Poll

Cati ani ii mai dati PSD-ului pana la disparitia definitiva din parlament??

1-2 ani, sobolanii vor parasi corabia foarte rapid, pe principiul boala lunga moarte sigura.
3 (9.7%)
2-3 ani, nehotaratii inca vor mai trage speranta unei reveniri. Speranta moare ultima.
1 (3.2%)
3-4 ani, nostalgicii vor accepta in sfarsit rezultatele urmatoarelor alegeri. Ultimul stinge lumina.
2 (6.5%)
4-5 ani, partidul e reformat, se gaseste solutia iesirii din criza, abia prinde pragul electoral
0 (0%)
5-999 ani, un mausoleu imens cu mumia lui Ion Iliescu zambind ia locul Casei Poporului.
25 (80.6%)

Total Members Voted: 30

Author Topic: Cati ani ii mai dati PSD-ului?  (Read 27566 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ciocanul

Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #15 on: 23 May 2018, 15:50 »
https://www.youtube.com/watch?time_continue=490&v=4-diDbs8FfA
Asta e Romania in proportie de 50%. E crema. :) Saracie, batranete, balci, praf,PSD, popi, cate un ministru sau ce se nimereste.
« Last Edit: 23 May 2018, 15:52 by Ciocanul »
 

Offline johnycash

Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #16 on: 23 May 2018, 17:09 »
  Rezistenta PSD-ului la guvernare nu se datoreaza nici saracilor nici batranilor. Se datoreaza valului de ura impotriva a ceea ce a insemnat PDL-ul si epoca Basescu. De acolo a inceput totul. Marea majoritate a populatie s-a trezit peste  noapte cu venituri , pensii , putere de cumparare si nivelul de trai impins in jos pentru a se asigura bani celor care atunci nu mai aveau de unde sa fure. Asa a ajuns la putere USL-ul.  Dupa marea schisma intre PNL si PSD primul dintre cele doua partide s-a gandit ca nu ar fi rau sa preia si resturile spulberatului PDL. Din pacate a preluat si ura impotriva PDL-ului. Fara sa am ceva palpabil cred ca daca PNL nu fuziona cu PDL altul ar fi fost traseul politic . Nu stiu daca ar fi  luat fata PSD-ului dar macar la egalitate si tot erau. Crin Antonescu era la momentul acela mult mai simpatizat decat VVP.
  Asta a fost tactica perdanta a PNL-ului si nu prevad vreo imbunatatire . In constiinta publica PNL-ul este noul PDL. Greu sa construiesti ceva pe o asemenea baza. Concluzia ? PSD va ramane mult si bine la guvernare.
 

Offline astateofmind

Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #17 on: 23 May 2018, 18:23 »
De acord oarecum cu johnycash ...

Si: https://www.digi24.ro/stiri/economie/bani-afaceri/presedintele-comisiei-economice-din-senat-nu-nu-mai-sunt-bani-de-pensii-si-salarii-guvernul-traieste-pe-datorie-934255

Hai ca astia macar se zbat sa dea salarii si pensii /s, dar nimic altceva ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline lowlife

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 9 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #18 on: 23 May 2018, 19:04 »
  Rezistenta PSD-ului la guvernare nu se datoreaza nici saracilor nici batranilor. Se datoreaza valului de ura impotriva a ceea ce a insemnat PDL-ul si epoca Basescu. De acolo a inceput totul. Marea majoritate a populatie s-a trezit peste  noapte cu venituri , pensii , putere de cumparare si nivelul de trai impins in jos pentru a se asigura bani celor care atunci nu mai aveau de unde sa fure. Asa a ajuns la putere USL-ul.  Dupa marea schisma intre PNL si PSD primul dintre cele doua partide s-a gandit ca nu ar fi rau sa preia si resturile spulberatului PDL. Din pacate a preluat si ura impotriva PDL-ului. Fara sa am ceva palpabil cred ca daca PNL nu fuziona cu PDL altul ar fi fost traseul politic . Nu stiu daca ar fi  luat fata PSD-ului dar macar la egalitate si tot erau. Crin Antonescu era la momentul acela mult mai simpatizat decat VVP.
  Asta a fost tactica perdanta a PNL-ului si nu prevad vreo imbunatatire . In constiinta publica PNL-ul este noul PDL. Greu sa construiesti ceva pe o asemenea baza. Concluzia ? PSD va ramane mult si bine la guvernare.

Nu stiu daca cunosti profilul votantului PSD, marea majoritate habar nu au pe ce lume traiesc (unii nici nu mai traiesc), ci voteaza cu cine le da o galeata si 2 pungi de faina, cu cine le spune popa, cu cine le spune primarul.
 

Offline johnycash

Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #19 on: 23 May 2018, 20:29 »
Tu crezi ca aproape jumatate din populatia cu drept de vot este idioata si primeste galeti si faina ? Hai sa fim seriosi. Ca si profil din ce am intalnit eu pana acum corespunde cu ce am scris mai sus. Un argument pro este si scorul record obtinut de PSD la ultimele alegeri. Cred in continuare ca daca PDL nu facea ce a facut nu scoteau ever un asemenea scor.
 

