Author Topic: Tigari electronice | Vaping  (Read 1949 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AlexU

Tigari electronice | Vaping
« on: 27 June 2018, 11:14 »
Am de ceva vreme un starter kit eGO AIO, nu e foarte pretentios si e ieftin de intretinut.
Lichid imi placea Liqua inainte, insa acum prefer sa imi iau de la magazinele Vapez baza Golden Mellow, aroma Menthol si 2-3 shot-uri de nicotina.

Daca vreti sa va lasati de tigarile clasice, puteti incerca si cu electronica. In primul rand o sa simtiti la buzunar, o sa va bucurati toamna-iarna sa nu mai stati in ploaie / ninsoare.

Tot ca recomandare personala, nu incercati sa scadeti nicotina in trepte. X mg luna asta, X-1 luna viitoare samd. Luati direct nicotina, 2 shot-uri puneti in baza si un al treilea sa il tineti de rezerva, si la un moment dat veti putea s-o lasati pe undeva prin casa si sa uitati de ea.
Posibil sa va ajute si cartea Allen Carr, In sfarsit nefumator. Exista si audio book cu vocea lui Marius Vintila.

In rest, voi ce folositi, ce preferati?
 

Offline Nosferat

Tigari electronice | Vaping
« Reply #1 on: 27 June 2018, 14:15 »
https://vaporium.ro/categorie-produs/seturi-tigari-electronice/set-aramax-power-5000-mah/

Asta il folosesc, peste tot e la acelasi pret, sa nu se spuna ca fac reclama sau ceva. Bateria tine mult, nu ai probleme ca va curge lichidul sau ceva, scoti aburi suficienti, si depinzand de cat de mult il folosesti, atomizorul tine 1 saptamana sau 2 saptamani. La mine e in jur de 15 zile. Bag lichid fara nicotina, pentru mine e mai mult  o unealta care e folosita din cand in cand. Gen cand m-ar apuca cheful sa fumez o tigara, mai bine il folosesc asta.
Ignore list :astateofmind
 

Offline stalker2142

Tigari electronice | Vaping
« Reply #2 on: 30 June 2018, 00:24 »
Electronica cu refill  vs  iqos/glo  vs  narghilea pentru lasatul de fumat

Eu prefer sa fumez ocazional o narghilea in oras de obicei in weekend, Al-Fakher sunt arome super smooth cu continut foarte mic de nicotina
(tutunul este spalat de multiple ori in procesul de fabricatie)

Sa-ti cumperi electronica sau iqos sa umbli cu ea dupa tine tot timpul sa pufai nu e recomandat, nivelul de satisfactie e penibil fata de tigarile reale
in schimb iti mentine dependenta, e un bridge din momentul cand te lasi pana te reapuci ..plus ca au efectele lor negative