Author Topic: Daikatana  (Read 1525 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Daikatana
« on: 03 October 2018, 11:58 »
Pentru cunoscatori titlul asta nu are nevoie de prezentari.
Atata m-am uitat la videoclipuri si interviuri despre John Romero incat am zis sa caut prin colectia Level si sa vad daca am CD-ul cu jocul full.
Success: am gasit discul din 1999 sigilat si nezgariat, insa mi-a crapat '98 rig-ul in urma ultimului upgrade. Va trebui sa-mi asamblez altul, dar va mai dura.

Pana atunci, daca avem pe aici oameni care au interactionat cu Daikatana, ma puteti lamuri va rog ?

1) L-a jucat cineva? E intr-adevar atat de slab precum sunt review-urile ?
2) Am vazut ca e o varianta optimizata pentru x64 si pe STEAM, la 7$, dar are niste cerinte monstru. P4, placa de DX9, etc... banuiesc ca pe aia n-o pot folosi pe Windows 98. A incercat careva varianta asta pe vreun sistem contemporan ?
3) Exista si pareri bune de la oameni care privesc dincolo de AI-ul sidekick-urilor si de anumite glitch-uri, overall am vazut ca au pareri din cele mai bune despre joc. De acord ?
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline petreals

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 5 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 51
    • View Profile
Daikatana
« Reply #1 on: 24 September 2019, 16:19 »
pfff, ce vremuri :)  am sa iti raspund la toate cele 3 intr-un singur post. In principal, Daikatana, este un joc slab, dar nu este slab datorita ideii sale, care este una destul de buna pentru anul 2000. Jocul este slab datorita executarii f slabe.
Din ce imi aduc aminte, este conceput pe engine de Quake II. A fost varianta lui John Romeo de FPS dupa despartirea de cei de la ID, totusi o idee cu 0 impact.

Am observat si eu ca este listat pe Steam, acum chiar la 5 euro. Ma bate gandul sa arunc pe fereastra 5 euro doar de dragul curiozitatii :D
« Last Edit: 24 September 2019, 16:20 by petreals »
#PadurariiDT
#DeCandLumea