Poll

Cati ani ii mai dati PSD-ului pana la disparitia definitiva din parlament??

1-2 ani, sobolanii vor parasi corabia foarte rapid, pe principiul boala lunga moarte sigura.
3 (9.7%)
2-3 ani, nehotaratii inca vor mai trage speranta unei reveniri. Speranta moare ultima.
1 (3.2%)
3-4 ani, nostalgicii vor accepta in sfarsit rezultatele urmatoarelor alegeri. Ultimul stinge lumina.
2 (6.5%)
4-5 ani, partidul e reformat, se gaseste solutia iesirii din criza, abia prinde pragul electoral
0 (0%)
5-999 ani, un mausoleu imens cu mumia lui Ion Iliescu zambind ia locul Casei Poporului.
25 (80.6%)

Total Members Voted: 30

Author Topic: Cati ani ii mai dati PSD-ului?  (Read 27572 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rover

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #120 on: 26 July 2018, 20:31 »
Domne, cica Dragnea a infuriat companiile care exploateaza gaze in Marea Neagra, pentru ca s-ar fi opus sa nu dam 'pă gratis' resursele.
El ar fi declarat: "Nu putem accepta ca România să-şi păstreze dependenţa energetică de ruşi"
Al drecu Dragnea, a furat de la copiii saraci Exxon, Carlyle, Lukoil, OMV, Petromar.
Nu se mai potoleste asta odata!

Da, si dupa ce a votat legea sa le arate cine e jupanul, acum o da la intors ca trebuie modificata prin OUG. Fiindca, se stie, tot ce vrea el este de urgenta maxima. Ah, si sa o modifice pe ici pe colo, exact pe la partea financiara. Sa dea banii la copiii aia saraci...
 

Offline astateofmind

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline mache

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #122 on: 24 August 2018, 12:48 »
Să vedem cum o mai drege pe asta
http://m.hotnews.ro/stire/22666738

Sent from my SM-G930S using Tapatalk

 

Offline Ciocanul

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #123 on: 24 August 2018, 20:58 »
O sa zica ca a glumit. Ca si ala de se lauda ca are mitraliera automata acasa. Asta le e nivelul de ciumeti. Nici macar nu pot sa anticipeze consecintele declaratiilor sau a faptelor.
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #124 on: 25 August 2018, 02:58 »
PSD-ul o s-o mai duca mult si bine.
Da, scapam de Dragnea  , dar iata ca PSD-ul nu duce lipsa de inlocuitori...spre deosebire de PNL.



In 2019, Iohannis o sa-si ia un mare sut in fund de la candidatul PSD (posibil Firea ca ea are momentan popularitatea cea mai mare).  Si ar cam merita-o.  L-am votat in 2014 ca sa nu iasa Ponta  . Acum regret cumplit ca l-am votat. N-a facut mai nimic ca sa merite un al doilea mandat si mi s-ar parea de bun simt ca el sa nu mai candideze de rusine.  Basescu a mai miscat ceva spre deosebire de el de a fost reales de 3 ori!
Iohannis n-a facut NIMIC si nici macar nu s-a facut ca lucreaza.  Nici macar nu e un om placut, carismatic, un lider aspirant.  E un pierzator!  Nici Constantinescu n-a avut un final de mandat  atat de teribil, in asa hal sa fie coplesit de pesedisti (macar a rezistat vreo 3 ani sa-si mentina guvernul taranist la putere si a incheiat chiar bine cu Isarescu premier) si a facut ceva incat sa ne promita un viitor mai bun. Tocmai ca aderarea la NATO si venirea multinationalelor in Romania se datoreaza eforturilor lui care au avut efecte pe termen lung.     
Inclusiv liberalii sunt suparati pe Iohannis  ca a revocat-o pe Kovesi inainte ca ea sa-si duca mandatul la bun sfarsit. 
A demonstrat de multe ori ca e un om slab si e total paralel cu realitatea romaneasca. 
 

