Author Topic: Jedi: Fallen Order  (Read 10066 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raziel01

Jedi: Fallen Order
« Reply #60 on: 29 November 2019, 23:10 »
Ma scuzi ME e un cacat consolizat. Normal ca TFO are lipsuri wtf?? As fi preferat alegeri, vorba aia JK2 a facut-o acu tzespe ani, aici sunt god guy pt ca. Logica ar fi, vrea sa respecte space-opera din 1979 incoace, unde cavalerii jedi erau peace keepers PUNCT. Fara gri, fara nimic. Doar alb-negru.

JFO:
- no FOV slider
- no way to remove motion blur
- analog movement
- streamlined gameplay
- UI design

Not consolized at all. :D
« Last Edit: 29 November 2019, 23:15 by Raziel01 »
 

Offline slicker

Jedi: Fallen Order
« Reply #61 on: 30 November 2019, 00:33 »
Inca o data, JFO nu se vrea RPG. Nu e catalogat ca Mesia jocurilor. Insasi faptul ca ma atentioneaza la inceput ca e recomandat un controller ma enerveaza la culme. Nu se vrea ground braking, nu reinventeaza roata. Se infige bine cu ambele picioare si sta drept in marea asta de cacaturi triple A bune de aruncat dupa 30 minute. Cum e cazul Gears 5, rebutul de Halo, COD xyz si inca o mare de shit-uri care se simt din primele minute ca sunt facute pt un quick buck.

Problema mea e ca, intr-un final, am parte de ceva care este muncit. Nu scuipat. Dar tot se gasesc carcotasi care sa se lege de orice si automat, pentru niste chestii destul de marunte e catalogat as shit. Aici e buba. Am devenit atat de carcotasi ca nu ne putem bucura de nimic? Slava cui vrei tu, eu unul sunt cat se poate de usurat ca nu am devenit atat de cinic.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Jedi: Fallen Order
« Reply #62 on: 30 November 2019, 01:11 »
Ce importanta are daca nu se vrea RPG?

Battlefront II e muncit si s-a pompat la content la greu in el in ultimul an.

Post Merge: 30 November 2019, 22:37
Review-ul meu:
www.thegameslashers.com/jedi-fallen-order-review.html
« Last Edit: 30 November 2019, 22:37 by Raziel01 »
 

Offline slicker

Jedi: Fallen Order
« Reply #63 on: 01 December 2019, 13:25 »
In mare parte sunt de acord cu review-ul tau, kudos btw :)
Pentru urmatorul as vrea, ca si in JK2, posibilitatea de a alege dark/light. Pe parcursul povestii, faptul ca am fost "obligat" sa aleg good guy path a fost extrem de dezamagitor. Trebuie sa se concentreze mai mult pe o poveste cu mai multe brate, sa rezolve problemele graficii ( dupa un prim level absolut epic, ajungi in prima parte pe Kashyyk si incepi sa te intrebi daca nu ai dezactivat texturile si reflexiile)
MB nu m-a deranjat chiar asa mult acolo unde era buguit, chiar daca pt mine e o mare problema si acest ahem-feature- il dezactivez in toate jocurile din prima.
M-am lasat de colectat dupa primele 2 levele, alta parte fucked up. Chiar daca l-am jucat pe master, un singur fight mi-a produs nervi, in rest nimic nu se compara cu boss fightul final din Outcast.

Din pacate, ca si combat, tot des mentionatul Outcast si automat Academy, ramane top, foarte dezamagitor tinand cont de diferenta de ani si de tech. Este JFO cel mai bun SW game dupa astea 2? Fara doar si poate si pentru asta sunt recunoscator Respawn si sper sa mai scoata vreo 2-3-4 jocuri cel putin la fel de bune.
« Last Edit: 01 December 2019, 13:26 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Offline slicker

Jedi: Fallen Order
« Reply #65 on: 10 December 2019, 09:29 »
WTF pe steam atat de mult?? Total neasteptat, mai ales la cat de prost e vazut EA. Acuma chiar nu mai au scuza, urmatorul joc trebuie sa fie pt SW ce a fost Titanfall 2 pentru TF1 la single player.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline joobsekker

