Author Topic: Lost Ark - EU/NA  (Read 6009 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« on: 18 June 2021, 15:23 »
In sfarsit il primim si noi, nu inteleg de ce l-am lansat la rusi unde serverele sunt moarte oricum dar asta e, vine si va face valuri.
Jocul cu cel mai bun PVP EVAAAA!



Lost Ark Packs, eu l-am luat pe cel de 99Euro, se merita la ce costume au in joc :)


Cateva skiluri pentru clasele prezente la lansare




Post Merge: 18 June 2021, 15:27
Putin PVP de calitate

Paladin Aka Holy Night
« Last Edit: 18 June 2021, 15:27 by RaijinRoh »
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #1 on: 20 June 2021, 11:41 »
Lost Ark Mounts, nu cred ca sunt toti ca apar mereu altii noi



Post Merge: 20 June 2021, 11:48
Lost Ark NEW DUNGEON (CEO de la Smilegate a spus ca raidul asta o sa schimbe mmo forevaaaaa :) )  + O clasa noua

« Last Edit: 20 June 2021, 11:48 by RaijinRoh »
 

Offline Dundee

Lost Ark - EU/NA
« Reply #2 on: 05 November 2021, 10:01 »
Closed beta e activ pana pe 11. Se poate obtine o cheie urmarind 1h dintr-un stream pe twitch (eu am urmarit pe quin69).
O primesti pe mail-ul asociat contului de twitch, numai ca dureaza ceva pana ajunge (la mine a fost 2h).
 
The following users liked or thanked this post: KodiaK

Offline KodiaK

Lost Ark - EU/NA
« Reply #3 on: 05 November 2021, 17:00 »
La mine a fost nevoie de 30min doar pe stream-ul lui quin69.
Si cheia a venit dupa 20-30min
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline Raziel01

Lost Ark - EU/NA
« Reply #4 on: 07 November 2021, 16:43 »
Din pacate, se vede imediat ca Lost Ark (west) e adaptarea intarziata si probabil reciclata a unui joc asiatic:
- UI-ul este obositor
- jocul e plin de nimicuri care sa sporeasca grind-ul (UI tabs, currencies, etc)
- grafica e invechita
- voice acting-ul in engleza e dureros
- povestea e lamentabila si cringy
- traducerea pare facuta cu google translate pe alocuri

Combatul e destul de fun, skill-urile sunt cool si progresia pare sa aiba ceva going for it. Dar jocul pare mai mult un power trip cu o poveste lame si o prezentare dated. Nu prea pot sa justific receptia foarte pozitiva decat prin lipsa de MMO-uri care a transformat fiecare release nou intr-un fel de Mesia (a se vedea New World).
« Last Edit: 07 November 2021, 16:53 by Raziel01 »
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #5 on: 28 December 2021, 00:37 »
Jocul asta are niste puncte tari poate cele mai...
- Combatul
- PVP Arena
- Boss Fights

Pe mine ma intereseaza in mare PVP, mai putin pve dar iti spun asta, jocul asta nu este pentru fatalai, este greu si foarte competitiv. Poate din cauza asta este asa iubit. Sincer PVE mi s-a parut cam boring dar pe RU era cam mort nu aveai cu cine sa joci. Eu acum joc Gunslinger in arena, o clasa care are 16 butoane ce se folosesc foarte rapid, sa vezi nebunie :)

Jocul o sa explodeze dupa lansare, cred ca or sa le pice serverele la inceput lol :) Pentru cei ce vor sa incerce va spun de pe acum sa nu va asteptati sa fie gen Diablo sau POE, nu are legatura decat la view.

