Author Topic: Ultimul joc jucat  (Read 47053 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #135 on: 30 August 2021, 15:46 »
Greak: Memories of Azur - Un action adventure cu un stil artistic adorabil si mecanici de gameplay interesante, dar care nu reuseste sa-si atinga potentialul.

www.thegameslashers.com/greak-memories-of-azur-review.html
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #136 on: 04 November 2021, 19:17 »
 

Offline Ransom

Ultimul joc jucat
« Reply #137 on: 05 November 2021, 08:18 »
Ultimul meu review:

www.thegameslashers.com/pathfinder-wrath-of-the-righteous-review.html

Mda, eram curios in ce stare l-au lansat. Am sa-l joc dupa ce-l repara. La fel am facut si cu Kingmaker, ca la lansare vad ca e dezastru cu bugurile.
 

Offline Raziel01

Ultimul joc jucat
« Reply #138 on: 05 November 2021, 11:02 »
Se prezinta mai bine decat Kingmaker, dar tot nu e ideal.
 

Offline King1

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 1
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #139 on: 30 December 2021, 10:13 »
Dar jocuri in browser mai jucati?
Eu recomand unul care desi e retro, respecta mult aerul medieval si e super strategic.
E vorba de jocul online Regii Apusului:
https://www.razboinici.ro
La un moment dat erau foarte multi jucatori, acum vad ca au pus in joc premii in bani ca sa atraga userii. Jocul e gratuit.  :)
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #140 on: 31 December 2021, 10:16 »
Frumos mod de a incorpora o reclama :)

DIRT 4
Ieri mi l-am luat pe PS4 Pro.

M-a fascinat Dirt 3 pe PS3, mi s-a parut fantastic la vremea lui si nici asta nu dezamageste.

...ma dezamageste doar ca face upscaling si nu e 4K nativ, dar nah... asta-i limitarea HW.

Daca mai stiti alte jocuri de raliu bune please tell.

Ma gandeam sa continui cu Dirt 2.0, ca am auzit ca Dirt 5 e Arcade oriented, p*ssy player style.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline Nosferat

Ultimul joc jucat
« Reply #141 on: 18 January 2022, 22:09 »
Terminat din nou trilogia Mass effect, nu le jucasem de o vreme si am vazut ca a aparut Legendary Edition.

ME1 se simte mai mult ca un remaster serios. Restul par mai mult modded cu high texture mods. Altfel a fost o placere sa revizitez din nou jocurile. La sfarsit am instalat si niste moduri peste gen  https://www.nexusmods.com/masseffectlegendaryedition/mods/323  Acest mod sincer da un sfarsit mult mai bun seriei decat ce a fost la inceput.

Andromeda is out. Tin minte ca am jucat cand a aparut si mi s-a parut total dezamagitor. Sunt curios cum o sa fie noul Mass Effect. Din cate am citit lucreaza mai multi din echipa veche la el, fata de andromeda unde mai toti din echipa veche nu au avut de a face cu jocul.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #142 on: 28 February 2022, 15:10 »
Zilele astea am mai cochetat cu OLX-u' si cu PS4 Pro-u.
Astfel mi-am mai luat cateva titluri, le-am instalat pe toate si-am zis sa vad care mi se potriveste si care ma atrage.

Concluzii:

THE ORDER 1866:
Frumos inchegat, are mult din Dishonored, animatii frumoase, shooting engine ok-utz dar super scriptat.
Nu poti face decat ce vrea jocul sa faci.
Iar faza cu coboratu' la metrou.... super scritpat si super enervant.
I-am dat discard.

Assassin's Creed VALHALLA:
Nu mi-a placut nici un AC, poate doar un pic Origins pentru ca le faceam in ciuda la prieteni cand mi-am luat Ti-u.
Si avea un engine frumos, arbore de evolutie util, destul de inchegat ca joc.
Valhalla nu face exceptie, am terminat povestea de la inceput din tutorial, dar la jocu mare nu prea mi se pare antrenant. O sa-i mai dau o sansa.

METAL GEAR SOLID V : The Phantom Pain
Toata viata mi-am dorit sa joc MGS, e un titlu despre care citeam prin LEVEL si XPC, highly acclaimed, KONAMI Entertainment rulez, etc.
Apoi placandu-mi atat de mult Death Stranding am zis ca mama ce smecher e Hideo Kojima, trebuie sa incerc un MGS.
O panarama.
O absoluta panarama.
Am razbit cu teribila greutate de faza cu sanatoriul din prolog, iar totul de la poveste la mecanica mi s-a parut un borsh.
O sa-i mai dau probabil o sansa cand ma voi plictisi de celelalte sa vad daca macar in prima misiune se schimba si va deveni cu adevarat joc, dar momentan fazele cu calaretu inflacarat si calugarita roscata mi se par ca strica rau de tot fengshuiu' si imersiunea.


GHOST Of TSUSHIMA
Super mega giga superbitate de joc.
Poveste, animatii, muzica, grafica, combat engine, stealth engine.
Arbore de evolutie oleaca diferit, pe alocuri o da-n Tomb Raider, which is good... overall foarte fain.
Si grafica ... se vede ca e Sony exclusive.

