Author Topic: [Vand] Set VR Oculus Quest 2 varianta 256GB casca VR + cablu LINK  (Read 444 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Vand Oculus Quest 2 pachet complet in stare perfecta de functionare, varianta cu 256 GB. Se vinde alaturi de cablul LINK care a costat suplimentar, pachetul este complet (vine by default fara cablu). Nu accept schimburi, nu am nevoie de nimic momentan, va rog nu insistati in aceasta directie, multumesc.

Il vand deoarece sta degeaba si se umple de praf la propriu, am incercat foarte putin numeroase titluri AAA (alaturi de PC) - Alyx, Medal of Honor, The Walking Dead, etc., dar la cat stau toata ziua cu ochii in monitor avand 2 joburi si lipsa de timp (l-am luat inainte de Craciun tocmai in ideea ca o sa ne bage in carantina totala), iar acum efectiv sta degeaba...

Merge si de sine statator cu libraria proprie, dar merge si legat la PC pentru jocuri avansate (am scris mai sus deja cateva titluri de referinta - Alyx, ultimul Medal of Honor, boneworks, stormland, Star Wars Squadrons, Elite Dangerous, Asgard's Wrath).

Accept absolut orice fel de test la mine acasa (respectand conditiile de protejare de bun simt- masca, dezinfectare, etc.), dupa care vom da reset la cont (intrucat folosesc facebookul meu:), locuiesc in sectorul 2, Floreasca, Bucuresti.

Pret: 2200 RON Pachetul este complet, inca o data modelul este cel de 256GB, ce va ajunge lejer sa aveti multe titluri si jocuri instalate. In cutie avem Casca VR, adaptor ochelari, 2 controllere + baterii, incarcator cablu USB-C + Cablul LINK achizitionat separat (nu vine in pachetul standard).

La emag peste 3000 lei varianta cu 256gb - https://www.emag.ro/set-vr-oculus-quest-ii-256gb-345-0064-01/pd/DZXCM7MBM/

Jocuri DEMO Incluse:
- Beat Saber
- Super Hot (vr shooter)
- Creed (box)
- Sports Scramble (sport)
- Dance Central (music/dancing)
- Spece Pirate Trainer (shooter)
- Journey of the Gods (adventure)
- Bogo (virtual pet)
- First Steps (demo)
- First Contact (demo)

Review:

Ce putem face in VR?
- putem juca jocuri si interctiona cu personajele ca si cum am fi acolo. Un feeling care uimeste toata lumea.
- Putem urmari filme si clipuri 360. Exista deja aplicatii precum YOUTUBE VR, FIREFOX si chiar si NETFLIX (unde ai o sufragerie virtuala imensa cu un ecran pe tot peretele).
- Putem desena, crea, sculpta, si face multe alte activitati educative.
- Browsing si lucru in biroul virtual, viitorul lucrului de acasa.

Jocuri PC-VR Prin Cablu sau WIFI
Oculus Quest 2 permite conectarea la PC prin intermediul unui cablu usb-c sau wireless cu ajutorul unui router. Dupa Care puteti juca toate jocurile pentru VR de pe STEAM (sau torrente) aparute din 2013 pana azi. Da, inclusiv HALF-LIFE ALYX si SKYRIM VR :)
Top 15 PC VR Games | 2020 -

Rog si ofer seriozitate, fara schimburi inca o data, multumesc.
« Last Edit: 16 March 2021, 12:14 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Set VR Oculus Quest 2 varianta 256GB casca VR + cablu LINK
« Reply #1 on: 08 September 2021, 23:49 »
Revine la vanzare, pret 2200 ron, testare la mine, va rog sa aveti cont de facebook valabil pentru ca dupa ce il testati (5-10 min) voi da un factory reset...

Post Merge: 09 September 2021, 15:02
up
« Last Edit: 09 September 2021, 15:02 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Set VR Oculus Quest 2 varianta 256GB casca VR + cablu LINK
« Reply #2 on: 10 September 2021, 00:42 »
S-a vandut, declar topicul inchis!
A nostalgic member of CG Forum since 2000....