Author Topic: Recomandari/discutii shopuri digitale pt achizitii jocuri  (Read 5281 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

Nici nu stiu unde sa pun acest topic, ma rog,l-am aruncat in sectiunea jocuri pc.

Mai nou ne uitasem cu prietenii sa cumparam cateva jocuri sa jucam asa intre noi, de inceput am mers ptr killing floor 2, un zombie killing mai merge la cate un weekend. Faza e ca nu avem chef sa asteptam sa fie steam special sales, dar nici sa dam cate 27-30 de euro per joc,mai ales cand dorim sa cumparam mai multe si nu le cumparam ptr jucat intensiv,ci asa ocazional.

Am gasit pe humblebundle,la nici 9 euro, insa oferta a disparut dupa 3 cd-key uri, acuma eu sincer nu stiu in ce alte pagini sa am incredere, am vazut in multe locuri cu 2-3 euro, insa tare suspect mi se pare la acel pret.

Voi de unde va cumparati cd keyuri? Sunt efectiv zeci daca nu chiar sute de pagini cu oferte peste oferte, insa tepele se dau en-gros online si niciunul nu s-ar risca, eu doar humblebundle stiam ca e mai asa si asa de incredere, poate recomanda cineva alte optiuni?
« Last Edit: 11 September 2019, 12:52 by Sir Dracu »
Ignore list :astateofmind
 

Offline marius ro

Recomandare pagini "trusted" de cumparat jocuri.
« Reply #1 on: 30 January 2019, 17:43 »
Eu am luat de pe Kinguin de prin 2013, niciodata teapa.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

GB Aorus Z370 Gaming 3 | i7 8700 | Thermalright True 140 | 16GB Corsair Vengeance LPX 3000Mhz | INTEL 660p 1TB + Seagate 2TB + WD Purple 2TB | Gainward Phantom GLH RTX 2070 | Corsair AX 760 | Fractal Design R4 Window | Dell U2715H | Cambridge Audio Topaz SR20 + Wharfedale Diamond 225 |
 

Offline Ransom

Recomandare pagini "trusted" de cumparat jocuri.
« Reply #2 on: 31 January 2019, 08:18 »
Ce am/folosesc eu si nu am avut niciodata probleme:
fanatical.com
gamersgate.com
greenmangaming.com
kinguin.net
g2a.com

Evident humblebundle/gog.
 
The following users liked or thanked this post: Nosferat

Offline KodiaK

Recomandare pagini "trusted" de cumparat jocuri.
« Reply #3 on: 31 January 2019, 10:49 »
Din ce am inteles eu Kinguin si G2A.com sunt ceva mai gri. Vand si chei furate, sau primite pe gratis de la producatori.
cdkeys.com am inteles ca ar fi mai etici :)
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Ransom

Recomandare pagini "trusted" de cumparat jocuri.
« Reply #4 on: 31 January 2019, 12:47 »
Nu stiu sincer. Eu cand am luat nu am avut probleme.
Si da, am uitat de cdkeys.com de la care tin minte ca am gasit cel mai bun pret pentru total warhammer 2 ( vreo 20 euroi parca)
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Recomandare pagini "trusted" de cumparat jocuri.
« Reply #5 on: 31 January 2019, 21:13 »
https://www.reddit.com/r/GameDeals/ cele de acolo din dreapta sunt 100% legit, astia nu accepta oferte postate de la magazine gri
Eu foloseam gmg inainte, dar de vreo 4 ani iau numai de pe steam direct. De pe cdkeys am luat de cateva ori doar pt battlenet.
« Last Edit: 31 January 2019, 21:16 by Sir Dracu »
 

Offline Raziel01

Recomandare pagini "trusted" de cumparat jocuri.
« Reply #6 on: 31 January 2019, 21:50 »
Recomand sa nu folositi site-uri cu market. Incercati instant-gaming si cdkeys.
 

Offline Fallen

Recomandare pagini "trusted" de cumparat jocuri.
« Reply #7 on: 31 January 2019, 22:32 »
1. https://www.cdkeys.com/
2. https://www.hrkgame.com/en/

Eu pe astea 2 le folosesc. Am incetat sa mai folosesc G2A pentru ca nu imi place cum iti baga pe gat tot felul de shield-uri si prostii.
Pe ambele ai KF2 pe la 25-27lei :D
PS: E genial jocul. L-am facut 100% la achievements impreuna cu prietenii.
« Last Edit: 31 January 2019, 22:34 by Fallen »
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline Ransom

Recomandari shopuri digitale pt achizitii jocuri
« Reply #8 on: 01 February 2019, 08:38 »
Recomand sa nu folositi site-uri cu market. Incercati instant-gaming si cdkeys.
Cum adica? Ce'i aia "market"?
 

Offline Raziel01

Recomandari shopuri digitale pt achizitii jocuri
« Reply #9 on: 01 February 2019, 08:53 »
G2a, Kinguin, etc. sunt site-uri care au la vanzare key-uri de la useri si alte store-uri dubioase. Sunt niste mizerii si un cancer pentru gaming.
 

Offline Ransom

Recomandari shopuri digitale pt achizitii jocuri
« Reply #10 on: 01 February 2019, 09:37 »
A da. Inteleg acum ce vrei sa zici. Evident, e cu ceva risc sa iei de pe siteuri din acelea. De aia iti si baga pe gat shielduri cum zicea Fallen mai sus.
 

Offline DaBomb

Recomandari shopuri digitale pt achizitii jocuri
« Reply #11 on: 01 February 2019, 16:48 »
si fanatical.com mai au oferte bune
 

Offline Raziel01

Recomandari shopuri digitale pt achizitii jocuri
« Reply #12 on: 01 February 2019, 18:37 »
A da. Inteleg acum ce vrei sa zici. Evident, e cu ceva risc sa iei de pe siteuri din acelea. De aia iti si baga pe gat shielduri cum zicea Fallen mai sus.

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/99tzp5/just_a_reminder_to_any_new_pc_gamers_out_there/
 

Offline Archenuh

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 65 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 81
    • View Profile
Recomandari shopuri digitale pt achizitii jocuri
« Reply #13 on: 02 February 2019, 20:58 »
Mă mir că nu a menţionat nimeni de Voidu. Relativ nou apărut dar cu super oferte şi preţuri în general mult mai bune. Poţi încerca şi Humble Store, cred că printre cele mai mari după Steam.
 

Offline Nosferat

Recomandari shopuri digitale pt achizitii jocuri
« Reply #14 on: 14 February 2019, 20:00 »
Mersi de recomandari, pana la urma 1 a gasit pe steam ceva oferta de chinese new year, 2 au mai sarit pe humble bundle,2 au luat de pe kinguin si unul a luat de pe cdkeys. La kinguin am im inceput sa radem cand am vazut ca astia primesc un screenshot cu 2 cd-keyuri. Le-am zis curat, e pe sistemul te risti si castigi sau pierzi, nu stiu de unde provine acel serial, nu stiu daca vor fi probleme pe viitor, dar de activat au putut fi activate toate de pe toate paginile care le cumparasem.
Ignore list :astateofmind