Author Topic: Ultimul joc jucat  (Read 47092 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #45 on: 04 March 2020, 08:00 »
Curse of the Dead Gods, e un rogue-like in Early Access cu o baza solida, dar care necesita mai mult content:
www.thegameslashers.com/curse-of-the-dead-gods-impressions.html
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #46 on: 09 March 2020, 19:53 »
Intr-un final am jucat si Ori and the Blind Forest:
www.thegameslashers.com/ori-and-the-blind-forest-impressions.html
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #47 on: 15 March 2020, 19:26 »
Stela, un adventure inspirat de Limbo si Inside, dar nu la fel de memorabil:
www.thegameslashers.com/stela-review.html
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #48 on: 23 March 2020, 19:47 »
Raziel, iarta-mi te rog indiscretia, dar tu cu ce te ocupi ?
Game testing, ceva ?

Mi se pare incredibil cat de multe titluri incerci si cat de repede le termini.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #49 on: 24 March 2020, 09:09 »
Nu ma ocup cu game testing. Sunt administrato baze de date si aplicatii.
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #50 on: 25 March 2020, 18:56 »
Ori and the Will of the Wisps, o continuare minunata cu un stil artistic la fel de bun si o poveste la fel de emotionanta:
www.thegameslashers.com/ori-and-the-will-of-the-wisps-review.html
 

Offline todexpress

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 3
  • Location: Bucuresti
  • Life is short! Don't play bad games!
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #51 on: 26 March 2020, 00:57 »
GreedFall - Storyline frumos, grafica misto... dar mecanici dubioase, sistemul de abilitati e degeaba, o tona de "iteme" care nu fac nimic special si schimbi la ele in prostie. Plimbatul pe harta e cel mai prost lucru, o gramada de back and forth intre questuri, no backtracking strategy (bad level design). Am zis de combat? Nu? Pai nu e nimic de zis :( ... Nu l-am terminat! N-am avut rabdare!
- Life is short! Don't play bad games! -
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #52 on: 12 April 2020, 15:01 »
Operencia: The Stolen Sun, un dungeon crawler cu poveste inspirata din folclorul Europei centrale si de est.
www.thegameslashers.com/operencia-the-stolen-sun-review.html
 

Offline Ferik

Ultimul joc jucat - Cities Skylines 10/10
« Reply #53 on: 15 April 2020, 20:47 »
Cities Skylines - nota 9/10 - daca luați DLC 10/10.
Jocul este pe Steam, dar puteți lua Key-uri la oferta de pe multe site-uri.

Verisiunea Deluxe care are incluse niste DLC de baza costa in jur de 60-70 de lei iar fiecare DLC suplimentar in jur de 20-50 lei.
La DLC sunt cateva care merita mult de tot - Industries, Green Cities, Mass Transit (daca nu luați Deluxe) și altele în funcție de preferințe si de ce anume doriți să constuiți.

Jocul oferă nenumărate ore de joc, de multe ori m-am trezit cu soarele răsărind fără să îmi dau seama. Cred ca am deja în jur de 400 de ore pe oficial și înca câteva sute cu versiuni mai neoficiale.
Este de departe cel mai bun city builder la care dacă adăugăm faptul ca există un workshop cu sute de mii de custom assets gratis cu care poți să îți duci orașul într-o zonă a realismului incredibilă.

Recomand acest joc, în special dacă aveți nevoie de ceva care să producă satisfacții continue, deoarece pe măsură ce vă creșteți orașul vă atașați de el si de fiecare dată când îî mai constuiți ceva vă crește sufletul.

Având în vedere că trecem prin perioade mai grele și pentru noi gamerii timpul de joc s-a mai mărit, m-am și apucat de un canal de YouTube în care am mini filmulețe de inspirație și tutoriale cu acest joc
Dacă vă interesează accesați https://www.youtube.com/channel/UCeVA-2I_mDOg5DLmcviDIWA și hit that subcribe!
Până data viitoare stați safe si în casă la joacă cu voi! :D :)
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #54 on: 20 April 2020, 21:01 »
Legend of Keepers - o combinatie simpatica de dungeon management si roguelite.
www.thegameslashers.com/legend-of-keepers-impressions.html
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #55 on: 27 April 2020, 19:53 »
Vaporum, un dungeon crawler aproape ca pe vremuri:
www.thegameslashers.com/vaporum-review.html
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #56 on: 03 May 2020, 23:41 »
Legends of Runeterra, un online CCG cu mecanici bune si un business model foarte fair:
www.thegameslashers.com/legends-of-runeterra-review.html
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #57 on: 04 May 2020, 22:16 »
M-am apucat de The Witcher 2. Enhanced Edition.
L-am luat de pe GoG cu toate modurile posibile si toate cele pentru ca eram in cautare de un RPG epic.

Spre surprinderea mea se apropie foarte mult de Witcher 3 (de la care numar in jos orice RPG) si foarte putin de primul installment, care nu mi-a placut deloc.

Dezamagitor e c-am avut doua crash-uri, ambele la "world loading" dar in 10h de joc pot trai si cu ele.
Ce e cel mai dezamagitor e ca n-ai libertate de a umbla pe oriunde, observ ca trebuie sa te incadrezi pe poteci bine definite... in privinta asta e de kko. Plus ca nu poate sa inoate, nu vrea sa sara pe unde-l trimit.

Macar Combat Mechanics-u e parfum.
Recomand pentru cei care au jucat DOAR Witcher 3 si doresc sa reia cat de cat experienta fara sa-l reitereze pe ultimul.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline Ciocanul

Ultimul joc jucat
« Reply #58 on: 05 May 2020, 00:21 »
M-am apucat de "Escape from Tarkov". Jocul e dur dar frumos. E un shooter intre Arma, DayZ, PUGB, CS. Abia am inceput.
Jocul se desfasoara in raid-uri:
Te spamezi undeva pe harta si ai cam 30-40 de minute. Scopul e fie sa faci mici misiuni(omoara un boss, aduna 5 pistoale, etc.), sa ajungi intreg la un punct de extractie si sa scapi cu tot ce ai adunat din harta in principal.
Daca nu ajungi la timp la punctul de extragere, mori. Daca te deconectezi, mori. Daca iti da un NPC headshot de la 100 de metri, ghinion...mori. Ceilalti jucatori clar te vor vana.
Tot ca ai pe tine se pierde in momentul in care ai murit, si ce ai gasit in harta si ce ai adus de acasa cumparat sau gasit in alte harti.

Daca ai "cohones" te bagi ca si jucator full. Te inarmezi ca si Rambo si vanezi tot ce misca. Asta inseamna ca ai experienta, ai adunat bani, arme , bautura, femei si poti risca sa pierzi ce ai pe tine.
--
Daca nu ai "cohones" si nu prea ai la inceput te bagi ca si SCAV. Esti "scavanger", primesti o arma de cacat moca si te ascunzi prin tufisuri. Speri sa gasesti ceva prin lazi si sa fugi la extractie si in timpul asta sa nu te vaneze altii. Avantajul e ca daca mori nu pirzi decat ce ai adunat in misiune.
--
Cam atat, pare macar altceva... ceva nou. Jocul e inca beta(sigur va fi wipe) dar mi se pare ca merita 35 de euro.
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #59 on: 06 May 2020, 01:04 »
Gears Tactics, o abordare a seriei Gears of War dintr-o alta perspectiva. Ii lipseste complexitatea lui XCOM sau a altor jocuri similare, dar e un inceput promitator:
www.thegameslashers.com/gears-tactics-impressions.html