Uitati ultimul raid :)


« Last Edit: 28 December 2021, 00:54 by RaijinRoh »
 

Offline Dundee

Lost Ark - EU/NA
« Reply #6 on: 28 December 2021, 11:27 »
Ideea cu multiple hp bars mi se pare idioata (bossul din video are 200!! wtf).
Eu l-am incercat in beta, dar nu m-a impresionat. Nu se apropie deloc de calitatea jocurilor western.
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #7 on: 28 December 2021, 16:40 »
Eu am visat mereu un  mortal kombat dar rpg si o arena de care am dus lipsa in diablo 3. Lost Ark imi da asta si facute la perfectiune
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #8 on: 01 January 2022, 17:58 »
Noi schimbari la sistemul PVP pentru cine este interesat
1250 Statts ( Max 1000 per atribut ) - > 1000 Statts ( 750 Per atribut ) practic incetinesc jocul cu 5% pentru incepatori sa nu se sperie de pvp :)
Maresc View Range putin. Va ajuta sa vedem atacurile ce vin out of screen.



Pentru cei ce nu stiu nimic despre pvp sa va uitati la clipul asta, sunt niste chestii foarte importante ( cum ar fi faptul ca diagonala de view range al unei echipe este perpendicula pe a echipei inamice )

« Last Edit: 01 January 2022, 18:01 by RaijinRoh »
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #9 on: 04 January 2022, 20:29 »
Jocul Va fi lansat pe 11 Februarie si pe 8 Februarie pentru cine cumpara un pack (si cel mai ieftin merge )
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #10 on: 12 January 2022, 06:49 »
PVP TIER LIST for NA/EU release from a rank 1 RU perspective


Faza e ca astia cam gandesc la un nivel de skill mai avansat. Mie de exemplu mi se pare striker destul de bun daca ai un jucator serios in spate, stil hit&run, intr-adevar este slabut vs cc si vs classes imune la cc si de aici si tier-ul C pe care il are

iar pentru PVE toate clasele merg insa sunt unele putin mai sus si aici


Voi cu ce clase veti incepe?

Eu am vrut mereu sa joc berserker dar l-am cam lasat pentru release sa simt clasa :) si inca doi alti pentru gold
1 Berserker
2 Gunslinger (foarte faina clasa dar weak vs LAG :( )
3 ma gandesc la striker sau Demonic hmmm
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #11 on: 01 February 2022, 21:12 »
Din cate am inteles serverele sunt toate intr-o singura locatie si sansa mare sa fie Frankfurt Germania.

Lista asta va ajuta sa vedeti cam ce ping veti avea catre frankfurt
https://www.cloudping.info/

Eu am 30 -34 ping, binisor in RUsia aveam 47 si mergea perfect si in arena unde totul trebuie sa se execute la timp

poate sa ajute si asta insa dupa parerea mea serverul pe care il alegi pe 8/02 este irelevant, se vor umple toate oricum pe 11/02
https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQ-x6HAkzVQ9UdbQlGsrdX09AnoJDL_-uXm8ASnmz8-f7qsETyyrhkHWdaoYAVv5vQOwQUicZyo0Zsc/pubhtml
« Last Edit: 01 February 2022, 21:15 by RaijinRoh »
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #12 on: 06 February 2022, 12:59 »
Ne-am deci cativa sa ne ducem pe serverul Zinnervale daca este cineva interesat. 

Ca o chestie, serverul nu conteaza decat la activitati open world si in cazul in care doresti sa faci Chaos Dungeon sau raids cu amicii, Arena PVP ranked este solo queue. In rest tot ce tine instante daca se foloseste Match making/party finder se cauta in toata regiunea. Auction Hosue deasemenea este pe toata regiunea.
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #13 on: 07 February 2022, 22:33 »
Maine la 7 pe metereze

Post Merge: 08 February 2022, 10:34
Ne ducem pe Thirain pana la urma. Zinnervale e suprapopulat.

« Last Edit: 08 February 2022, 10:34 by RaijinRoh »
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - EU/NA
« Reply #14 on: 09 February 2022, 13:30 »
Lol, ieri 18.000 queue pe unele servere, a picat si steamul, au mai adaugat servere si asta numai de la conturi care au cumparat jocul. Sa vedem pe 11
Succes total!