Author Topic: Dermatita seboreica  (Read 3917 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Dermatita seboreica
« on: 29 May 2018, 01:52 »
Erau vreo 2-3 threaduri pe cg vechi cu destule informatii bune si importante. Probabil multi au avut sau inca mai au probleme cu asta. La mine iese in evidenta daca nu fac efort. De pe la inceputul lunii nu am putut face kilometrii mei zilnici pe bicicleta de casa, astfel ca problema a reaparut , si cu temperaturile de afara in crestere rapida, a iesit o combinatie destul de neplacuta.


Am zis sa incerc ce au tot recomandat cateva persoane pe celelalte threaduri, si anume crema Aur Derm; si am fost incredibil de placut surprins, m-am dat doar de 2 ori joia trecuta, iar a 2a zi deja nici o urma de boala, nici pana astazi. Singura problema e ca pute rau, deci daca va dati cu ea, nu recomand sa iesiti pe undeva  :D


Din pacate prin farmacii nu am gasit, nici pe la plafare astfel ca am fost nevoit sa o comand pe net.


https://comenzi.farmaciatei.ro/ingrijire_personala/ingrijire_corp_si_fata/creme/crema_mimoza_smirna_si_propolis_aur_derm_30_ml_laur_med-p10021952
 

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
Dermatita seboreica
« Reply #1 on: 29 May 2018, 08:50 »
Eu am probleme doar in cap. Ce-mi recomandati si mie?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline Fallen

Dermatita seboreica
« Reply #2 on: 29 May 2018, 09:29 »
Xanax :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
Dermatita seboreica
« Reply #3 on: 29 May 2018, 09:34 »
Xanax :D

Xanax-ul nu-si mai face efectul :))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline Outofmymind

Dermatita seboreica
« Reply #4 on: 29 May 2018, 09:50 »
Erau vreo 2-3 threaduri pe cg vechi cu destule informatii bune si importante. Probabil multi au avut sau inca mai au probleme cu asta. La mine iese in evidenta daca nu fac efort. De pe la inceputul lunii nu am putut face kilometrii mei zilnici pe bicicleta de casa, astfel ca problema a reaparut , si cu temperaturile de afara in crestere rapida, a iesit o combinatie destul de neplacuta.


Am zis sa incerc ce au tot recomandat cateva persoane pe celelalte threaduri, si anume crema Aur Derm; si am fost incredibil de placut surprins, m-am dat doar de 2 ori joia trecuta, iar a 2a zi deja nici o urma de boala, nici pana astazi. Singura problema e ca pute rau, deci daca va dati cu ea, nu recomand sa iesiti pe undeva  :D


Din pacate prin farmacii nu am gasit, nici pe la plafare astfel ca am fost nevoit sa o comand pe net.


https://comenzi.farmaciatei.ro/ingrijire_personala/ingrijire_corp_si_fata/creme/crema_mimoza_smirna_si_propolis_aur_derm_30_ml_laur_med-p10021952

Nu pute, wtf. Ala e mirosul smirnei
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Dermatita seboreica
« Reply #5 on: 29 May 2018, 10:07 »
Si smirna vine separat?  :D
ps am uitat sa mentionez in primul post, crema asta face minuni si impotriva rozaceei; doamna mea a avut probleme acum cateva luni din cauza unor cosmetice, si s-a rezolvat aproape instant

Post Merge: 29 May 2018, 18:54

Eu am probleme doar in cap. Ce-mi recomandati si mie?


Sent from my iPhone using Tapatalk
La cap nu am avut probleme dar am un prieten care a scapat imediat cu samponul asta https://comenzi.farmaciatei.ro/ingrijire_personala/ingrijire_par/sampon/sampon_anti_recidiva_node_ds_125_ml_bioderma-p10017233 . Insa chiar daca scapi dupa 2-3 spalari, nu trebuie renuntat la el, altfel recidiveaza.
« Last Edit: 29 May 2018, 18:55 by Sir Dracu »
 

Offline scarules2006

Dermatita seboreica
« Reply #6 on: 04 June 2018, 13:03 »
Si smirna vine separat?  :D
ps am uitat sa mentionez in primul post, crema asta face minuni si impotriva rozaceei; doamna mea a avut probleme acum cateva luni din cauza unor cosmetice, si s-a rezolvat aproape instant

Post Merge: 29 May 2018, 18:54

Eu am probleme doar in cap. Ce-mi recomandati si mie?


Sent from my iPhone using Tapatalk
La cap nu am avut probleme dar am un prieten care a scapat imediat cu samponul asta https://comenzi.farmaciatei.ro/ingrijire_personala/ingrijire_par/sampon/sampon_anti_recidiva_node_ds_125_ml_bioderma-p10017233 . Insa chiar daca scapi dupa 2-3 spalari, nu trebuie renuntat la el, altfel recidiveaza.
O sa-l incerc si eu,

Multumesc!
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
 

Offline atrium77

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Dermatita seboreica
« Reply #8 on: 17 August 2019, 08:07 »
Si eu am dermatica seboreica de multi ani, iar tenul este foarte uscat. Am gasit recent o crema pentru fata, aceasta mai exact https://comenzi.farmaciatei.ro/ingrijire_personala/ingrijire_corp_si_fata/creme/crema_hidratanta_pentru_fata_si_corp_piele_uscata_si_foarte_uscata_340_gr_cerave-p10057899 care merge de minune pentru mine.
Pentru scalp, singurul sampon care imi merge este cel cu seleniu, din pacate produsul de la L'oreal nu se mai produce, si se gasea doar in strainatate, nu si in tara. Acum caut alternative pe vichy ori alte sampoane cu seleniu.
Mai fac coji dupa ureche, se usuca rau pielea acolo si inca nu am gasit ceva sa functioneze bine,precum crema de fata de la Cerave, momentan trebuie sa folosesc o crema grasa cu aloe vera de 2 ori pe zi sa nu mai am usturimi si coji. Daca mai gasesc un produs bun, revin cu update.
 

Offline Nosferat

Dermatita seboreica
« Reply #9 on: 27 September 2019, 10:14 »
Eu asta l-am folosit timp de o saptamana, nu se mai vede nici un fel de urma,nimic..... https://mediately.co/ro/drugs/AZdPlYjj8qV17yfi2nUaNv2ZRa5/fucidin-h-crema

Oi vedea pe parcurs daca revine, insa pe moment a disparut de pe fata,cap si aveam niste pete pe spate. Am incercat si altele,creme,sampoane,tot felul de minuni, dar degeaba,asta a avut efect.
« Last Edit: 27 September 2019, 10:16 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind