Author Topic: Lost Ark - RU  (Read 2825 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RaijinRoh

Lost Ark - RU
« on: 27 December 2019, 01:38 »
Cred ca ati auzit de jocul asta dar ma mir ca nu se discuta pe aici. Chiar daca nu a aparut in EU acum este relativ usor sa intri pe Rusia. Daca va intereseaza dati-mi mesaj si va indrept spre resursele necesare pentru a juca in rusia. Jocul este inca in beta in Rusia insa caracterele nu se pierd cand va fi lansat. Probabil o sa apara si in EU/NA anul viitor insa pana atunci se merita jucat in Rusia mai ales cu un ping asa mic. Eu am in jur de 50. Exista english patch insa este facut cu google deci sa nu va asteptati la calitate.

Pentru cei ce nu au auzit de el Lost Ark este un Izometric MMORPG, o combinatie intre un MMO si un Action RPG gen Diablo 3. Eu de mult caut un inlocuitor pentru Diablo 3 si pana la lost ark nici un joc nu a avut combat asa frumos/fluid. Grafic jocul este o opera de arta cu mult peste ARPG-urile pe care le stim toti, pana la diablo 4 asta o sa imi satisfaca pofta de Action RPG.

Cateva trailele


si unul mai recent cu gameplay in rusia





Post Merge: 27 December 2019, 08:47
Am facut un clipulet cu un dangeon oarecare asa de fun cu un Hawkeye

« Last Edit: 27 December 2019, 08:47 by RaijinRoh »
 

Offline Strumfii loveste din ou

Lost Ark - RU
« Reply #1 on: 27 December 2019, 15:10 »
Am inteles ca sunt unele discutii in legatura cu english patchul ala . Pe langa faptul ca multi spun ca ar contine un trojan in el si nu vine dintr-o sursa controlata mai ramane o problema importanta , mai mult ca sigur ca urmeaza si un release in Europa, ce faci te muti si iti pierzi tot progresul ? Sa zicem ca nu are un progres permanent, gen Path of Exile si se reseteaza liga la 3 luni, dar tot pierzi orice fel de cosmetics ai achizitionat. Chestiile astea ma fac reticent . In plus mail.ru is cancer si game launcherul ala sunt simply cancer.  Cred ca ma bag la wolcen mai degraba, vine acum in Ianuarie. De acord cu tine are un artwork cool. Skillurile alea sunt un pic cam prea asiatice totusi. 
« Last Edit: 27 December 2019, 15:13 by Strumfii loveste din ou »
I’m not wise at all…I’m just a joker!
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - RU
« Reply #2 on: 27 December 2019, 19:20 »
Sunt foarte multe de facut in joc, cand va fi lansat in eu nu vreau sa stiu cat de cat jocul, mai ales pvp. Chiar de pierd tot progresul ma fascineaza combatul din joc, este foarte fluid, emersiv si am asteptat prea mult jocul.

Ai dreptate este enervant cu patchul si vpn...
 

Offline Dromihete

Lost Ark - RU
« Reply #3 on: 03 January 2020, 11:44 »
Eu de mult caut un inlocuitor pentru Diablo 3 si pana la lost ark nici un joc nu a avut combat asa frumos/fluid. Grafic jocul este o opera de arta cu mult peste ARPG-urile pe care le stim toti, pana la diablo 4 asta o sa imi satisfaca pofta de Action RPG.



Post Merge: 27 December 2019, 08:47

Wolcen Lords of Mayhem, actualmente in beta, va fi lansat la sfarsitul lunii. E pe Steam asa ca poti sa il incerci gratis 2 ore sa vezi daca iti place.
https://forum.computergamers.ro/rpg/wolcen-lords-of-mayhem/
I5 9600K OC 5 Ghz + Noctua NH D15; MSI MPG Z390 Gaming Edge AC; Corsair LPX Vengeance 3000 Mhz ; Gigabyte RTX 2080TI Windforce; Samsung 860 Evo 500 Gb + ADATA 250 Gb; Seasonic M12II 620 W Bronze; Phanteks Enthoo Pro Black ;  AOC CQ32G1 144Mhz/2K
 

Offline faraverete

Lost Ark - RU
« Reply #4 on: 03 January 2020, 13:16 »
^fluiditatea lasa de dorit.
Grafica e interesanta, sistemul de itemizare e si el decent.
Skillurile nu am jucat suficient sa imi fac o parere, dar apoi da cu bata'n balta la partea de optimizare si fluiditate :)
The only limit is your own imagination
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - RU
« Reply #5 on: 08 January 2020, 17:42 »
^fluiditatea lasa de dorit.
Grafica e interesanta, sistemul de itemizare e si el decent.
Skillurile nu am jucat suficient sa imi fac o parere, dar apoi da cu bata'n balta la partea de optimizare si fluiditate :)

este foarte fluid combatul insa se bazeaza mult pe skiluri decat pe atac normal ( fara cooldown ) iar la skiluri trebuie pozitionare, ca optimizare merge foarte bine. Sa nu te fi uitat la unu de avea lag sau eu stiu ce.
 

Offline faraverete

Lost Ark - RU
« Reply #6 on: 09 January 2020, 18:10 »
Am cateva ore jucate'n el, deaia ziceam ca am simtit ceva lack pe partea asta
The only limit is your own imagination
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - RU
« Reply #7 on: 11 June 2021, 01:04 »
 

Offline RaijinRoh

Lost Ark - RU
« Reply #8 on: 13 June 2021, 15:48 »
Lost Ark Founder's Pack - Al patrulea la Top Sellers pe steam   99 Euro :)