Author Topic: PODCASTS!  (Read 4320 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« on: 02 December 2018, 06:30 »
e un vechi lucru nou, e viitorul.
acum podcast inseamna ceva pe video, in youtube.
nu stiu cine a fost "primul" dar  atm.. butonul 1 e joe rogan.

asta-i una din cele mai distractive



si asta-i cea mai buna, hands down.
 

Offline C8V5S

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« Reply #2 on: 06 December 2018, 12:19 »
^exact, nu e timp!
ma descurc foarte greu cu ele, sar majoritatea.. desi tipul cu robotii/AI merita urmarit.

 recomand si eu burr si malcolm, ii apreciez mult pe amandoi.
radiolab sunt ..altceva, am ascultat doar pe ala cu parazitii... e un podcast de top 3.
-
in orice caz, daca va plac... am sa pun clipul urmator unde toti trei au podcast, in itmp ce lucreaza "all things comedy" (=bill burr). sunt toti o familie mare, ce sa zic..




-
nu imi place mutra lui tim ferriss, faptul ca-i "prietenul" "alor mei" si ca e "angel investor" pe oriunde evit sa vizit  ..fucking.. yuppie asswipe.
astea fiind zise, preia idei foarte bune si demne de urmat. dar se exprima ca un anemic ..an apple ceo reject. i-as zice in romaneste: vorbeste mai cu coaie. bai!
e ceva phoney cu el, it just rubs me wrong way.
BTW am un instinct criminal de precis, ii vad pe astia suspecti de la orizont. nu mi-a placut nici cosby nici CK..
poate ca tim ferriss e gay, si gata. not that there's anything wrong with that!
 daca acum ati auzit de el.. sa-l introducem cu fair play:
Quote from: wiki
Podcast

As of 2016, "The Tim Ferriss Show", a podcast, has had over 80 million downloads.[37][38] It covers topics ranging from personal and character development, to exercise routines, acting, venture capital and metaphysics.[39]
« Last Edit: 06 December 2018, 12:29 by Monier »
 

Offline Wagram

PODCASTS!
« Reply #3 on: 11 December 2018, 11:50 »
Off Topic:
Eu nu i-aş pune în aceeaşi oală pe Cosby şi pe CK. Ştiu la ce faci aluzie, dar nu încape asemănare. Unul a drogat şi a violat, celălalt a cerut voie să-şi facă o labă. Îmi place CK la greu, abia aştept să revină.

Podcasturile lui Rogan cu Dan Carlin sunt fascinante. Evident, şi Hardcore History (al lui Carlin) merită ascultat cu vârf şi îndesat.
« Last Edit: 11 December 2018, 11:52 by Wagram »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« Reply #4 on: 11 December 2018, 11:58 »
..aabsolut, my bad. CK poate foarte bine reveni, dupa mine acuza si oprobiul la care a fost supus sunt ridicole (sigur ca e nitel pervers, de fapt.. cine nu-i sa arunce cu soseata)
« Last Edit: 11 December 2018, 12:01 by Monier »
 

Offline 495

PODCASTS!
« Reply #5 on: 14 January 2019, 05:33 »
tigerbelly fans pe aici?

bobby lee e funny AF! incerc sa ascult toata colectia, am deja aproape 100, mai am inca pe atat.
With the Power of My Mind
I make the End of this sentence disa
6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6 | XBL/PSN: dragos495
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« Reply #6 on: 23 January 2019, 08:39 »
^ma amuza mult, il stiu din madtv - un program fantastic din 90s, mult peste snl.
comparativ cu tom segura sau theo von.. care.. abia daca misca acul!
lee e mai inteligent decat lasa impresia.
+1
------
sincer, ma uit cu regularitate la somethings burning. ep-ul cu armeanul fu epic! (mersi dle alcool)
restul  ..ocazional.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« Reply #7 on: 02 February 2019, 20:17 »
HO LEE FUK

jre 1236, cu twitter boss or wtvrtf
uitati-va la comments, de obicei aia sunt spot on. de data asta chiar ii felicit.. intr-adevar joey rogey pute de la o posta. hm, se pare ca owen benjamin a avut dreptate.
he's a sellout, folks. they exist.

iar podcastul in sine e jenant si oribil. jenibil.

LE, am salvat cateva postari cu screenshot, pana le sterge. sau scoate podcastul, ca-i prea de tot. rogan a pierdut tone de subscriberi.. fuck me, ce zi trista.
ce am felicitat, a disparut - era un sir de o duzina posturi-mama.. plus alte doua faimoase, care-s pomenite/reproduse acum.

ca a pierdut public e una, mi-e teama ca a pierdut prieteni.



