Author Topic: Opel Corsa D, zis Corsalică  (Read 1925 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AlexU

Opel Corsa D, zis Corsalică
« Reply #15 on: 02 August 2018, 23:54 »
Primit preț pentru piesa, undeva la 200 lei. Să văd ce înseamnă pentru amicul ăsta o zi de muncă.

Neapărat ar trebui să lucreze la ea de vineri după-amiază și eventual să se prelungească și în weekend. Am nevoie zilnic de mașină, la sfârșit de săptămână mai puțin.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Offline Gex

« Reply #16 on: 06 August 2018, 18:17 »
@AlexU
Iti recomand cu caldura sa folosesti o aplicatie gen FuelLog.

Offline AlexU

« Reply #17 on: 06 August 2018, 20:50 »
Am deja, chiar varianta cumpărată, însă de când cu actuala mașină am renunțat. Am afișat CB, trip 1 îl resetez la fiecare alimentare, trip 2 îl voi reseta doar la revizii.

Pentru restul costurilor, voi scrie în acest subiect :)

Apropo de costuri, RCA aproape 1000 lei, permis din 2009. Hooray

Offline Gex

« Reply #18 on: 07 August 2018, 11:19 »
Tocmai pentru costuri consider ca este important: poti nota fiecare piesa schimbata si data. Rovignete & stuff.

Offline AlexU

« Reply #19 on: 07 August 2018, 15:14 »
Nu zici rău, cred că nu am mai completat de lene. O să vând vechea mașină în curând și voi șterge istoricul, chiar dacă permite adăugarea a mai multe vehicule.

Offline AlexU

« Reply #20 on: 03 February 2019, 01:23 »
N-am mai scris de ceva timp pe aici.

Kilometraj curent parca 148.800+, intre timp usile din spate fac figuri, se deschid doar din exterior. Am reusit sa schimb conducta de care scriam mai sus, cea care mergea spre pompa de apa. Daca tot s-a umblat prin zona, schimbat si termostatul, antigel. Ca tot a fost mai frig in ultima perioada, se simte diferenta, se incalzeste mult mai rapid si sta pe undeva pe la 86-88 grade.

Mi-au furat antena, nici nu m-am obosit momentan sa comand alta. Iar astazi am reusit sa ma aleg cu o caracatita la roata. Am ajuns tarziu acasa, era trecut de 23:30, si niciun loc de parcare prin zona. Am lasat-o in parcarea din LIDL-ul din apropiere, iar de dimineata m-am trezit cu hartiuta in geam.
In rest, ultimele 5 plinuri au fost facute la Petrom din comoditate, fiindca au si produse din Auchan si mai cumparam una alta. Ieri m-am gandit sa continui seria de alimentari de la Rompetrol, sunt curios daca simt vreo diferenta.

Am schimbat locul de munca, in prezent nu mai sunt nevoit sa fac naveta, iar masina pana pe la sfarsitul lui martie o voi folosi mai putin.