Author Topic: [Vand] Diverse audio, boxe, amplificatoare, linii audio, oldschool.  (Read 655 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online DjLeco

Salutare tuturor!

Am cumulat toate produsele intr-un singur anunt, pentru a fi mai usor de gestionat si de urmarit de catre potentialii clienti.


Cititi va rog ATENT anuntul, de la inceput la sfirsit, pentru a evita confuziile, fiecare produs are pretul pus imediat dupa descrierea individuala.

La fiecare produs exista un link cu toate pozele facute, detaliate, la rezolutie foarte buna, pentru a se observa imperfectiunile sau anumite detalii.

Vind urmatoarele:

1)  Boxe Grundig RB 250, pe 2 cai, 50W, 4 ohmi, 50Hz-20000Hz, boxe pe compresie, bass moale, placut la ureche, inalte foarte precise si prezente.
Ambele difuzoarele functioneaza impecabil, nu birie, nu piriie.
Pretul lor este 100 lei.

Poze la rezolutie buna:
www.postimg.cc/gallery/85GwVCY

Filmare cu produsul:




2)  Boxe Atlanta ESX 120, pe 3 cai, 80/120W, 4-8 ohmi, 30Hz-20000Hz, boxe bass reflex, woofer cu suspensie din cauciuc (fara moarte), bass rapid, percutant, inalte din belsug, curate Toate difuzoarele functioneaza impecabil, nu biriie, nu piriie.
Pretul lor este 150 lei.

Poze la rezolutie buna:
www.postimg.cc/gallery/SSt09hV

Filmare cu produsul:



3)  Amplificator Schneider ST 2422, curat interior, totul original, sunet cald, placut, putere 2x25W nominal, 2x35W peak.
Pretul lui este 100 lei.
Poze la rezolutie buna:

www.postimg.cc/gallery/CzrWWBv


4) Tuner Yamaha T-700, curat interior, selectivitate foarte buna, prinde tot cu doar un firicel ca antena.
Pretul lui este 100 lei.

Poze la rezolutie buna:
www.postimg.cc/gallery/fR1M8yP


5) Linie Tensai serie 2900 (divizia de lux de la Akai), toate functioneaza, totul original la interior. Curate interior, deck-ulb are capete si rola presoare foarte bune, curelele inca in mintile lor, cap Sendust rec/play, fara uzura, tunerul are selectivitate foarte buna, cu o surubelnita am prins perfect posturile din FM, stereo.
Amplificatorul ofera un sunet foarte cald, puternic, cu impact pe bass.
Linia se vinde doar completa, pretul ei fiind 400 lei.

Poze la rezolutie buna:
www.postimg.cc/gallery/4KVP6rs


6) Linie Studio Teknik.
Toate curate la interior. Capete si rola presoare foarte bune, curelele deck-ului inca in mintile lor, mai putin cea de la tahometru pe care am gasit-o rupta, am pastrat-o ca referinta, pentru a putea fi schimbata de catre noul proprietar.
Cap rec/play fara fir de uzura, am bagat caseta in deck, functioneaza.
Din pacate nu am conectica dintre ele (mufe DIN cu 5 pini).
Linia se vinde doar completa, pretul ei fiind 300 lei.

Poze la rezolutie buna:
www.postimg.cc/gallery/KTxQCzQ


7) Amplificator profesional Yamaha P3500S ofera 2x390W 8ohmi, 2x590W 4ohmi (made in Indonesia, printre primele modele aparute la noi) alimentare pe transformator, clasa TD (sunet de clasa AB, randament de clasa D), crossover activ pentru bass sau pentru topuri cu frecventa reglabila, cu procesare "YS processing" pentru boxe Yamaha+case 4U, lungine 48cm fara capace si 64 cm cu capace, pret ambele odata, 1000 lei FIX.
Ideal pentru 2 topuri, monitorizare, etc.
Pret 1000 lei cu tot cu case.

Poze la rezolutie buna:
postimg.cc/gallery/y75QcZS


8)  Amplificator putere KMT-N500, 2x250W/8R, 2x350W/4R pe canal, facut in Germania, mai multe detalii nu am.
Pretul amplificatorului este 400 lei.

Poze la rezolutie buna:
www.postimg.cc/gallery/rF9vJFx


9) Amplificator Technics SU-V505 New Class A, bias automat computerizat, fara interventie, tranzistorii finali sunt originali ai amplificatorului.
Suporta boxe de 4 ohmi minim (4-16 ohmi).
Racire cu heatpipe (heat exchanger).
Sunet cald, cu bass frumos, inalte curate, foarte echilibrat, putere din belsug.
Curat interior.
Pretul amplificatorului este 300 lei.

Poze la rezolutie buna:
www.postimg.cc/gallery/9V1X1xJ


10) Radiocasetofon rusesc, nu cunosc detalii, l-am alimentat cu 2 sirme, functioneaza pe radio, pe casetofon n-am probat, nu stiu rusa. Nu am cablul de alimentare.
Pretul lui 150 lei asa cum este in poze.

Poze la rezolutie buna:
www.postimg.cc/gallery/kK59MHG



Regulile mele de baza:

Primul venit, primul servit (nu fac rezervari, pentru ca este greu de tinut evidenta si nu doresc "incurcaturi").

Nu trimit inafara Bucurestiului, (se cunosc problemele pe curierat in ceea ce priveste siguranta/integritatea unui produs de gen), deci doar ridicare personala de la mine (sector 6, Dr Taberei).
Nu fac schimburi cu nimic, doar CASH.

Produsele se vind cu proba (OBLIGATORIU la cele la care am conectica aferenta), accept sa desfacem capacele aparatelor acolo unde este cazul, pentru inspectia vizuala a interiorului si confirmarea descrierilor fiecaruia (pentru cine dioreste acest aspect conditia fiind cumpararea produsului, nu desfac de amorul artei, "hai sa vedem ce e inauntru").

Multumesc de interes, va doresc sarbatori linistite!

Cine este interesat, discutam pe PM.
SubBass sub 25Hz in compresie.
 

Online DjLeco

Diverse audio, boxe, amplificatoare, linii audio, oldschool.
« Reply #1 on: 17 January 2022, 13:37 »
Topic Locked!
SubBass sub 25Hz in compresie.