Author Topic: [Vand] Laptop gaming Asus K550i - FX 9830P, 12GB Ram, RX 460 4GB, 2xSSD  (Read 297 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Adrian47

Vand laptop Asus K550i

-Procesor AMD FX 9830P 3Ghz
-Ram 12GB DDR4
-1xSSD 480GB ADATA pe sata - Inlocuit cu HDD-ul laptopului in urma cu aproximativ o luna, sub 5 ore de functionare pentru ca laptop-ul nu a fost folosit.
-1xSSD 120GB M.2
-GPU RX 460 4GB - Echivalent GTX 1050
-Bateria este la aproximativ 90% capacitate din cea initiala (Asa reiese din windows report). Daca este folosit in modul battery saver trece cu usurinta de 3 ore.
-Incarcator Asus 120W

Laptop-ul a fost primit de la o cunostinta cu o saptamana inainte sa inceapa facultatea pentru ca eram intr-o cautare teribila de un laptop pentru facultate ce urma sa fie schimbat cu unul nou de blackfriday, insa nu a fost folosit pentru ca din moment ce cursurile au avut loc online am folosit calculatorul personal, de aici si numarul scazut de ore al SSD-ului pus de mine.

Defecte: Cateva taste nefunctionale. Poate fi folosit cu tastatura externa sau i se poate schimba tastatura, o tastatura avand pretul de aproximativ 40 de lei. Nu stiu care e problema tastaturii, asa l-am primit, dupa cum am spus, urma sa fie inlocuit de blackfriday cu unul nou.

Pret: 1000 lei

Il dau la acest pret pentru ca nu am timp sa ma complic cu schimbatul tastaturii, chiar daca valoarea reala este de peste 1500 de lei.
 

Offline schonia

Laptop gaming Asus K550i - FX 9830P, 12GB Ram, RX 460 4GB, 2xSSD
« Reply #1 on: 02 November 2020, 21:07 »
unde se gaseste o tastatura ptr el? eu am gasit una singura afara, cost 100$