Post Merge: 03 February 2019, 10:23
recunosc ca in ultimul timp am facut o curatenie mentala ce se lasa asteptata prea mult timp..
# forma podcast. am scris ca-i ceva vechi, adica vine din radio. poti gasi interviuri si programe superioare si profesioniste deca le vrei, inclusiv in forma asta. DAR trebuie sa te desprinzi de ea, ca sa vezi toate varietatile comunicative in care poti invata cate ceva.
am renuntat la podcasturile comediantilor, in mare majoritate. ei exerseaza si promoveaza material, un fel de lq improv... poti asculta mai bine o carte, piesa de teatru, bref - altceva mai bun.

sarcastic am zis mai devreme, cu atat mai relevant e faptul ca, tocmai: nu sunt o familie.
incearca sa se ajute unul pe altul, insa au fost corupti destul de repede de big money. toti cauta serii, filme, tv si alte lucruri... sa devina bogati, mkay.
ai oameni ceva mai nobili in caracter (cei deja instariti, stabili profesional) - fratii weinstein. ai oameni in ascendenta, in special jordan peterson. fata de care am luat distanta, nu pentru ca face o avere din oratorie - cinste lui - ci pentru ca prelege si poarta roba christica. astea fiind zise admir mult cum mi-a dezvaluit si provocat o adevarata revelatie despre comunism, apreciez si judec orice spune cu real interes.

am luat distanta fata de amareala si invidia cu care owen benjamin si-a enclavizat o baza. dar asta nu inseamna ca nu mi-a deschis ochii asupra comunitatii. inclusiv fata de crowder, care-i o figura pozitiva si foarte binevenita, all in all.
am luat distanta mai ales fata de modul nedrept si rusinos in care alex jones si gavin au ajuns ..outcasts from outcasts.
deci cand vine vorba de opinii si comentarii social-politice, prefer sa le evit. ok, le accept insotite de umor, asa da - insa joe rogan nu-i amuzant; nici owen benajamin.
« Last Edit: 03 February 2019, 10:23 by Monier »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« Reply #8 on: 05 February 2019, 10:00 »
^nu vreau sa insist pe aceeasi tema, dar e foarte aiurea cate persoane din varii domenii si tari il ascultau. am gasit un amic uitat, un cineva cu care am vorbit de la distanta cu ani in urma. un tip de toata isprava, care vad ca a avansat binisor pe tube.

-

ontopic, o sursa bunicica:

https://www.bbc.co.uk/podcasts/radio4/category/comedy

 

Offline 495

PODCASTS!
« Reply #9 on: 06 February 2019, 19:19 »
whatever bro. :)

pt fanii Conan, am dat peste "conan needs a friend", episodul cu will ferrell, primul din serie a fost effing hilarious!

With the Power of My Mind
I make the End of this sentence disa
6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6 | XBL/PSN: dragos495
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« Reply #10 on: 30 March 2019, 11:36 »
ENJOY

 
The following users liked or thanked this post: Korn

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« Reply #11 on: 18 April 2019, 13:18 »
s-a intamplat ceva la podcastul asta, din cate inteleg baiatul a fost distrus de joe rogan - deci am sa-l urmaresc.
am observat raportul like/dislike si imi fac timp, nu ratez asa ceva :)
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« Reply #12 on: 12 January 2020, 08:47 »
Sunt cateva luni de cand am renuntat la podcasts. Prefer
- fie clipuri montate interesant - nu conteaza tema - adica in general pentru ce e facut youtube
- fie ce se pliaza pe interesele mele: discutii despre arta in general... de la literatura la scurt metraje
- lecturi, tutoriale si prezentari - despre afaceri, medii, organizatii... de la ted la cursuri lungi
- fie streams. abia acum sunt bagat pe youtube cu subscribtions. aici vroiam sa ajung:

e imposibil sa ma intorc la podcasts. am incercat joe rogan cu bryan callen, si nu am auzit decat reclama!  reclama lunga la cafea, la unu care vindeca pe acesti uppies so cal or whatever, pe acesti .. cardio-actori/ jujitsu jerkoffs owtfe..
scuze dar nu pot pierde atat de mult timp din viata mea cu asa ceva. am renuntat la multe, pentruy ca vine un timp cand realizezi ca viata ta e mult mai scurta decat iti imaginezi; mai mult, e compusa din sanse si momente unice, care nu trebuie lasate sa se adauge intr-o lunga coada - din cauza unei alegeri proaste. e de o mie de ori mai benefic sa iti pui mintea in efort, decat sa consumi ceva pasiv- we all know this. 

asadar ascult pe youtube, dar la ce depaseste norma, fie opresc totul dupa doua ore, fie maresc viteza, fie aman pe alta data. amanarea acestor lucruri e procrastinare folosita inteligent, recomand.
opresc imediat daca tema discutiei se schimba ori devine ceva.. rupt de intentia mea primara. si e foarte greu sa te desprinzi de o conversatie placuta dintre oameni distractivi, dar trebuie facuta atunci cand devine timp macinat de pomana. ma intreb la ce imi serveste, aflu ca nu e cazul si bam! tab closed.

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
PODCASTS!
« Reply #13 on: 25 January 2020, 10:49 »
wrong thread, sry