Author Topic: Ultimul joc jucat  (Read 47093 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Ransom

Ultimul joc jucat
« on: 18 June 2018, 16:23 »
Ziceti si voi care-i ultimul joc pe care l-ati jucat. Si vorbesc de jocurile singleplayer, nu multiplayer, online, etc. Eventual cu o nota si cateva pareri.

Total War: Warhammer 2. 8/10 = Cu High Elf si cu sobolani in noua campanie si in Mortal Empires am jucat cu dwarfs. Pentru ME iti trebuie rabdare multa si un PC destul de bun fiindca end turn-urile pot dura si +1 min.
 

Offline deltamind

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #1 on: 19 June 2018, 14:39 »
PUBG este jocul pe care l-am jucat de foarte mult timp și îmi place foarte mult.
 

Offline slicker

Ultimul joc jucat
« Reply #2 on: 19 June 2018, 15:13 »
a zis omu` nu multiplayere :)
Battletech. 6/10 Te lasa cu un gust amar, se putea mult mai mult, mai bine, mai si mai si mai. Poate nu trebuia sa il joc dupa XCOM2+addon. ...
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Ciocanul

Ultimul joc jucat
« Reply #3 on: 19 June 2018, 16:33 »
Am jucat NECROPOLIS si am abandonat. E pur si simplu sadic si facut sa-ti toace nervii. Daca nu il joci cooperativ nu ai nici o sansa. Seamana cu Dark Souls dar e DS pe steroizi.
 

Offline slicker

Ultimul joc jucat
« Reply #4 on: 26 June 2018, 15:05 »
Hehe interesant e si Brutal Edition lol :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Nekrataal

Ultimul joc jucat
« Reply #5 on: 26 June 2018, 15:08 »
Might and Magic 6 si 7 (inca le mai joc). Sunt dumnezei pe pamant. Astept cu nerabdare Cyberpunk si Elder Scrolls 6. :D
 

Offline Cylix

Ultimul joc jucat
« Reply #6 on: 28 June 2018, 18:45 »
Tocmai am terminat Metro2034 redux, bun jocul si acum astept ultimul sa apara. Pana atunci m-am reapucat de Doom :D
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline oldshooterman

Ultimul joc jucat
« Reply #7 on: 28 June 2018, 23:32 »
Mass Effect: Andromeda, reluat. Super joc dpmdv.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul joc jucat
« Reply #8 on: 29 October 2018, 15:49 »
Raft ... really entertaining. Pentru un joc de ~400 mega mi se pare genial. De unde si concluzia ca degeaba ai jde giga de texturi daca ideea e o bashina. Pentru mine intra, pe locul 3 in topul personal de jocuri mici dar dementiale, dupa Mount&Blade si FTL.
 

Offline Ransom

Ultimul joc jucat
« Reply #9 on: 06 January 2019, 11:23 »
Spellforce 3 - Am reusit sa-l termin in vacanta de sarbatori. Daca v-au placut anterioarele, nu are cum sa nu va placa si acesta. Grafica foarte buna, poveste mai mult decat decenta si dialoguri/voice acting de foarte buna calitate.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #10 on: 11 February 2019, 21:41 »
Call to Arms, a fost adus la zi si chiar aduce ca functionalitate cu ultimele RTTuri (nu RTSuri dar inteleg nostalgicii unde bat), nu este o grafica extraordinara si in continuare mai are multe probleme, dar per total este un joc pe care il recomand celor care mai cauta ceva strategie. Are si un modul FPS pentru cei care vor sa intre in mijlocul actiunii, dar are destul de multe probleme de functionalitate, sincer nu m-am omorat prea mult cu el...
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Ciocanul

Ultimul joc jucat
« Reply #11 on: 28 March 2019, 13:50 »
In ultima vreme bag Conan Exiles si chiar e fun, am adunat vreo 20 de ore. E incredibil cate minuni poti face prin el. La inceput m-am bagat pe un server PvP dar nu am rezistat. Atatia pixelhugers/bocitoare la un loc rar vezi. Acum joc solo si construiesc castele singur si ma plimb si fac questuri si incerc sa descopar singur cat mai mult,  nu citesc despre joc decat cand sunt blocat.
 

Offline duke_zz

Ultimul joc jucat
« Reply #12 on: 29 March 2019, 10:58 »
Metro Exodus - destul de bun si lung cat trebuie. Iti ofera posibilitatea sa o mai arzi aiurea prin zone de capul tau sau sa alegi sa mergi doar pe firul principal al povestii. Nu te poti intoarce intre zone, odata ce ai parasit una, mergi doar la urmatoarea si asa mai departe. Cea din desert a fost o copie 99% Mad Max (nu neaparat un lucru rau, dar daca ai jucat jocul, poate o sa vrei sa nu repeti chestiile).
Cea din padure a fost cam meh dpmdv. Cea mai interesanta a fost ultima, cam scurta dar foarte intensa. Nu mi-a placut totusi alegerea acelor gorile ca inamici, a fost cockblocker.

Desigur ca am avut bad ending, degeaba ai atatea arme daca nu le poti folosi :))
Grafica - doar ganduri bune. Cei cu rtx probabil saliveaza langa monitor. La mine nu e cazul, sunt medium-specs player, dar tot a fost wow.
Pentru o imersiune mai buna, alegeti limba vorbita in rusa, si subs in engleza!
Artyom nu vorbeste - foarte aiurea implementat acest game-design.. te cheama aia pe statie "ba esti in viata, tre sa plecam, etc" si tu nu zici nimic, la fel, iti zice femeia, te iubesc, esti viata mea, etc, tu la fel.. blanc face .. Bine ca comenteaza in loading screen.. wtf!!
 

Offline bistritzeanul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 17
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #13 on: 16 May 2019, 09:12 »
Liberty Prime - 8,19 eur - Intamplator am dat peste el la o sugestie, fara sa il caut eu. Early acces momentan. Are niste mici bugs, dar e super la grafica si e stilul ala hack and slash dificil in care tot mori pana te fortifici ca sa poti termina o zona. E super ca iti recuperezi toate punctele de xp daca revii in zona unde ai murit. Cam scumpicel ptr un indie, dar e fun rau. Si mobii mereu se reseteaza daca fugi inapoi la portalul de inceput, potiunile la fel, deci e care pe care pana vezi ca nu mai poti si fugi acasa. Recomand!
 

Offline 3rr0R

  • Feedback Score: (2)
  • Old TR: 40 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 29
  • Location: Bucuresti
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #14 on: 16 May 2019, 22:31 »
Dupa o pauza de 3 ani mi-am refacut PC-ul dar am ramas fara buget pt placa video momentan.
Am fost surprins sa vad ca pot juca Diablo 3 ROS, cursiv, pe ryzen 2200G APU :D
Ma gandesc sa cumpar Half Life 2 orange box de pe steam ca sa am ce juca pana imi iau placa video :D