Offline oldshooterman

Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #20 on: 23 May 2018, 22:22 »
Lucrurile sunt mult mai simple decat reiese din discutii. Toata lumea vrea mai mult, PSD ii momeste pe suficienti cu ideea ca le da mai mult, chiar daca nu este de unde si trebuie sa apeleze la datorie, ca urmare lumea (multi dintre cei care ies la vot) ii voteaza si asta e. Opozitia e praf oricum, iar o guvernare sanatoasa ar trebui sa taie din nou din veniturile nesustenabile ale bugetarilor, pana se pune economia la punct. Daca se pune problema reducerii veniturilor chiar si doar cu cativa lei, nu-i voteaza nimeni pe cei cu asemenea idei.

Ca urmare situatia ramane blocata asa cum e (pentru viitorul previzibil), orice zice oricine.  ;D
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #21 on: 23 May 2018, 23:26 »
Tu crezi ca aproape jumatate din populatia cu drept de vot este idioata si primeste galeti si faina ?

Sincer, da. Poate nu chiar o jumatate, dar un procent semnificativ in orice caz.
Nu stiu ce imagine ai tu despre corpul electoral din Romania, dar te invit sa dai o tura prin satele din Moldova si din Baragan si mai vorbim dupa.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline lowlife

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 9 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #22 on: 23 May 2018, 23:40 »
Tu crezi ca aproape jumatate din populatia cu drept de vot este idioata si primeste galeti si faina ? Hai sa fim seriosi. Ca si profil din ce am intalnit eu pana acum corespunde cu ce am scris mai sus. Un argument pro este si scorul record obtinut de PSD la ultimele alegeri. Cred in continuare ca daca PDL nu facea ce a facut nu scoteau ever un asemenea scor.

Fix asta cred. Nu uita ca 45% din populatie sta la tara. Nimeni care voteaza PSD (sau un procent insignifiant) nu voteaza anti ceva. Toti voteaza pro PSD. Pro ce? Ce e bun la PSD?
 

Offline Flat

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #23 on: 24 May 2018, 12:08 »
cum sa nu, in 2012 au votat USL anti Basescu
acum voteaza PSD anti soros, anti statul paralel


la PSD e buna organizarea, de aici si acele procente


 

Offline astateofmind

Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #24 on: 24 May 2018, 17:29 »
Flat, am nevoie de o lămurire. Tu mai ești pesedist sau nu? Ca cel putin văd ca ai început sa faci și tu mișto de ei. Mai subtil, mai voalat dar totusi mișto.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Zengus

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 124 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #25 on: 25 May 2018, 00:33 »
Oamenii vad, calatoresc si cand se intorc isi pun mainile in cap.

Oare? De multe ori pe afara cand vad romani ii vad facand aceleasi chestii ca si in romania. Acelasi comportament de mahalagiu sau ghiolban sau meltean. In ce avione ati mai vazut sa aplaude tot poporul la aterizare?


Ca simplu exemplu ...
Le doresc mulți ani!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Poza ta este oarecum outdated , Ponta si Tariceanu au fost deja achitati ...Fortza Lulutza!!!
 

Offline Irenicus

Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #26 on: 25 May 2018, 00:41 »
Băi, păi dacă nu era Iliescu, România ar fi avut soarta Iugoslaviei. Ce aveţi cu el? Omu' e un sfînt!

Lol ce? Iugoslavia era stat federal format din 7 etnii ce nu prea se suportau reciproc. Daca nu era Iliewscu Romania ewra azi Monarhie si cel putin la nivelul Cehiei daca nu chiar mai bine.
 

Offline Outofmymind

Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #27 on: 25 May 2018, 09:02 »
As zice ca nu.

Si as mai zice ca dragostea asta pentru Casa Regala e putin gresit plasata.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #28 on: 31 May 2018, 23:55 »
Cred ca mai guverneaza tara vreo 10 ani, eventual inca vreo 15 daca isi schimba denumirea, culoarea si se adapteaza la cerintele electoratului tanar. 
 

Offline RaijinRoh

Re: Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #29 on: 02 June 2018, 11:28 »
Nu stiu daca cunosti profilul votantului PSD, marea majoritate habar nu au pe ce lume traiesc (unii nici nu mai traiesc), ci voteaza cu cine le da o galeata si 2 pungi de faina, cu cine le spune popa, cu cine le spune primarul.

Eu zic mai bine sa le dam in cap la batrani ca cer pensii mai mari cand nu au nici bani de medicamente sau haideti sa dam vina pe saraci ca voteaza pentru cine voteaza pentru "o galeata si 2 pungi de faina" care le mai pune o paine pe masa. Sau mai bine stam linistiti ca nici "internatutii" nu sunt mai presus, nu iti trebuiesc multi neuroni sa apesi pe un link pe internet si daca se papa informatia de pe facebuci asa cum cred eu e clar cat de "ne"manipulabili sunt astia care stau cu fundul pe net toata ziua si isi fac si timp sa scrie comentarii impotriva celor care nici nu au pus mana pe un calculator in viata lor.
« Last Edit: 02 June 2018, 14:59 by RaijinRoh »