 

In 2020 PSD-ul va castiga alegerile cu 50% si asta fiindca #rezistentii si opozantii liberali  n-au fost capabili sa formeze o alternativa viabila pentru a atrage voturile pensionarilor, asistatilor sociali,  ai vanzatorilor de prin piata,  al preotilor,bugetarilor.   N-au muncit si n-au demonstrat nimic pentru a merita sa fie votati. 
PNL  probabil ca o sa se prabuseasca undeva la sub 10%  si chiar nu m-ar mira cand l-au scos pe dobitocul de Ludovic Orban la inaintare si n-au reusit in ultimii doi ani sa faca  un program electoral, sa promita ceva....nimic, doar JOS PSD, ce urmeaza dupa nu ne intereseaza, chit ca urmeaza o anarhie zdravana....exact cum erau si pesedistii cu "jos Basescu" la gura zi de zi, dar ba, aia promiteau.
USR e mort din nastere, la nici 6 luni s-au divizat si s-au certat pe bani, au ramas fara un lider, sunt total incompetenti si incoerenti, dar bine ca doar arata cu degetul.
Pai scuze, dar asta e treaba de ONG, nu de partid politic.  Partidul politic aduce o alternativa, promite ceva, nu doar arata cu degetul si nu striga ca un copil din ala plangacios "meeeeh, vreau si eu ciolanul". 
Poate ca vor lua vreo 10%, dar tot vor ramane la stadiul de ONG parlamentar. 

Pana si lucratorii activi din mediul privat  si nici tinerii din Bucuresti  nu dau doua flegme pe politicieni.  Cat timp le iese banul pe care si-l castiga pe cont propriu  chiar nu-i mai intereseaza cine conduce tara. Stiu oricum ca politicienii nu mai dicteaza demult in tara, ci firmele si corporatiile, precum si trendurile internationale de pe piata globala. 
Multi tineri au si emigrat, iar aia ramasi in tara carora sa le pese de politica sunt foarte putini si aia sunt tocmai someri sau studenti de la sociologie, restul o ard prin  baruri, mall-uri si cluburi fara grija din salariile asa  mizerabile cum sunt  pe care le castiga in multinationale.
"Vorba aia  boss, ca tanar de oras,   am masina si un smartphone luate in rate , am o curva de gagica siliconata, imi permit niste bauturi si tigari ieftine prin cluburi, am shaormerii si mall-uri la tot pasul,  am un acoperis deasupra capului asigurat de parinti pentru care nu platesc nimic, mai merg anual intr-o vacanta pe la Mamaia sau Vama Veche,   de ce plm sa ma mai intereseze politika? "   


USR si PNL se axeaza parca doar pe Bucuresti, populat de vreo 1-2 milioane de cetateni si tocmai de aceea vor primi fix atatea voturi. Pentru ei, provincialii nu exista, nu exista satele, comunele, localitatile, nu exista categoriile defavorizate.
Tocmai ca ei nu promit NIMIC: nu promit investitii si modernizare infrastructurala  in sate, comune si localitati, automat nici vorba sa vina vreo multinationala pe acolo care sa ofere locuri de munca.
PSD macar le mai ofera mariri de pensii si salarii saracilor, le mai ofera si ceva scutiri de controale , scaderi de taxe si  finantari patronilor de stat, deci e normal sa castige.
Evident ca masurile astea nu sunt sustenabile si pe termen lung o sa fie nasoleala mare, dar iata ca romanul se gandeste doar la ce va pune pe masa maine, nu si ce va pune pe masa peste 1-5 ani.
Si cred ca dupa o criza nasoala, PSD-ul face cumva sa se transforme intr-un alt partid alb sau republican de dreapta, numai din ala sa se axeze pe voturile taranilor si saracilor.
Si taranii si saracii vor fi destui in viitor.

Tocmai ca asta e telul PSD-ului:  sa tina tara cat mai mult in saracie, daca se poate sa o saraceasca si mai tare pentru a avea voturile asigurate in urmatorii 50 de ani.
Nu intrevad schimbari in tara asta decat poate la urmatorul razboi mondial sau un eveniment global care sa ne influenteze din afara. 
Ca ne place sau nu, epoca "statului de drept" s-a incheiat odata cu debarcarea lui Kovesi.  Parlamentul, Guvernul, presa de stat, institutiile de stat, armata romana, jandarmeria, politia,  SIE, CCR, DNA apartin PSD-ului. In curand o sa-l dea jos si pe Hellvig si vor avea SRI-ul si apoi presedintia.
Au la mana toate multinationalele fiindca Dragnea le-a scazut taxele si impozitele, iar economia intretinuta astfel parca le convine marilor patroni straini , stiind ca isi pot permite sa plateasca angajatii din privat cu banane, iar ei sa plece cu bani frumosi din tara.   Totodata, pot cumpara terenuri ieftine si pot aduce muncitori asiatici din afara pe care sa-i plateasca in boluri de orez cu care sa lucreze pamanturile mioritice. 

