Author Topic: Seria Assassin's Creed  (Read 24792 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

Seria Assassin's Creed
« Reply #135 on: 13 February 2019, 19:05 »
Dumnezeule, de cand a devenit seria AC asa de "bloated"? Am jucat vreo 15-16 ore de plictiseala, repetitie, repetitie,repetitie....ca nu poti merge pe main questline ca sunt cu 20 de levels peste tine. Inca o data repetitie, multe questuri absolut odioase,dand impresia ca joc un mmorpg din 2008, grind, grind,grind, taie ala,adu-mi asta, omoara rechinii aia, omoara piratii aia.

Mi se pare insultator sa poarte numele de assassins creed. Efectiv nu mai are nici o legatura cu seria. Nu este un joc IMENS, este un joc destul de scurt daca mergi doar dupa povestea principala, harta este imensa sa ai unde sa tot cari lemne pentru matusa si sa omori rechini.

Am dat jos un trainer sa pot progresa mai repede, si sa pot vedea povestea, aia ma intereseaza,despre aia era vorba in aceasta serie, secondary quests erau tocmai aia, secondary, le faceai cand si cum doreai tu, nu ca nu poti progresa mai departe pana nu cureti jumatate din harta ca vine unul iti da o bucata si mori instant. Cu tspe mii de pesteri si alte minuni facute la copy/paste. Imi aduce aminte de dragon age 2 la unele capitole.

+10 pentru grafica,arata minunat,10 la capitolul de redat grecia antica, 5 pentru poveste, 0 pentru restul. Nici acel "combat" laudat nu m-a dat pe spate. Unde sunt acele puzzle-uri la care trebuia sa te gandesti si 1 ora sa le rezolvi, si prin care mai si invatai ceva? Ah da, era prea greu, mai bine baga rinse and repeat la omoara animalul alpha din pestera X.

Per total sunt dezmagit de joc, are cateva puncte bune, din pacate prea putine sa il pot lua in serios. Ma rog, asta se joaca lumea mai nou, deci ce sa ii faci, seria AC e moarta pentru mine, ma directionez catre alte stiluri de jocuri.
Ignore list :astateofmind
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Seria Assassin's Creed
« Reply #136 on: 25 February 2019, 08:22 »
https://comicbook.com/gaming/2019/02/24/assassins-creed-new-ps4-xbox-pc-switch-release-date-setting/

According to a new leak, the next Assassin's Creed won't be releasing this year, and will rather favor a 2020 release. Further, it will bring the series back to Italy.
 

Offline Nosferat

Seria Assassin's Creed
« Reply #137 on: 04 April 2019, 19:01 »
L-am testat vreo 2-3 ore, acest "remaster" la ac3, it's EXACTLY the same game, ba nu, arata mai rau decat originalul. Daca era vreo 5 euro pe steam, poate il luam si eu sa fie pus la colectie,altfel, nici piratat nu merita,adica pana mea, au incercat sa scoata niste culori in evidenta, in schimb au distrus multe altele in joc, se vede si in video pe la 2:30, la character detail. Am inteles ca nu e remake, nu au luat-o de la zero, insa da-o dracului de treaba,remasterul asta a fost facut in batjocura.




« Last Edit: 04 April 2019, 19:05 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline duke_zz

Seria Assassin's Creed
« Reply #138 on: 05 April 2019, 11:55 »
Pai nu tre sa mai faca si ei un ban, daca tot e an de pauza de la serie?
 

Offline kvarq

Seria Assassin's Creed
« Reply #139 on: 05 April 2019, 21:19 »
https://comicbook.com/gaming/2019/02/24/assassins-creed-new-ps4-xbox-pc-switch-release-date-setting/

According to a new leak, the next Assassin's Creed won't be releasing this year, and will rather favor a 2020 release. Further, it will bring the series back to Italy.

va fi cu vikingi :D
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline bistritzeanul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Seria Assassin's Creed
« Reply #140 on: 16 May 2019, 09:25 »
Mie nu mi-a placut niciodata seria ca prea era hide and seek in fân si topaiala pe ţigle şi sărit de pe turnuri în căpiţă.
Asa am crezut ca e si Origins si l-am ignorat, dar câştigând Odyssey, mi s-a parut super ca are elementele alea de rpg si nu mai esti obligat sa faci hide an seek. Asadar, am cumparat Origins si zilele astea am luat si season passu la el. Am ce juca ca sunt imense, mai ales daca fac toate side quest-urile sau ma avant pe mare cu luptele pierd ore si ore.
Am inteles ca urmatorul din serie nu va apare in 2019 ci in 2020 si va fi cu vikingi. Poate le termin pe astea 2 din urma pana atunci ca nu prea am timp :(
 

Offline mormoloc1986

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 46
  • Location: bucuresti
    • View Profile
Seria Assassin's Creed
« Reply #141 on: 07 November 2019, 21:02 »
n=am jucat nici unul din  serie. l=as juca pe asta mai nou, grafica pare ca lumea de tot.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Offline Nosferat

Seria Assassin's Creed
« Reply #143 on: 01 December 2019, 20:03 »
Om vedea,dupa ultimele din seria AC, nu imi fac mari sperante ca o sa ma atraga acest joc,mai ales nu in aceste timpuri "politically correct". Daca apare ceva erou negru,sau ceva femeie cu power overwhelming care se lupta impotriva rasismului si patriarhiei...forget it.

Pacat ca nu se mai pot intoarce la origini. Dar nah,banul dicteaza nu altceva. Seria AC nu era despre combo kills,si tspe rinse and repeat killings in nu mai stiu ce pestera. Nu asta insemna sa faci parte din acea secta de assasini. Era vorba sa te furisezi,sa te gandesti si de 3-4 ori inainte sa sari la bataie,sa faci un puzzle,sa te gandesti din nou si sa te joci cum ar veni un film,o poveste ce te surprinde pe parcurs. Jocul s-a despartit asa de departe de origini incat ar fi ca si cum ai incepe de la age of empires,iar ultimul joc ar fi need for speed,cu numele de age of empires.
Ignore list :astateofmind
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Seria Assassin's Creed
« Reply #144 on: 02 December 2019, 08:17 »
 

Offline Nosferat

Seria Assassin's Creed
« Reply #145 on: 04 December 2019, 17:10 »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Nosferat

Seria Assassin's Creed
« Reply #146 on: 05 December 2019, 22:06 »
Are o frangleza cam stricata,insa la acest capitol sunt total de acord. Jocul isi pierduse complet identitatea, si AC e AC doar dupa nume. Nu jocul e problema,jocurile astea mai noi din serie nu sunt jocuri foarte proaste sau ceva in genul. Doar ca nu mai au legatura cu universul initial. Incepi cu star trek si termini cu LOST. Cumva nu se leaga....
Ignore list :astateofmind
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Offline arkantosarthas

Seria Assassin's Creed
« Reply #148 on: 29 January 2020, 03:30 »
Frumos  ar fi sa  faca un AC pe Roma Antica.

Si sa nu includa doar orasul Roma,  ci tot IMPERIUL ROMAN cu toate provinciile si marile orase precum Cartagina, Alexandria, Antioch , Smyrna, Efes,  Corint, Atena, Damasc,  Lutetia Parisionum, Barcino,  Londinium,
 cu diferite tipuri de clima  si toata Marea Mediterana de explorat, plus nordul germanic.   




Dar se pare ca o sa fie pe Japonia Feudala dupa un indiciu din Assassin's Creed 3. 

 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)