Poll

Cine va castiga alegerile prezidentiale din 2019?

Klaus Iohannis
16 (42.1%)
Gabriela Firea
1 (2.6%)
Dan Barna
0 (0%)
Calin Popescu Tariceanu
3 (7.9%)
Dacian Ciolos
8 (21.1%)
Laura Codruta  Kovesi
0 (0%)
Liviu Pleşoianu
2 (5.3%)
Liviu Dragnea
0 (0%)
Eugen Tomac
0 (0%)
Nu votez
6 (15.8%)
Altul
2 (5.3%)

Total Members Voted: 35

Voting closed: 31 December 2019, 12:06

Author Topic: Alegeri Prezidentiale 2019  (Read 13391 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline taribo

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #60 on: 27 March 2019, 15:51 »
Nu stiu de care atacuri la persoana vorbesti, poate ale tale. Postul meu a fost ironic daca tot te ai obosit sa dai quote.
Si nu e frumos sa stergi posturi care sunt scrise in aceeasi nota ca ale tale si apoi sa ti editezi postul.
« Last Edit: 27 March 2019, 15:52 by taribo »
 

Offline mache

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #61 on: 27 March 2019, 16:18 »
Iar te faci ca nu stii sa citesti: vezi cine era autorul atacurilor la persoana ... Ti-am sters mistocaria iar quote-ul era pus pentru a evidentia genul de aberatie care se propaga pe net cu titlu de 'adevar': a avea dosar penal = a fi urmarit penal...

Mi-am editat postul pentru a adauga ultimul paragraf, inainte de postul tau...

PS: e ultimul avertisment vizavi de 'ironii'/mistocarii/mitocanii/etc.
 

Offline taribo

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #62 on: 27 March 2019, 19:34 »
A avea dosar penal = a fi penal in mintea rezistentilor si multi altii. De aici si ironia deloc fina, putem sa luam un exemplu la intamplare, gen Ponta.

Daca nici macar explicatia elementara de mai sus nu o intelegeti, atunci e clar ...Daca nici macar ironia de mai sus nu o intelegeti, atunci e clar... sa fie in oglinda zic, cu poze si toate cele postul tau si postul meu.
 

Offline mache

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #63 on: 27 March 2019, 22:22 »
A avea dosar penal = a fi penal in mintea rezistentilor si multi altii. De aici si ironia deloc fina, putem sa luam un exemplu la intamplare, gen Ponta.

Esti insistent total inutil si aberant. TOTI parlamentarii care au avut dosar penal si care au (inca) un cazier curat au avut "cerere de urmarire penala" pe care parlamentul l-a respins!

PS: asta e Strike #2 in privinta mistocariei inutile si ai deja un warning...
 

Offline taribo

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #64 on: 28 March 2019, 09:36 »
In primul rand faci flame, si in al doilea rand, eu vorbesc despre o expresie folosita de media aservita SRI care nu are legatura cu cazierul.
 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #65 on: 01 April 2019, 03:09 »
Sa presupunem ca asa o fi,
Si daca presa liberala si partidele din  opozitie sunt aservite SRI-ului, care e problema? :|

Din cauza PSD-istilor si antenelor care ne afunda economia in cacat, multi romani deja au inceput  sa prefere o dictatura militara sau politieneasca care sa faca ordine in tara dupa ce PSD ne-a adus intr-un dezastru economic.
USR-PLUS ,  Digi24 si Realitatea sunt  sustinute de  SRI si afiliate cu  ONG-uri occidentale, Soros,   CNN si CIA.
Pe cand PSD,  Antena 3 si RTV primesc stiri si comenzi direct de la  infractori si baroni locali  ca  Dragnea, Valcov, Ghita,  presa lor fiind afiliata cu   Russia Today si Serviciul Rusesc de  Informatii Externe.


