealh la caine.. not real bro!!!)

Jocul merita, daca ti a placut primul ACO. E ca o anexa la el, poate putin mai bun. Nu ma prounut dupa 3 ore

PS> in ACO am 50ore jucate (main q + majoriatea celorlalte, fara dlc-uri)
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #79 on: 08 October 2018, 19:48 »
Am impresia ca Ubisoft isi bate joc de jucatorii cu PC


Intai necesitatea procesoarelor cu AVX, apoi problemele de performanta, acum problema cu servere.

https://zonait.tv/serverele-lui-assassins-creed-odyssey-au-fost-lovite-de-atacuri-ddos/

Post Merge: 08 October 2018, 19:49
Cei care il joaca pe PS4 n-au nicio problema.
« Last Edit: 08 October 2018, 19:52 by skyfallout »
 

Offline Raziel01

 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #81 on: 10 October 2018, 20:56 »
E incredibil!
Parca toata presa a ajuns curva Ubisoftului.
Cred ca le ofera copii gratuite la toti redactorii de gaming  (din moment ce varianta PC e exclusiv digitala) ca sa-i pupe in fund la schimb cu note de 9 si 10. 
 

Noroc ca mai sunt si recenzori care cumpara jocurile pentru a avea o opinie credibila. 

« Last Edit: 10 October 2018, 20:59 by skyfallout »
 

Offline Raziel01

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #82 on: 10 October 2018, 23:54 »
 

Offline edlund

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #83 on: 11 October 2018, 13:35 »
Chiar nu mi se pare ca exista acel dezavantaj de care vorbesc astia, decat, poate, daca vrei sa il termini in 20 de ore, nu am simtit nicio clipa ca as fi underleveled si am grinding de facut.

Pe mine ma deranjeaza ca personajul principal, de care teoretic trebuie sa te atasezi, este un psihopat. Se plange o curva ca un poet nu ii da cadouri scumpe, asta sare repede, vrei sa il omor, nu? Ce pielea mea e asta, nu are pic de moralitate, dupa aia mi se cere sa sufar alaturi de el cand ii moare pisica. La nicel de storytelling este clar grabit si facut intr-un soap opera generator, dar gameplayul e misto, si are cateva insule chiar foarte interesante.

Si pentru ce se plang ca nu mai e cu asasini si stealth, daca incerci sa fii un jack of all trades, nu ai suficient de damage la stealth pentru generali, dar daca bagi armuri numai cu bonusuri de stealth, arme pentru stealth, puncte numai in stealth, jocul devine unul cu asasini, nu cu combat.

Chiar mi se pare ca asa cum e un fanboysm exagerat prin unele comenturi pe youtube, de cealalta parte e un hate generalizat, nu exista oameni echilibrati, care sa spuna, domnule jocul este mai mult decat decent, spre bun, un reskin de Origins dar si cu multe imbunatatiri, eu nu am intalnit glitchuri majore si multe in gameplay. Jocul nu e de 9 spre 10, clar, dar nici de 4-5, nu mai zic de 0.
« Last Edit: 11 October 2018, 13:39 by edlund »
 

Offline Raziel01

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #84 on: 11 October 2018, 17:18 »
Poate unii playeri nu vor sa treaca prin Ubisoft's quality side content.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #85 on: 11 October 2018, 22:05 »
 
« Last Edit: 11 October 2018, 22:08 by skyfallout »
 

Offline edlund

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #86 on: 12 October 2018, 14:40 »
Eu m-am jucat fara probleme cu controlerul de xbox la pc.
 

Offline Ciocanul

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #87 on: 12 October 2018, 16:45 »
https://www.nwradu.ro/2018/10/ce-s-a-lucrat-in-bucuresti-pentru-noul-assassins-creed-odyssey/?utm_source=facebook&utm_medium=dlvr.it_BlogPage
E un proiect mare sa reskinezi atat si sa faci apa asa frumoasa. :)
Eu deja sunt tare sictirit, am ajuns sa caut tot felul de indie-uri cu mecanici ciudate, pur si simplu nu mai am nervi sa mai rejoc aceleasi jocuri la nesfarsit.
 

Offline rayalx

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 5
    • View Profile
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #88 on: 13 October 2018, 14:51 »
deci dupa 20 ore de joc , cred ca nici la jumatatea lui nu sunt. Abia acum iti faci o idee cum sta treaba :
CONS
           - voice acting penibil !
                - side quests de umplutura !
                     - economia din joc nu scaleaza cu lvl-ul tau!(esti mereu cu un pas in urma lvl quest req.)
PRO
           - arata superb
                     - este enorm
                     - combatul este fun sau frustrant depinde cum stai cu gear-ul . Mie unu imi place cand sunt putin OP.
                     - ai content suficient pt banii pe care ii dai pe el .
Deci jocul nu e pt toata lumea , zic eu ! dar ii dai 0 chiar esti sucker ,dar nici de 10 nu e! Problema lui este ca putea fi de 8.5 - 9 ! iti dai seama de potentialul irosit!
Cateva capturi care sper sa va placa :
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #89 on: 13 October 2018, 15:45 »
nota 7 de la Angry Joe , poate cea mai realista nota


Post Merge: 14 October 2018, 03:49
« Last Edit: 14 October 2018, 03:49 by skyfallout »