Si cine zice ca coruptia nu-i prielnica? 
Ca PSD-ul si ANAF-ul mai inchid ochii la afaceri evazioniste daca sunt ceva combinatii, mai ales in domeniul prostitutiei si afacerilor la negru.


PSD are suportul total al Israelului si Rusiei, precum si ......sa zicem,  o durere in cur mare  din partea Americii de cand e Donald presedinte si o nepasare din partea Bruxellului care e preocupat de altele.     
 
Pot sa iasa in strada sa protesteze si 2 milioane de oameni (fix numarul total al votantilor PNL/USR).......degeaba cand PSD-ul are suportul a 3-4 milioane de provinciali si mai e  indiferenta acuta a altor 11 milioane de romani si din tara si din afara  care n-au fost la vot in 2016. 
Liberalii trebuie sa priceapa ca sunt o minoritate acum si cat timp aia 11 milioane de romani o duc cat de cat decent, nu va fi nicio revolutie. 
Ma indoiesc ca romanii au chef de bataie. 

Va fi asa cum am spus: nu se va intampla nimic revolutionar in urmatorii zeci de ani , iar PSD va continua sa conduca in liniste tara.
Romanii nemultumiti si capabili vor emigra in alte tari care sa le satisfaca aspiratiile la viata, aia nemultumiti si incapabili de ceva  se vor plange si vor protesta in continuare,  aia multumiti si capabili se vor descurca si daca stau in tara profitand de punctele vulnerabile ale sistemului prin  manareala,   aia incapabili  dar multumiti cu  putinul  vor sta in tara  si se vor bucura de binefacerile PSD-ului, asigurandu-i loialitate deplina si voturi.

Pana la urma, in ziua de azi, fiecare e pentru el! 
« Last Edit: 25 August 2018, 03:11 by skyfallout »
 

Offline astateofmind

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #125 on: 25 August 2018, 04:14 »
Mai bine un iohanis care sa nu faca nimic decat un PSDist care sa faca totul pt PSD.

Ce dreaq, credeam ca e clar asta ...

Tu te vaiti ca barbatul nu iti face cadouri si ca urmare il alegi pe ala care te bate si te violeaza cand si cum vrea? Halal logica. Pacat ca prostia nu doare.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline johnycash

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #126 on: 25 August 2018, 05:56 »
Cine zice ca Johanis nu face nimic. Face totul pentru PDL si Germania . Dupa ce a pus un premier zero barat ce asteptari aveti. Poate il suspenda Psd-ul si scapam de el. Sau poate devine presedintele in exil al diasporenilor ca pe astia din tara nu ii prea reprezinta.
 

Offline astateofmind

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #127 on: 25 August 2018, 08:04 »
Dupa ce a pus un premier zero barat ce asteptari aveti.

WTF??? Cine a pus bai asta premierul daca nu dragnea? Atat de josnici sunteti?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline johnycash

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #128 on: 25 August 2018, 09:56 »
 Ciolos a fost candidatul lui Johanis. Ce nu intelegi mai simplu de atat.  Singurul premier zero barat e Ciolos in cazul in care tot nu ai inteles.
 

Offline mache

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #129 on: 25 August 2018, 14:35 »
Troll, be gone!
E prima și singura dată când mai aberezi offtopic.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 

Offline johnycash

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #130 on: 25 August 2018, 19:06 »
@mache Stai putin . Daca nu esti de acord cu parerile mele inseamna ca aberez ? Cand spui ca aberez nu cumva ma insulti ? Troll, be gone?  Conform caror standarde fac eu troll ? As spune mai multe dar eu nu vreau sa insult pe nimeni.
 

Offline mache

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #131 on: 25 August 2018, 19:34 »
1. Ăsta e thread pentru a discuta despre PSD - a discuta despre Ciolos sau Iohannis este offtopic
2. Denaturarea voită a realității - guvernul actual este cel mai slab posibil din ultimii 28 de ani (fapt acceptat inclusiv de pesedisti) - e dovadă de trolling
3. Te sfătuiesc să nu încerci să jignești inteligența partenerilor de discuții, cu atât mai puțin să-i jignești direct
4. Când spun că aberezi mă refer strict la afirmațiile referitoare la Ciolos. Nu consider insultă a atrage atenția cuiva asupra unei afirmații fără fundament că este aberație
« Last Edit: 25 August 2018, 19:39 by mache »
 
The following users liked or thanked this post: Daisy

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #132 on: 05 September 2018, 12:25 »
 
Firea a observat ca este scoasa la inaintare drept tap ispasitor de Dragnea si Carmen pentru reprimarea brutala a protestelor.
Vazand ca-i luata drept proasta, a inceput sa-l critice pe Dragnea si sa-i ceara demisia lui si guvernului.
Se ascut cutitele in PSD pentru un razboi dintre gruparea Pandele si gruparea Dragnea.

