Author Topic: Metaverse VR- cel mai tare joc, simulator, cinematografie, magazin online si retea social media  (Read 1556 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
E in dezvoltare o varianta VR a lui Second Life . Dupa 2020 sigur o sa auzim de el si posibil ca pana in 2030 sa se lanseze ceva portiuni.
Va fi si simulator, si joc video si retea social-media, doar prin VR pe orice platforma (PC, Xbox,Playstation, Nintendo)  si cu conexiune la internet si dispozitiv cu holograme tridimensionale.
Vom putea face cumparaturi reale, vom putea plati facturile, putem merge la consultatii medicale doar prin a-i arata medicului pulsul , temperatura si tensiunea cu un ceas pus pe mana care sa -i transmita informatii despre organismul nostru,   vom putea participa la procese,   vom putea cauta joburi cu mult grinding din care sa castigam bani reali si virtuali, vom putea  tranzactiona criptomonede,   vom putea comanda mancare de acolo, ne vom putea face prieteni, ne putem gasi iubite cu care putem intretine relatii sexuale virtuale, vom putea petrece, calatori si chiar face sport alergand pe banda cu ochelarii VR.
Va lua locul internetului pentru ca va adaposti toate datele si informatiile acumulate pana acum pe internet, devenind o uriasa biblioteca, arhiva de clipuri, concerte si cea mai mare cinematografie si platforma de live-streams.
Va fi si  cea mai mare piata mondiala, depasind Amazon. 
Iar dupa 2050-2100 s-ar putea chiar sa ne transferam constiinta in lumea virtuala a acestui simulator
Exact ca-n Ready Player One    si cred ca acesta va ingropa  Facebook, You Tube, Twitter, Yahoo,   Amazon si orice joc vechi  va fi uitat.

Va fi un joc cu consecinte in lumea reala si un social media si simulator!
https://en.wikipedia.org/wiki/Metaverse

 
« Last Edit: 15 January 2019, 03:44 by TrevorArthur »
 

Offline Ciocanul

Deocamdata astea sunt vise. Daca stai cu casca 2 ore pe ochi esti faraon. Eu daca stau o ora cu VR-ul de PS4 ma ia cu vodoo. :D
Am intrat si eu mai demult in SL, am facut un avatar sau ce naiba era, i-am facut freza, m-am plimbat putin pe acolo, m-am plictisit instant.
 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Asta va fi de 1 milion de ori mai realist ca Sims sau Second Life.
 

Offline oldshooterman

E in dezvoltare o varianta VR a lui Second Life . Dupa 2020 sigur o sa auzim de el si posibil ca pana in 2030 sa se lanseze ceva portiuni.
Va fi si simulator, si joc video si retea social-media, doar prin VR pe orice platforma (PC, Xbox,Playstation, Nintendo)  si cu conexiune la internet si dispozitiv cu holograme tridimensionale.

Asta e o gluma fata de ceea ce se pregateste la modul serios.

"By 2029 - Direct brain implants will allow users to enter full-immersion virtual reality—with complete sensory stimulation—without any external equipment. People can have their minds in a totally different place at any moment. This technology will be in widespread use." - Ray Kurzweil

Full Dive Virtual Reality – Coming Soon to a Brain Near You
 

Offline duke_zz

aaa. eu am mintea in orice alt loc, mai ales cand sunt la birou sau cand ma cearta nevasta