Poll

Cu ce partide votati la urmatoarele alegeri parlamentare?

PSD-ALDE
1 (7.1%)
PNL
1 (7.1%)
USR + Plus
9 (64.3%)
PMP
0 (0%)
UDRM
0 (0%)
Altul
3 (21.4%)

Total Members Voted: 13

Author Topic: Alegeri parlamentare 2020  (Read 3177 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

Alegeri parlamentare 2020
« Reply #15 on: 11 December 2020, 20:23 »
@astateofmind pe vechiul forum faceai plecaciuni la PDL si Basescu . Acum te bucuri ca nu au intrat in parlament ?


Really? Nu cred. Dar si acum cred ca la acea ora basescu era singura alternativa viabila la egzema PSD.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline NoUserName

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Banned!
  • Posts: 9
    • View Profile
Alegeri parlamentare 2020
« Reply #16 on: 31 January 2021, 01:09 »
Cred ca la  alegerile din 2024 o sa ajungem sa avem de votat in turul 2 intre un candidat PSD (probabil Robert Negoita ca a avut cel mai bun scor la locale, si e poate cel mai iubit PSD-ist de sustinatorii PSD la ora actuala)  si un candidat AUR (George Simion).
Si va trebui sa ne  pregatim psihologic pentru un guvern de coalitie PSD-AUR care o sa fie cat de curand.  In sondaje , PSD are 35%, AUR deja a ajuns la 16%.  E groasa treaba.   In caz de anticipate , au sanse mari sa puna de o coalitie si sa vina la guvernare.  Si cu siguranta vor vrea sa guverneze dupa ce trece pandemia, acum au rabdare sa-i lase pe PNL-isti sk USR-isti sa se erodeze

Baietii de la USR-PLUS nu prea dau randament contrar asteptarilor. Incendiul de la spitalul Bals cred ca l-a ingropat politic definitiv pe Vlad Voiculescu care se vedea candidat la presedintie  in 2024. Pe Fritz de la Timisoara nu stiu daca are sanse, nu stiu daca romanii vor mai pune inca un presedinte neamt dupa Klaus.   
PNL ca partid e deja mort si ingropat ca PDL si PNT. Au pierdut alegerile  anul trecut si au intrat la limita la guvernare multumita USR-ului si UDMR-ului. Iar acum PNL-istii si USR-istii se cearta zilnic intre ei si cred ca PSD-istii si aurarii,  din opozitie abia asteapta momentul sa puna de un complot alaturi de UDMR si chiar cu cativa USR-isti tradatori  cand vor putea sa demita guvernul Catu  printr-o motiune de cenzura.

Dupa ce pleaca Iohannis in decembrie 2024, se vor cam impute treburile pe aici in Romanica, la modul ca  20 de ani de progres liberal se vor duce pe apa sambetei. 
« Last Edit: 31 January 2021, 01:18 by NoUserName »