Acum se pare ca a debutat si un razboi intre televiziuni: Antena 3 care  o sustine pe Firea care are si suportul lui Ponta , RTV care il sustine pe Dragnea.
Pesedistii se afla in deriva si nu stiu pe cine sa-l sustina. 

DELICIOS!
 

Offline johnycash

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #133 on: 05 September 2018, 17:00 »
Nu e nimeni in deriva. Eu care daca maine ar fi alegeri as vota fara ezitare PSD iti spun ca il sustin tot pe Dragnea. Firea este un membru PSD si atat. Important fara discutie dar pana la urma doar un membru. Nu poti sa dai jos mai multi membrii doar ca vrea unul. Minoritatea se supune majoritatii intotdeauna.
 

Offline Strumfii loveste din ou

Cati ani ii mai dati PSD-ului?
« Reply #134 on: 11 September 2018, 06:10 »
Tu votezi cu cine vrei majoritatea voteaza impotriva. Psd a gresit fundamental in multe chestii iar alegerile din 2019 bat la usa si nu vad vreo surpriza. Dragnea nu este un candidat viabil, Udrea a sesizat ca omul este mort dpdv politic si trage tare pe carca lui. Este un cadavru politic si toti oportunistii vior sa plece cu o halca. Este singurul om politic din psd Udrea care are un pic de cap. Nu suficient poate ca sa scoata partidul din rahat dar suficient cat sa va faca sa pareti un pic mai spalati si nu chiar asa de ciorditori. Prostul de Dragnea vrea sa scape de ea si cred ca va reusi, ceea ce oricum ii face un favor. Bucurestiul este oricum o zona pierduta pt psd, scrie puie psd in toate lifturile acum am vazut si babe cu bratari anti penali. Da bine si e in voga. Firea nu poate pierde primaria prea curand iar Dragnea nu va prinde cred nici primul tur. Iohannis nu e mare destept dar are sustinea Ue si a diasporei ceea ce dpmdv conteaza mai mult. Romania este usor usor divizata intre cei ce vad diferenta dintre vest si noi si cei ce merg pe principiul las ca merge si asa, ne descurcam. Este o problema de timp doar pana cand schimbarea clasei politice se va produce. Iti spun si cum si nu ai cum sa o opresti treaba asta , este acelasi lucru ca si cum Coreea de nord ar deschide granitele, in secunda 2 aia navalesc si il spanzura pe umflat cand vad ce au aia din sud. Psd ul refuza sa inteleaga in 2018 ca baza consta in integrarea europeana, in continuare fiecare talalau se crede imparat pe fieful lui unde controleaza popa si politistul si face afaceri cu statul, cotizand la partid ca in filmele cu mafioti. Da un search pe google de curiozitate si vezi  cati romani pleaca din tara sa zicem la 10 minute. Oamenii aia ce parere ai tu ca au despre o Romanie fara sosele in 2018? Eu nu vad un alt  partid ce mereu a fost la guvernare, mereu a avut un 40-30% din parlament si din voturi si care sa fie mai responsabil pt rahatul asta. Ceilalti au si ei o contributie dar mai mult sporadica. Ati fost la guvernare mereu. Mereu a mers prost, legislatia e la pamant, propunerile voastre legislative sunt demne de ras. Nu e greu sa legi niste fire, prima oara intr-o ecuatie cauti constantele. Psd+x=0. Daca nu stii cat e x , scoti psd si vezi cum se modifica treaba. Sunt suficiente motive sa cred ca sunt o valoare negativa pe scara postdecembrista si nu cred ca exista vreun alt partid ce a putut sa faca mai mult rau. Toti au prostii lor dar psd e timpul sa se duca impreuna cu Iliescu pe un drum separat de noi astia ce inca mai respiram.

Sent from my ASUS_P00I using Tapatalk

I’m not wise at all…I’m just a joker!