Jedi: Fallen Order
« Reply #66 on: 17 December 2019, 03:13 »
Si eu sunt dezamagit de joc dupa ce l-am testat in origin acces, dar mai mult si de pretul in sine care e prea mare fata de ce ofera.
Plus ca nu e rejucabil.
Mi se pare o tampenie sa dai 60 euro pe un joc cu continut de 25 ore in 2020. 
Da-o dracu de treaba ca ne-au fraierit destul.
Eu am renuntat sa mai cumpar si sa joc jocuri cu continut  ciuntit.   
Ori imi aduce un shooter cu mod multiplayer si harti multe in asa fel incat sa ma joc saptamanal, ori faci un RPG open world cu sute de quest-uri in care sa investesti si 1000 ore. 

Inca cateva aspecte:
-cine a proiectat FOV-ul, animatia de miscare, combatul  merita concediat, bagat pe blacklist si   sa i se interzica sa mai presteze in domeniul IT. Pur si simplu mi se par teribile. Sabiile parca se misca mai fluent in Jedi Academy, joc de 2003, decat in jocul asta. 
-grafica  - nu e de 2019.   Si acum plang dupa grafica aia fotorealista si motorul  frostbite din Star Wars Battlefront 1 (2015).
-povestea - intr-un fel, mai apropiata de Star Wars fata de mizeria din Battlefront II, dar plictisitoare de-a dreptul .   Personalele neinteresante.  Apropo, nu stiu daca negresa aia e femeie, barbat sau....trans. 
Cand te pune la fiecare nivel sa umbli brambura sa te ratacesti pe o harta care e si asa destul de pustie, fara nimic pe ea in afara de stormtropperi si  carcalaci cu AI deficitar, si cu vegetatie care arata de zici ca e pe setari minime, si mai ales sa faci cale intoarsa la nava, iti piere chieful.  De aia l-am si abandonat dupa vreo cateva misiuni.  Ori il faceau open world cu quest-uri ca lumea, ori liniar si scriptat cu 6 ore, dar macar sa merite timpul irosit in jocul asta 
-prea lipsit de originalitate  - elemente inspirate dupa Sekiro, Dark Souls, Middle Earth, Prince of Persia,    Assassin's Creed, Jedi Academy , plus catarat pe pereti ca-n Titanfall si Call of Duty Advanced Warfare
-prea consolizat- dupa o anumita varsta sau dupa prea multe jocuri jucate , parca nu prea iti mai arde de Quick Time-events-uri si sarituri si alte porcarii demne de generatia Uncharted si God of War.  Mai degraba te enerveaza.  Daca vreau neaparat, ma joc Mario din 1989.
-buguri, cam semi prost optimizat la ce grafica slaba are  , fps drops cateodata 
-puzzle-uri? Daca vreti sa stiti, puzzle-urile par cam de nivelul lui Tomb Raider din 2013, adica doar sari si apesi o tasta si cam aia e tot. Nu transpiri cum  se intampla la puzzle-urile din Assassin's Creed II sau Prince of Persia. 

Deci in concluzie, 60 euro sa te plictisesti 20 ore doar ca sa te bati cu ala negru de respira greu  la final.
Unui pusti sau fan Star Wars probabil ca i-ar placea.



Post Merge: 17 December 2019, 03:16
Battlefront II, cu toate pacatele sale, cu loot-boxes , bugurile,  microtranzactiile si povestea idioata, macar avea continut, aveai un mod multiplayer diversificat cu multe harti, trupe, arme, personaje.


Am impresia ca era mai bine daca faceau jocul strict multiplayer in care sa ne jucam cu cavalerii jedi pe hartile alea decat sa fi irosit bani si timp pentru dezvoltat o poveste plictisitoare, una si asa a dracu de lineara cu alegeri limitate, de 20 ore doar ca sa te bati cu ala negru care respira greu.
Poate chiar cu un sandbox mode...cat de frumos ar fi fost, mai ales fara microtranzactii si lootboxes?
« Last Edit: 17 December 2019, 03:16 by joobsekker »