Author Topic: Recomandare desktop gaming 7000 lei  (Read 761 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline savu.alecs

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 1
    • View Profile
Recomandare desktop gaming 7000 lei
« on: 12 November 2018, 20:04 »
Salut! Dupa cum am specificat si in titlu, as dori o recomandare pentru un desktop gaming care sa se incadreze in bugetul de 7000 de lei. Ma intereseaza strict unitatea si monitorul, fara restul perifericelor.
Multumesc anticipat!
 

Offline faraverete

Recomandare desktop gaming 7000 lei
« Reply #1 on: 13 November 2018, 00:18 »
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3539988/

Ceva de genul? As vrea sa pot integra un ssd mai mare, 120gb e cam mic pentru gusturile mele, dar vine BF si gasesti mai ieftin, la fel poate si restul componentelor :)
Si legat de 1440p, eu sincer n'as cobori mai jos, gaming-ul pe unul de genul e mult mai frumos, cu atat mai mult ca e si mai mare - si curand (in cativa ani) va deveni standard, 1080p e cam depasit imho :)

Post Merge: 13 November 2018, 10:01
Iti sugerez insa sa te orientezi si spre piata SH, deoarece la bugetul pe care-l ai iti poti crea un PC mai ok (poti prinde un ryzen 7 2700 sau 2700x la aceiasi bani ca unul nou 2600x; poti gasi 1080ti la pretul de rtx 2070, etc). In general ar trebui sa poti gasi piese cu garantie si sa rogi utilizatorul (in cazul in care sunt desfacute) sa ti e treaca prin niste bench'uri si sa vezi ce si cum.
Iti pot recomanda un utilizator de pe alt forum (prin PM) de la care am cumparat si eu un ssd de 500gb si tipul are sute de vanzari, deci e trust worthy. Nu stiu daca e si pe forumul asta.

Post Merge: 13 November 2018, 10:04
of ce greu e cu editul :D
https://forum.computergamers.ro/componente-pc-(procesoare-memorii-placi-de-baza)/vand-procesoare-memorii-ddr4-ssd-(-sata-nvme)-de-ultima-generatie-!/
E si aici e forum, se poate vedea TR-ul lui - il recomand cu caldura :)
« Last Edit: 13 November 2018, 10:04 by faraverete »
The only limit is your own imagination