Author Topic: Ultimul joc jucat  (Read 47050 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #60 on: 11 May 2020, 01:29 »
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #61 on: 18 May 2020, 20:44 »
Commandos 2 HD Remaster nu este chiar un remaster demn de Commandos 2: Men of Courage.
www.thegameslashers.com/commandos-2-hd-remaster-impressions.html
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #62 on: 19 May 2020, 09:22 »
In lipsa de ceva RPG triple A de calitate care sa-mi si corespunda criteriilor, avand in vedere ca de la The Witcher 3 in jos ma uit la toate, am zis sa-ncerc si Witcher 2.
Din toate jocurile de pe PC-ul meu asta mi-a ocupat timpul in ultima luna si ma declar extrem de incantat de calitatea grafica si narativa, precum si de engine / combat.

Intr-adevar, e nasol sa nu poti merge chiar peste tot pe unde vrei tu, ca nu te poti urca pe orice si ca e oarecum mai liniar decat TW3, dar diferenta de 3 ani mi dintre ele mi se pare ridicol de mica la capitolul imersiune.
Ori unde Enhanced Edition o avea ceva lucruri in plus fata de originalul din 2012, dar nici nu ma mai intereseaza la cat de mult acest joc imi prieste.

Am mai incercat Assassin's Creed Oddisey, rupe la grafica, dar nu-mi plac multe alte lucruri in el, combat engine aiurea, inventar / crafting totally against my liking, narativ vax...
Mai are careva vreo sugestie pentru RPG care sa se incadreze in standardul setat de Witcher 2&3 ?

Just for the record, imediat sub astea doua pentru mine e Dragon's Dogma.

Va multumesc.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline Ransom

Ultimul joc jucat
« Reply #63 on: 22 May 2020, 13:22 »
Heroes of Might and Magic VII: - 6/10  Imi statea instalat pe PC de ani buni si am zis sa-l joc in sfarsit. Am jucat doar campania si pot sa spun ca e foarte mediocra. Grafic arata bine si rau in acelasi timp. Gameplay-ul foarte limitat fata de H3, cu posibilitati foarte limitate de dezvoltare a eroului. Nu inteleg de ce au scos elemetul aleator la dezvolatarea eroilor prezent in H3 (si parca si in H5 a fost).
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #64 on: 01 June 2020, 02:29 »
Code Vein nu este un action RPG demn de formula de gameplay Souls-like.
www.thegameslashers.com/code-vein-review.html
 

Offline slicker

Ultimul joc jucat
« Reply #65 on: 01 June 2020, 17:06 »
Total de acord, de parca nu e nici macar aceeasi firma care a lucrat la el.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #66 on: 01 June 2020, 18:28 »
Bandai Namco a fost doar publisher pentru seria Dark Souls.
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #67 on: 15 June 2020, 22:31 »
Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Un joc excelent in stilul Commandos si un precursor perfect pentru Desperados 3.
www.thegameslashers.com/sotw-196-shadow-tactics-blades-of-the-shogun.html

War Thunder (Ground Forces) - Dupa atatia ani jocul sufera de aceleasi probleme.
www.thegameslashers.com/sotw-197-war-thunder.html
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #68 on: 16 June 2020, 14:02 »
The Sinking City (Frogwares) 2020
https://www.epicgames.com/store/en-US/product/the-sinking-city/home
Mi-a placut destul de mult Call Of Cthulhu, cel lansat anul trecut de francezii aia ilustri necunoscuti. Mi se pare ca l-am recenzionat si pe aici. Putea fi mai bun, dar a plecat de la o idee frumoasa si a avut atmosfera.

Eh si asta de mai sus pleaca de la aceeasi idee, atmosfera aduce o imersiune un pic mai buna, dar ceea ce-l face cu adevarat special e abordarea cu oleaca de combat, mecanica decizionala si voice acting-ul / grafica net superioare.
Ba chiar inclin sa zic ca aduce mai mult cu L.A. Noire.

Nu mai auzisem de Frogwares, dar vad ca se bucura de succes masiv cu seria Sherlock Holmes. Chiar o sa incerc si eu ceva din titlurile astea, daca m-a prins L.A. Noire sigur ma vor incanta si astea.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #69 on: 16 June 2020, 15:48 »
Daca iti place Lovecraft Mythos iti recomand Stygian: Reign of the Old Ones. Este un joc neterminat deoarece nu le-au ajuns fondurile si l-au lansat ca sa poata face o continuare. Dar nu cred ca exista joc pe piata care adapteaza mai bine povestile scurte scrise de HP Lovecraft.
www.thegameslashers.com/stygian-reign-of-the-old-ones-review.html
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #70 on: 17 June 2020, 13:26 »
Fain !
Multumesc !

Desi nu stiu cum un joc care pare cu grafica de "Broken Sword I" poate obtine la PROs comentariul "Stunning Visual Style", observ ca e aclamat pentru adaptarea povestii. Lucru care e cel mai important de altfel.

Sigur o sa-l incerc.

Sanatate.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline slicker

Ultimul joc jucat
« Reply #71 on: 17 June 2020, 16:47 »
Din contra,"stunning visual style" se potriveste din plin pentru acest stil de grafica. Asta e si ideea. Multi suntem saturi de next gen triple a shit.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #72 on: 27 June 2020, 12:09 »
Pillars of Eternity 2: Deadfire - Un cRPG aproape ca pe vremuri.
www.thegameslashers.com/pillars-of-eternity-2-deadfire-review.html
 

Offline Alexandruionut

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 1
  • Location: undeva peste tot
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #73 on: 01 July 2020, 20:23 »
salut,sunt in cautarea unui joc gen call of duty (nu am cum sa joc warzone) sa il pot juca si online pe pc,nu caut cs go,escape from tarkov,etc.Caut chiar si jocuri mai vechi call of duty sau battlefield dar care au inca comunitate online,da stiu am consola am warzone pe consola insa cu controller e prea mare deranj pentru mine,ce as putea juca in conditiile date...
 

Online Ciocanul

Ultimul joc jucat
« Reply #74 on: 01 July 2020, 22:49 »
Eu joc Call of Duty MW Remastered pe PS4. E plin de jucatori si ce imi place e ca e rapid, merge blanao.