Author Topic: HORIZON - Zero Dawn & Forbidden West  (Read 934 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
HORIZON - Zero Dawn & Forbidden West
« on: 06 January 2023, 09:37 »
Nu am gasit la search thread dedicat.

Am terminat Zero Dawn cu tot cu expansion acum vreo 2 ani.
10 cu felicitari i-am dat.
Ce-i lipseste: ceva mecanica sa-l faca mai putin accesibil, gen sa mearga-n aria Dragon's Dogma sau Outward, cu oboseala, stamina, foame, etc.
In fine, ramane un joc foarte accesibil pentru mase.

Mi-am luat recent FORBIDDEN WEST.
M-a surprins teribil faptul ca de Craciun nu exista pe nicaieri sub 220 ron si acum l-am gasit cu 160.

Impresii:
Dupa vreo 2h pe PS4 Pro (pe care btw l-am suflat si curatat acum ceva vreme ca facea ca avionul si acuma e dead silent) pot spune ca nu mi-a venit sa cred ca dpdv grafic se poate da ceva asa frumos prin consola asta ajunsa invechita.
E la un alt nivel fata de Zero Dawn.

Acuma nu am inteles eu exact ce-nseamna antialiasing-ul adaptiv si checkboard distance mapping si toate mecanismele despre care putem ca-l fac sa mearga flawless, drept e ca e mindblowing la efecte.
Un voiceacting ceva mai bun, un character acting semnificativ mai bun, mai mult accent pus pe interactiunea cu personajele si pe poveste...

In caz ca vi-l doreati si asteptati sa scada pretul, go 4 it.

Eu zic ca merita.
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
HORIZON - Zero Dawn & Forbidden West
« Reply #1 on: 07 February 2023, 22:54 »



Am mai tot dat peste videoclipuri cu jucat pe ULTRA HARD si alte nenorociri in care unii dementi se dezlantuie p-acolo si fac totul sa para super mega usor.

Acuma ori eu ma consider degeaba ceva mai mult decat un casual gamer, ca pe dificultate NORMAL abia reusesc sa nu mor, ori astia triseaza in vreun fel facand filmuletele astea.
Pur si simplu pe un controller de PS4 nu vad cum ai reusi sa faci la marele fix combinatiile si cacarumbele alea.

Eu am incercat sa fac si dodge prin slide&roll si imi iese gen o data din 3, ca masinariile iti intuiesc traiectoria , la fel ca si proiectilele lor. Si sunt ale dracului de rapide.

Chiar nu mai e nimeni p-aici fan HZD ?
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds