Author Topic: Seria Mafia  (Read 4223 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline indicopleus

Seria Mafia
« Reply #15 on: 30 July 2020, 04:08 »
prea mafia 3 bullshit (practic au luat pac-pac-ul de kkt de acolo si l-au suprapus peste mafia1), no thx. pacat de singele varsat...

« Last Edit: 30 July 2020, 04:12 by indicopleus »
 

Offline Floreadan

Seria Mafia
« Reply #16 on: 04 August 2020, 18:44 »

Arata bine din trailer, sa speram ca si va fi ok atunci cand apare.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Seria Mafia
« Reply #17 on: 09 September 2020, 09:19 »


Minimum requirements

OS: Windows 10 64-bit
Intel CPU: i5-2500K
AMD CPU: AMD FX-8120
RAM: 6GB
AMD GPU: Radeon R9 280X
Nvidia GPU: GeForce GTX 770
Video Memory: 2GB
HDD: 50GB (Free space)

Recommended requirements

OS: Windows 10 64-bit
Intel CPU: i7-3770
AMD CPU: AMD FX-8350 4.0GHZ
RAM: 16GB
AMD GPU: Radeon RX 5700
Nvidia GPU: GeForce GTX 1080
Video Memory: 4GB
HDD: 50GB (Free space)
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Seria Mafia
« Reply #18 on: 25 September 2020, 12:18 »
 

Offline ClaudianReyn

Seria Mafia
« Reply #19 on: 27 October 2020, 13:00 »
Mi s-a parut OK jocul, dar rejucabilitatea este 0.
Nu au adaugat nimic interesant la poveste, este Mafia 1 copy paste si asta este nasol pentru cei care au jucat Mafia 1 deja.
Sistemul de aiming este cam ciudat, nu functioneaza uneori.
Grafica foarte buna, iar masinile ireal de rapide si rezistente.
 

Offline Pacho

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Banned!
  • Posts: 9
    • View Profile
Seria Mafia
« Reply #20 on: 24 December 2020, 18:43 »
Salutare tocmai voiam sa cumpar mafia 1 de pe epic store ca am un voucher de 40 de lei dar am sesizati ca trilogia este mai ieftina decat mafia 1, whats the catch? 3 jocuri mai ieftine decat 1?
 

Offline slicker

Seria Mafia
« Reply #21 on: 24 December 2020, 22:15 »
Cred ca te uiti la Mafia1 remastered? In rest daca nu, inseamna ca e un bonus, go for it.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Pacho

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Banned!
  • Posts: 9
    • View Profile
Seria Mafia
« Reply #22 on: 24 December 2020, 22:48 »
Da mafia trilogy e 104 lei, si mafia definitive edition 140....sper sa nu fie o eroare m-ar interesa doar definitive edition dar daca e mai ieftin trilogy l-as lua...
 

Offline slicker

Seria Mafia
« Reply #23 on: 25 December 2020, 17:49 »
Pai cl;ar ca sunt toate acolo remastered, excelent deal, go for it. Cu toate ca, ar trebui sa incerci si Mafia 1 de la vremea lui inainte sa te bagi la remastered :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Pacho

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Banned!
  • Posts: 9
    • View Profile
Seria Mafia
« Reply #24 on: 25 December 2020, 20:24 »
Da aveam 14 ani cand am jucat primul Mafia ramane jocul meu preferat l-am jucat timp de multi ani tin minte cand nu aveam chef de misiuni faceam taxi si alte prostii prin oras :D L-am luat de pe epic pana la urma cu un voucher de 40 lei m-am costat 65 de lei toate 3 jocuri ca o prima impresie eram sceptic prima oara dar chiar e un remaster reusit orasul pare viu, grafica e superba, au mai modificat putin harta sunt drumuri schimbate masinile sunt o idee mai rapide insa pe modul simulation se conduc destul de realistic, cand alimentezi nu mai e angajatul ala de la pompa si masinile nu mai semnalizeaza cand schimba directia cam atat am remarcat.
 

Offline Pacho

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Banned!
  • Posts: 9
    • View Profile
Seria Mafia
« Reply #25 on: 29 December 2020, 11:35 »
Salutare stie cineva daca in mafia definitive edition freeride poti repara undeva masina? Am incercat sa ma duc la garajul lui Lucas dar nu repara masina acolo ca in primul Mafia
 

Offline gvladutz

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Mafia Trilogy definitive edition pt. PC
« Reply #26 on: 05 January 2021, 18:44 »
Buna ziua si La Multi Ani!

Va rog daca ma puteti ajuta cu problema de mai jos
Poate o sa vi se para amuzant, dar nu am mai jucat de mult

Am comandat online “Mafia Trilogy definitive edition pt. PC”. Am sperat sa fie un DVD de instalare. In schimb, am primit un card ce contine un cod razuibil, care ulterior trebuie activat pe Steam.
Va rog sa imi spuneti, daca stiti, acest cod este unic? Adica daca imi schimb PC-ul peste un an sau daca vreau sa reinstalez peste 2-3 ani jocul, imi trebuie alt cod? Ultima data cand am jucat “Mafia” se intampla demult si aveam CD-uri de instalare.

Multumesc anticipat pt. raspunsuri!

Vlad.
 

Offline jump3r

Mafia Trilogy definitive edition pt. PC
« Reply #27 on: 05 January 2021, 18:49 »
Salut, acel cod iti va activa jocul in Steam, pentru a utiliza Steam ai nevoie de un cont (il creezi tu personal). Asta inseamna ca jocul va ramane pe perioada nedeterminata in contul tau de Steam, pe care-l poti folosi unde vrei. Din Steam instalezi jocul (face download si install automat). Odata activat acel cod, in cont, devine invalid, adica nu poate fi activat pe alt cont (din cate stiu) insa contul il poti refolosi unde vrei, cand vrei. ex ca si un cont de gmail, facebook etc Adica, peste 10 ani, te poti loga in contul tau de Steam si ai acces la joc (sau jocuri daca ai mai multe cumparate pe acel cont), indiferent de calculatorul pe care esti, nou, vechi, al unui prieten...

Steam este 'biblioteca de cd-uri' in cloud, tu cumperi titlul si ei iti dau acces la el, pe perioada nedeterminata.
« Last Edit: 05 January 2021, 18:57 by jump3r »
 
The following users liked or thanked this post: gvladutz

Offline gvladutz

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 2
    • View Profile
Mafia Trilogy definitive edition pt. PC
« Reply #28 on: 05 January 2021, 18:56 »
Salut,

Cont de Steam am, mi-am creat zilele trecute. Am banuit ca acel cod devine invalid dupa folosire, dar ideea era sa pot sa folosesc jocul in viitor, nu numai pe moment, ca nu e ok..

Daca este asa, mersi mult de ajutor! ;)
 

Offline jump3r

Mafia Trilogy definitive edition pt. PC
« Reply #29 on: 05 January 2021, 19:00 »
Doar 2 posibilitati imi vin in minte sa ramai fara joc dupa ce il cumperi:
a. sa ramai fara cont/parola (gen sa ti-l fure cineva)
b. sa dispara steam (cred ca atunci vor avea perioada de gratie in care te vor lasa sa-ti downloadezi ce ai cumparat, offline)

Poti sa-l instalezi de cate ori vrei, oricand vrei. Eu nu stiu sa exista one time use.
« Last Edit: 05 January 2021, 19:03 by jump3r »
 
The following users liked or thanked this post: gvladutz