Hai sa nu ne ascundem dupa  pres  fiindca e clar ca Romania e un camp de lupta intr-un razboi informational global intre NATO vs Rusia .  Totul e pe fata acum!  Pe cine preferi in cazul asta?Tabara care incearca totusi sa ajute aceasta tara sa progreseze si sa se adapteze la sistemul globalist in secolul 21?Sau tabara care vrea sa o duca inapoi in comunism, sau mai rau, inapoi in evul mediu?Tu vrei neaparat sa aduci aceasta tara inapoi in comunism?
Uite ca multi dintre romani nu doresc asta. Multi dintre romani vor sa traiasca bine, sa munceasca si sa castige bani cinstit, sa traiasca in pace si stabilitate,  dar mai presus, sa aiba drepturi si libertate si sa traiasca fara sa se implice statul in vietile lor.Si fii sigur ca daca romanii de acest tip sunt majoritari, te vor opri pe cei ca tine si ti se vor opune, chit ca vor recurge la acte mai agresive  in a-si apara stilul de viata si libertatea pentru ca nu vor sa se intoarca la comunism.Fiindca nu esti tu mai presus sau Dragnea sau Gadea sa decideti in numele unui popor de 19 milioane de oameni  cum sa decideti voi sa  traiasca si sa stati in calea democratiei si justitiei (asa buna, rea, cum e, dar  independenta sa fie).
Eu unul sustin tabara care reprezinta raul cel mai mic, care lupta pentru civilizatie, capitalism  si justitie independenta, indiferent cat de ipocrita ar fi. 

« Last Edit: 01 April 2019, 03:22 by TrevorArthur »
 

Offline johnycash

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #66 on: 01 April 2019, 09:18 »
@TrevorArthur hai sa iti explic cateva chestii .
Spui tu ca PSD si Antena 3 nu sunt bune ca fac chestii rele. E punctul tau de vedere si il respect dar hai sa ti-l spun si pe al meu poate intelegi ce gandesc si cei din tabara opusa.
Pai in primul rand au marit salariile. Ce e bine in asta ? Pai de ce crezi ca pleaca oamenii afara de salarii bune si nivel de trai bun ? Eu spun ca si prin marirea salariilor bugetarilor au obligat oarecum privatii sa mareasca si ei salariile. Totul in conditiile in care avem unele din cele mai mici salarii din Europa iar preturile sunt mai mari decat in multe tari europene. Mai avem putin si ajungem la preturi de Principatul Monaco.

Au marit salariul minim pe economie. Cand in Romania  marea majoritate au salariul minim pe economie fie ca e vorba de stat sau privat si inca se mai practica metoda plicului ce e rau ?

Au introdus contributiile angajatorului in salariu. E rea chestia asta ? Am intalnit pe cineva caruia angajatorul nu ii platise taxele de 10 ani. Omul ala imbatraneste ca si mine ca si tine. Ce pensie va mai avea acel om ?
Sunt multe de scris . Astea sunt doar cateva dintre ele.

Daca tot asociezi si posturi de televiziune hai sa zic ceva si despre asta. Spune-mi tu ce post de televiziune in afara de Antena 3 mai face investigatii de presa ? Eu nu stiu vreunul. Si nu numai ca face investigatii ci prezinta si dovezile scrise nu vorbe.
De latrat si dat cu parerea  la sezatori cum se intampla pe la Digi24 e lumea satula. De aici si audienta vai de mama ei care o au . Valabil si pt Realitatea.

Despre justitie nu mai scriu pentru ca sunt atat de multe de scris ca m-ar apuca revelionul.
 