Ah si ca sa fiu complet in topic, sunt la o jumatate de misiune distanta sa termin DEATH STRANDING, am petrecut deja fantastic de multe ore in el.
Foarte bun acel titlu.
Pe PC l-am jucat, e triple A cu bravo !


I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline Nosferat

Ultimul joc jucat
« Reply #143 on: 26 March 2022, 16:25 »
Disciples Liberation +path to madness.       Daca ar fi sa ii dau o nota, undeva pe la un 6.   .  E un fel de ciorba intre king's bounty si Disciples III.   Povestea e slabuta, este destul de repetitiv, si sincer nu ii prea vad rostul. Adica nu e groaznic sau ceva, e un joc mediocru catre ok. Grafica e destul de frumoasa, muzica si voiceovers sunt ok. Insa nu vad ce legatura are asta cu disciples.  Am si asteptat intentionat mai mult sa mai scoata niste patches, am vazut din primele impresii la lansare ca era plin de buguri, insa problema majora nu au cum sa o schimbe, buguri mai sunt dar eu am intalnit doar cateva deci e jucabil din punctul meu de vedere, nimic game breaking.


Au avut o reteta buna cu I si II, nu inteleg ce rost are sa il tot schimbi pana cand jocul devine complet diferit , adica in afara de numele disciples nu mai are nici o legatura cu primele 2 din serie.  Puteau linistit sa ii dea alt nume, e cam insultator sa numesti asta disciples.  E ca si cum ai face un RTS gen age of empires, dar ii dai numele de Fifa 2022.
« Last Edit: 26 March 2022, 16:32 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline YxGHOSTxY

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 1
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #144 on: 27 April 2022, 09:44 »
God of War versiunea de pc
grafic jocul este o opera de arta dar din punct de vedere al story-ului mi-e personal nu mi-a placut comparativ cu celelalte titluri ale seriei
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #145 on: 27 April 2022, 17:17 »
Finalizat DEATH STRANDING !
197 de ore overall.

Foarte tras de par finalul, foarte aspra ultima misiune si overall foarte neasteptate toate acele momente a caror iteratie a depasit orice urma de bun simt.

In fine, traiasca explicatoarele de pe youtube, ca povestea e teribil de incalcita.
Pentru originalitate deci, nota 10.
Si cand te gandesti ca Hideo himself l-a scris, omu e ceva piesa himself.

Nu l-as reincepe in urmatorii 10 ani, dar e un titlu care se "simte" cel mai bine pe consola.

Dupa cum a zis si Angry Joe, e "not everybody's cup of tea".
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline Trustme

Ultimul joc jucat
« Reply #146 on: 06 May 2022, 16:59 »
Zilele astea am terminat Ghostwire Tokyo. Ma asteptam sa fie horror, dar mie mi s-a parut mai mult un action-adventure bazat pe magie.

 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #147 on: 10 May 2022, 23:36 »
Azi am facut un reenactment la QUAKE LIVE dupa o absenta de 5 ani.
Pe STEAM aparea ca ultimul joc l-am avut in 2017.

....ce-nseamna copiii si mosia....

Whatever, 1h30m pe THE LONGEST YARD si am reintrat in schema. Greu cu reobisnuinta, dar nu imposibil.

Nu stiu de ce nu pot gasi absolut nici un server populat si chiar daca gasesc servere la ping bun, is numai panarame; nush ce dracu sunt RACING saracie alea, chiar nu mai joaca nimeni un FREE FOR ALL regulamentar ?
Amatori de Quake Live pe-aici avem ?
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline Ransom

Ultimul joc jucat
« Reply #148 on: 30 June 2022, 07:54 »
Mass Effect Legendary Edition -  Partea a 3-a n-am jucat-o la vremea potrivita asa ca am luat masuri sa reftic problema. Per total joc bun, poveste decenta, voice acting +AAA, dar fara "challenge" si cred ca partea a 3-a e ultimul joc bun lansat de Bioware.
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Ultimul joc jucat
« Reply #149 on: 25 August 2022, 20:49 »
Finalizat GHOST OF TSUSHIMA.

Ce sa zic, cam de pe la jumatate asa devenise monoton, prea aceeasi rutina, prea patrule de mongoli la tot pasul, aceleasi standoff-uri, aceleasi sate ocupate, aceleasi tactici, aceleasi aceleasi aceleasi...

Insa unde straluceste cu adevarat jocu asta e la partea de misiuni scriptate, cele de la storyline.

Fabuloase.
Si batalia de la final, cu Kothun Kahn... de departe epica.

Un boss fight cum de mult n-am mai intalnit prin jocurile contemporane (fanii Dark Souls sunt rugati sa se abtina, nu joc in liga aia).

Overall a super meritat jocul. Si banutii si timpul.

Sper sa ma pot intoarce la RDR2, l-am lasat in detrimentul astuia. Nu stiu de ce, ca si RDR1, nu prea m-a prins asa de tare, desi e un joc infinit mai muncit si mai bine realizat ca cel din titlu.

I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds