Poll

Cati ani ii mai dati PSD-ului pana la disparitia definitiva din parlament??

1-2 ani, sobolanii vor parasi corabia foarte rapid, pe principiul boala lunga moarte sigura.
3 (9.7%)
2-3 ani, nehotaratii inca vor mai trage speranta unei reveniri. Speranta moare ultima.
1 (3.2%)
3-4 ani, nostalgicii vor accepta in sfarsit rezultatele urmatoarelor alegeri. Ultimul stinge lumina.
2 (6.5%)
4-5 ani, partidul e reformat, se gaseste solutia iesirii din criza, abia prinde pragul electoral
0 (0%)
5-999 ani, un mausoleu imens cu mumia lui Ion Iliescu zambind ia locul Casei Poporului.
25 (80.6%)

Total Members Voted: 30

Author Topic: Cati ani ii mai dati PSD-ului?  (Read 27270 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline johnycash

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #30 on: 04 June 2018, 22:18 »
Apropos de tineret. Statistica recenta arata ca in Romania  numai unul din patru tineri doreste sa munceasca. In consecinta regalitatea sau oricine altcineva doreste sa atraga tineretul va trebui sa le promita o viata linistita fara munca. Eventual si premii pentru timpul petrecut pe FB.
 

Offline Irenicus

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #31 on: 04 June 2018, 23:44 »
Las asta aici

 

Offline sradu

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #32 on: 05 June 2018, 02:22 »
Bai, asa se face miting. Organizat, nu ca destrabalatii aia latzosi de la #rezist.
 

Offline piratu2191

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #33 on: 06 June 2018, 23:20 »
Hahahaha. Cine abuzeaza de cine ? Adica hotii astia aflati la guvernare aduc mii de oameni din banii nostri sa tipe pentru ei ca cineva nu-i lasa (cine ?) sa fure cat vor ? Si care e treaba cu 'pancarda' Constanta ?  Vreo amanta de-a lu' Dracnea ?
 

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #34 on: 07 June 2018, 19:43 »
Daca maine in data de 8 iunie, Dragnea va fi achitat, oficial putem spune ca experimentul "statul de drept" in Romania s-a incheiat! 
Orice sansa a Romaniei de a se integra in randul lumii civilizate si de a avea o societate, sistem de educatie, justitie, piata muncii si clasa politica  ca-n afara  s-a naruit. 
 

Din momentul ala,  Kovesi este demisa oficial, iar DNA-ul si SRI-ul se transforma in politia secreta politica al PSD-ului.
Daca mitingul pesedist  de sambata va fi unul impresionant ca numar, exact precum protestele sindicale din anii 2010-2012, asa incat sa eclipseze protestul #REZIST de duminica,  putem spune ca s-a terminat si cu opozitia! 
 
Urmeaza apoi  sa schimbe constitutia si legile justitiei in favoarea coruptilor,  sa  transforme Romania in Republica Parlamentara in asa fel incat sa devenim o Dictatura Oligarhica  Colectiva ca-n Rusia, evident cu un jupan la butoane si politie secreta care sa conduca tara din umbra, fara a mai conta  cine e presedinte sau premier. 
Astfel,  Parlamentarii PSD-isti  si baronii locali vor deveni dictatori intangibili cu puteri sporite asta in vreme ce opozitia va fi mimata de agenti dubli "liberali" ca Orban, Blaga, Gorghiu, Nicusor sau Ciolos care sunt pesedisti pe la spate, asa incat sa prosteasca poporul cu sentimentul ca inca mai exista "democratia" si "alegerile libere". 
DNA, ca politie secreta al PSD-ului, va ancheta si condamna de acum inainte doar infractori marunti, dar si indivizi  si politicieni opozanti deranjanti care vor indrazni sa critice regimul pe bune.
Nimeni nu se va mai atinge de vreun Nastase, Voiculescu, Iliescu,  Vantu sau Becali,  care vor deveni niste mici regi locali, iar interlopii supusi regimului vor putea face legea in societate. 

Daca ca cetatean ajungi victima nefericita sau sa fii martor la vreo infractiune comisa de un  interlop  ce e uns cu alifii si se are bine cu vreun baron pesedist local,  poti sa te duci degeaba sa reclami la politie si tribunal ca nu vei fi deloc bagat in seama, ba chiar sa te aresteze pe tine ca faci prea mult deranj. 


Sunt curios apoi ce o sa se intample cu presa de opozitie ca  mai nou citesc   ca   DIGI24, realitatea si  B1TV sunt cam in faliment. 
 


Despre efectele de lunga durata asupra economiei romanesti stim care vor fi.
 

Cine stie, poate ca dictatura Pesedista  si falimentul care o va urma sunt exact Dusul Rece care  ii  trebuie  poporului astuia pentru a se trezi din prostie. 
Daca nici asta, atunci e clar ca suntem destinati sa nu mai apucam urmatorul centenar ca stat national, unit,  constitutional,  independent si suveran.

Nu uitati.....
MATEMATICA va invinge in cele din urma!
« Last Edit: 08 June 2018, 00:09 by alex khan »
 

Offline johnycash

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #35 on: 08 June 2018, 18:41 »
Cand vei intelege ca politica, anticoruptia, justitia nu sta intr-un singur om putem discuta. Nu conteaza ca e Dragnea, Johannis, LCK. Nimeni nu e infailibil si nu detine adevarul absolut.
 

Offline astateofmind

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #36 on: 08 June 2018, 21:03 »
Nu stau intr-un singur om, dar se pare ca bunul simt si corectitudinea (o bruma cat o fi) stau intr-un singur om, impotriva celorlalti. Si sunt de astia ca tine care abia asteapta sa dispara si acea unica reduta.

Trist.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline piratu2191

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #37 on: 09 June 2018, 00:22 »
Alex e cel mai bun exemplu pentru a intelege societatea noastra la ora actuala si mai ales cum se schimba aceasta in timp. Incet, incet, cei netrecuti prin comunism incep sa si-l doreasca, sau cel putin isi doresc sa vada cu ochii lor o alternativa la acest 'capitalism'. E ceva de condamnat aici ? Eu zic ca nu. Termeni ca fascist, nazist, etc, sunt pur teoretici. Da asom, e trist. E trist ca acest psd nu are nici o concurenta, nu are pe nimeni impotriva lor. Dar ca sa vezi, toti suntem impotriva lor. Cel putin 50 % din cei adusi maine cu autocarele sunt anti-psd. Dar nu au ce face. Sunt oameni care nu isi permit revolutii pe painea copiilor. Vezi pana unde ajunge manipularea mass-media ?

Post Merge: 09 June 2018, 00:57
Dar ca sa vezi, toti suntem impotriva lor. Cel putin 50 % din cei adusi maine cu autocarele sunt anti-psd. Dar nu au ce face. Sunt oameni care nu isi permit revolutii pe painea copiilor. Vezi pana unde ajunge manipularea mass-media.

Iar legat de abuzuri e clar ca se abuzeaza doar de cei mici, si nu de cei mari, e ceva prea general. Mi se pare absolut fabulos cum oameni de rand se lasa prostiti luandu-le apararea penalilor. Ma doare fix in pula cum si de ce ajunge un penal la parnaie cand toata lumea stie ca e penal. Important e sa ajunga. Si 20-30 ani, nu 6 injumatatiti pe carti scrise de altii.

Era o discutie la EuropaFM fata de inchisoare si/sau recuperarea prejudiciului. Nu inteleg cum 3/4 din cei ce sunau (presupun oameni neplatiti, cu propria lor parere) erau de acord sa plateasca infractoru' asa-zisul prejudiciu si sa stea liber, cu o conditie, sa dea dublu cat a furat. Pai cui sa dea oameni buni ? Tot lor ? Adica ce sa faca cu banii alora ? Alte 3-4-5 runde de borduri ? Pai penalu' fura din propriu 'prejudiciu' . Cum sa-l lasi liber ??? Asta e singura frica a lor. Isi dau seama ca nu ii apara 24/24 garda din inchisori. D'asta fug jegosii. Asta trebuie, 20-30-40 ani inchisoare, sa fuga dracu' toti sa scapam de ei.
« Last Edit: 09 June 2018, 00:57 by piratu2191 »
 

Offline oldshooterman

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #38 on: 09 June 2018, 01:08 »
Ai scapat un cuvant care ar trebui "editat". :)

Cred ca marea majoritate dintre cei care vor participa maine la demonstratie ar fi preferat sa nu mearga, sau sa nu fie nici o demonstratie, pentru ca e penibila. Dar majoritatea au fost presati si o mare parte trebuie sa raspunda chemarii, din interes/obligatie.
 

Offline Daisy

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #39 on: 09 June 2018, 07:03 »
Dragnea a zis ca o sa aduca sute de mii de demonstranti. De fapt mesajul lui Dragnea e ca poate oricind santaja sute de mii de oameni din tara asta sa faca cum vrea el.
 

Offline johnycash

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #40 on: 09 June 2018, 09:25 »
   Ma intreb daca a trecut  cineva din cei de aici prin comunism. De ce ma intreb asta ? Pai daca ai trecut este imposibil pentru un om cu judecata sa nu vada asemanarile cu ceea ce se petrece acum in justitie. Si atunci ca si acum erau dosare inventate cu oameni ce erau incomozi si pentru asta trebuiau ascunsi de ceilalti. Si unde in alta parte pot fi ascunsi decat la puscarie. Si atunci ca si acum existau oameni intimidati si presati sa minta, sa dea declaratii false pentru ca incomozii sa poata fi incarcerati.
   Legat de coruptie mi se pare la fel de normal ca respiratul ca cei care fura sa mearga la puscarie, sa le fie confiscata averea si lasati sportivi. In acelasi timp nu poti face asta fara probe doar pe banuieli sau cu martori inventati. Justitia nu inseamna show si din pacate la asta am asistat pana acum in mare parte .
   In legatura cu manifestatia PSD-ului. Nu inteleg de ce atata zvarcoleala. Daca este cineva fortat ( desi nu vad cum poate fi facuta chesta asta ) sa mearga sa faca plangere . Sa spuna ca a fost amenintat si tarat la manifestatie. Cum face PSD-ul sa forteze participantii ? Ii leaga cu catuse ca pe sclavi si sta unul cu biciul si ii mana din urma ?
   Asa ma inerveaza prosteala asta cu fortatul ca foarte probabil am sa merg si eu diseara . Nu de alta dar se incearca acreditarea ideii ca aia care se duc sunt niste prosti fortati de PSD. 
 

Offline oldshooterman

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #41 on: 09 June 2018, 13:19 »
O gramada de institutii au sefii numiti politic. Sefilor respectivi li se cere un numar precis de "sustinatori" care trebuie prezentati la manifestatie. "Excursia" la Bucuresti e gratuita, se ofera masa si tot ce trebuie pe drum, plus posibilitatea de a "socializa" cu colegi de munca/partid, etc... Toata lumea are interese de tot felul: sa fie pe lista la prime, la o eventuala avansare, etc... Nu e nimeni dus cu forta, doar ca cine refuza va fi la randul lui refuzat cand are nevoie de ceva. Ca urmare o eventuala lipsa de la apel costa, uneori pretul poate fi mai mult decat semnificativ. Ce-i asa greu de inteles?
 

Offline lowlife

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 9 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #42 on: 09 June 2018, 16:48 »
E amuzant cum nu intelegi cum forteaza PSD oamenii, dar stii tu ca dosarele se fac din burta sa se scape de oamenii incomozi. Oamenii PSD sunt de altfel integri, un ghimpe in coastele hotilor si se incearca aprig sa se scape de ei, sa nu mai avem coruptie in tara.

Studiaza meclele celor adusi cu autocare la mitingul PSD si ai sa vezi burtosi care se dau jos din masini de 100k euro si incep sa latre ordine. Participantii? aceiasi oameni indignati intre 2 varste ca la orice manifestatie PSD, ca de exemplu mitingul anti basescu. Si eu am participat cu taica-meu, obligat de cei de la serviciul sau. Nici nu stiam ce kkt se intampla. Fiecare om avea cota de persoane pe care trebuia sa le aduca. Pe la jumatatea drumului, dupa ce deja semnasem de participare, se rupeau batalioane intregi.
Intreaba-i pe cei de la miting cand dati noroc cu halbele cum de au ajuns acolo daca chiar te preocupa.
 

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #43 on: 09 June 2018, 18:57 »
Nu stiu/nu ma intereseaza despre ce este acest miting sau ce este, sunt un ignorant complet. Nu pot altii mai importanti ca mine sa schimbe ceva in tara asta, n-o sa schimb eu. Am ales sa fac altceva cu timpul meu caci am prea putin.

DAR cum e posibil ca dupa mascarada asta in care toata lumea stie cum au fost adusi toti oamenii aia aici sa mai existe vreo indoiala intre restul populatiei despre cum trebuie sa voteze la urmatoarele alegeri?

Ori noi suntem prea prosti ca popor, ori PSD-ul chiar nu-si da seama sau nu-i intereseaza ca se saboteaza singuri pentru viitor. Dar am o presimtire ca ei vor iesi si atunci daca mai sunt in viata, chiar o sa ma gandesc sa plec din tara.
« Last Edit: 09 June 2018, 19:14 by cmay »
 

Offline RaijinRoh

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #44 on: 09 June 2018, 19:33 »
Eu zic ca s-a cam lins pe bot multpreaslavita cucuvea dupa mitingul asta :) Vad ca de stirea cum ca si-ar fi tunat doua dosare Iohanis&nevasta exact inainte sa isi dea acordul in ce o priveste pe cucuvea nu vorbeste nimeni pe aici.

DAR cum e posibil ca dupa mascarada asta in care toata lumea stie cum au fost adusi toti oamenii aia aici sa mai existe vreo indoiala intre restul populatiei despre cum trebuie sa voteze la urmatoarele alegeri?
Boss eu sunt profesor, voi vota cu cine mai imi baga acolo o paine la salariu nu cu cine imi ia :) ( sa vezi acum cum se trezesc niste ametiti sa caute greseli gramaticale sau de exprimare ca "atat pot ei" )

Las asta aici



si copilul meu nenascut ar putea scrie asta plus ca printr-o simpla cautare pe goagle ati vedea ca este un singu exemplar mototolit care umbla pe toate canalele de stiri "basiste", eu credeam ca umbla lume mai inteligenta pe aici #glumeam


« Last Edit: 09 June 2018, 19:47 by RaijinRoh »