Offline Ciocanul

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #67 on: 01 April 2019, 13:20 »
Au marit salariile la bugetari. La unii mult in special la sinecura lor si la doctori... ca da bine la fraieri. La restul urmeaza in timp, nu se stie cand si cum. Tu stii ca majoritatea lucraza pe salariul minim pe economie. Eu zic ca asta e fals total si esti neinformat sau dezinformezi. La penuria de forta de munca de acum crede-ma ca nu sta nimeni pe salar minim pe economie decat in 2 cazuri. Primul e ca e platit la negru gen constructii(deci ia mai mult dar angajatorul trece minim in acte ca sa fure statul) sau ca o fi prin cine stie ce vagauna si chiar nu are alternativa(nu sunt multe vagaune de genula asta).
--
De modul cum se imprumuta in veselie pt pensii si salarii vad ca nu pomenesti nimic. De lipsa investitiilor in special in infrastructura nu pomenesti nimic. De investigatiile de presa cu dedicatie spre "dusmanii" varanului mai bine nu mai pomenesti, A3 e post de propaganda abjecta, nu e site de stiri.
--
Cred ca stii dar ... stii vb aia ? Sexul oral sau muia pe romaneste e faina si e rea, depinde de care parte a sulii esti si de ce profiti in conjunctura.
 

Offline oldshooterman

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #68 on: 01 April 2019, 13:58 »
@TrevorArthurPai in primul rand au marit salariile. Ce e bine in asta ? Pai de ce crezi ca pleaca oamenii afara de salarii bune si nivel de trai bun ? Eu spun ca si prin marirea salariilor bugetarilor au obligat oarecum privatii sa mareasca si ei salariile. Totul in conditiile in care avem unele din cele mai mici salarii din Europa...
Au marit salariul minim pe economie.
Au marit din pix salariile si pensiile pe spinarea cui? In primul rand si le-au marit lor, consistent, nu cu cat au marit salariul minim. Cine crezi ca plateste "maririle" astea?
 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #69 on: 09 April 2019, 16:48 »
Vai de poporul asta....
 
 
« Last Edit: 09 April 2019, 17:01 by TrevorArthur »
 

Offline oldshooterman

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #70 on: 09 April 2019, 21:53 »
Casele lui Iohannis eventual ar putea fi considerate o problema de principiu (ca ar fi facut si el ceva smenuri, probabil in cadrul legal), dar Dragnea e un tip cu adevarat periculos pentru tara. N-au rost comparatii intre cei doi, mai ales pe dimensiunea caselor private.
 

Offline astateofmind

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #71 on: 10 April 2019, 01:28 »
In primul rand faci flame, si in al doilea rand, eu vorbesc despre o expresie folosita de media aservita SRI care nu are legatura cu cazierul.

Ba de loc. Expresia folosita e pt cei care NU au primit NUP sau cei trimisi in judecata.

Dupa logica ta nici aia cu condamnari definitive nu sunt "penali" ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline taribo

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #72 on: 10 April 2019, 17:26 »
Casele lui Iohannis eventual ar putea fi considerate o problema de principiu (ca ar fi facut si el ceva smenuri, probabil in cadrul legal), dar Dragnea e un tip cu adevarat periculos pentru tara. N-au rost comparatii intre cei doi, mai ales pe dimensiunea caselor private.

Ce e asa rau la Dragnea ?

Uite asta e grav pentru tara, un taran prost si coclit intr`o functie de conducere http://bit.do/emelsadad
« Last Edit: 10 April 2019, 17:32 by taribo »
 

Offline astateofmind

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #73 on: 10 April 2019, 18:29 »

Ce e asa rau la Dragnea ?

Uite asta e grav pentru tara, un taran prost si coclit intr`o functie de conducere http://bit.do/emelsadad

Macar are cuvintele la el - si are dreptate, procurori chiar au o inteligenta superioara unor neica nimeni de pe forum. Spre deosebire de veorica pusa in fruntea tarii, de ala despre care tu nu vezi nimic rau. Si mai discuti de penali cand iubitul tau dragnea are si o condamnare definitiva. DEFINITIVA BAH, probabil ca iti scapa intelesul.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline taribo

Alegeri Prezidentiale 2019
« Reply #74 on: 10 April 2019, 18:41 »
Asa e, are cuvintele unui copil de 5-6 ani, inteligenta fina si alte elucubratii. Procurorii sunt oameni, ca tine, ca mine s.a.m.d.