Author Topic: Seria Assassin's Creed  (Read 25369 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #90 on: 14 October 2018, 23:18 »
dap....cam asta e franciza .



Post Merge: 14 October 2018, 23:19




Post Merge: 15 October 2018, 09:41
Deci nu Denuvo e problema, ci lenea dezvoltatorilor care nu sunt in stare sa-l optimizeze.

Si sa fim seriosi, grafica e de 2015




Post Merge: 15 October 2018, 09:43
https://zonait.tv/jocurile-assassins-creed-nu-merg-greu-de-la-drm-sunt-doar-prost-facute/
« Last Edit: 15 October 2018, 09:43 by skyfallout »
 

Offline duke_zz

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #91 on: 15 October 2018, 10:26 »
salut skyfallout!

ai cumparat origins si odyssey?
 

Offline edlund

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #92 on: 15 October 2018, 13:26 »
Probabil îl joaca pe YouTube.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #93 on: 15 October 2018, 20:34 »
salut skyfallout!

ai cumparat origins si odyssey?

Inca ma decid fiindca ma pasioneaza tematicile respective si explorarea.
Dar bugurile pe care le vad pe YT imi spun sa mai astept reducerile.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #94 on: 21 October 2018, 21:42 »
Recenzie ala IGN Romania ;D
     
Nota 10 pentru valuri....LOL
https://ro.ign.com/assassins-creed-odyssey-ps4/11277/review/assassins-creed-odyssey-recenzie-ps4




Post Merge: 21 October 2018, 21:46
Ah, acum realizez cat de  dor mi-e  de vechiul CG , de Assassin, de devilschoice, de Bossman, de H0stile, de Zuluf cand scriau recenzii excelente si dadeau note corecte pe buna dreptate si aduceau argumente serioase pentru notele date.

Astia de la IGN.ro sunt niste mediocrii.   
 
 
« Last Edit: 21 October 2018, 21:55 by skyfallout »
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #95 on: 24 October 2018, 00:35 »
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #96 on: 02 November 2018, 22:30 »


 

Offline astateofmind

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #97 on: 12 November 2018, 10:56 »
Deci cam meh.   Gameplay meh, grafica parca sub origins. Store meh.

Pana acum nu m-am prins care e legătura cu assasins creed, nici urma de cele 2 factiuni dar fatuca foloseste la greu skills de assasin. Chiar si leap of faith. De unde pana unde?


In plus PC la extrema, spartanii sunt ba negri ba albi ba Latino ba mixed. Armatele și mercenarii au un procent însemnat de femei, realitatea istorică e cam călcată rău in picioare ... da, știu, e “fantasy” dar totuși ...


Dupa cum spuneam e cam meh Per total.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline kvarq

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #98 on: 13 November 2018, 17:57 »
hmmm... nu stiu ce sa zic, slabut in comparative cu Origins, dar m-a cam prins in pic :P
asta chiar nu prea mai are nimic de a face cu seria AC, but it's still fun daca il privesti ca pe ceva nou :P

la mine parca se vede mai bine ca Origins, peisaje faine, destul de muncite
si apa, oaw...
misiuni nu prea am facut, destabilizez cat de repede pot zonele ca sa apara lupte intre spartani si atenieni, si cred ca am scufundat vreo 150 de corabii pana acum :P

personal, cred ca dpv atmosfera, feeling este cu mult sub Origins, clar, personajele nu zic aproape nimic si accentul ala, sa dea dreacii, credeam ca s-au lasat, si in primele Creed-uri foloseau asa-zis-ul accent italian (la credits spuneau ca actorii au avut traineri pentru accent), cica sa para mai de atmosfera, dar mi se parea a dreq de enervant, oricum de data asta suna naspa de tot, asta inseamna sa fii politically correct si sa angajezi emigranti
si acum jocul e pe fatza cu dumele astea stil ubi, mai ales cu gay & shit - sunt curios daca alegeam pe barbat daca si-o tragea cu un barbat, desi pe vremurile alea nu erai barbat in toata firea daca nu ti-o trageai in afara de femei macar o daca cu  un barbat si o capra =))

e atat de enervant, incat eu am ajuns sa mi-l tin in franceza* jocul acum, e fara accent & shit =))
* by the way, nici macar in Unity nu am facut asta =)) - unde nu era distorsionat accentual, chiar fain voice acting-ul acolo, desi ar fi putut sa il frantuzeasca :)



« Last Edit: 13 November 2018, 17:58 by kvarq »
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline Nekrataal

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #99 on: 13 November 2018, 18:01 »
Daca alegeai pe Alexios ajungeai sa-l pui sa faca sex cu un barbat.
 

Offline kvarq

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #100 on: 13 November 2018, 19:06 »
really? =))
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline Nekrataal

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #101 on: 13 November 2018, 19:20 »
Questul acesta l-am facut cu Alexios, in locul ei este el:
https://youtu.be/2WtuX3SBVw8?t=138
 

Offline kvarq

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #102 on: 14 November 2018, 00:45 »
Cred ca progresia nu este chiar liniara, depinde de alegerile care sunt făcute in joc, dacă se Răspunde agresiv sau cu amabilitate, acțiuni etc
De exemplu sunt unii care zic ca i-au tras-o lui Odessa de mai multe ori, la mine doar o dată, am luat-o pe corabie și cam aia a fost, nu s-a mai întâmplat nimic, nu a mai apărut in narațiune...
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #103 on: 15 November 2018, 10:37 »
Optimizarea e la pamant ca la oricare joc Ubi.



Nu sunt diferente mari intre setari:
 

Offline kvarq

Assassin’s Creed Odyssey
« Reply #104 on: 16 November 2018, 07:48 »
videoclipurile sunt vechi, de la începutul lui Octombrie, putine jocuri merg bine din ziua 1, si Odyssey a mers binisor oricum, plus ca au mai fost ceva patch-uri pâna acum...
diferentele între anumite setari 9nori de exemplu) sunt chiar vizibile în jocul efectiv, si chiar au impact asupra performantei, pe youtube e mai greu de estimat
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro