Poll

Cine va fi președintele României?

Marcel Ciolacu
2 (25%)
Elena Lasconi
6 (75%)

Total Members Voted: 8

Voting closes: 08 December 2024, 15:44

Author Topic: Ciolacu vs Lasconi  (Read 2954 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ciocanul

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #45 on: 02 September 2024, 12:57 »
RIP Cartoon Network, cat m-am mai uitat...
Una funny cu Ciolacu:
https://www.youtube.com/shorts/r7bYDg9owGI?app=desktop
 

Offline daveWalter

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #46 on: 02 September 2024, 14:11 »
Cui mai trebuie desene animate dacă avem clasa politică românească actuală?
Nu credeam în 2004 că clasa politică o să involueze în așa hal în  2014, cum nici atunci nu credeam  că o să involueze în așa hal în 2024. Nu vreau să-mi imaginezi ce va fi în 2034, dar am presimțirea că o să fie ca în Cartoon Network (s-ar putea să candideze Mircea Badea de la PSD, Rareș Bogdan de la PNL, Tudor Chirilă de la USR, Oana Zăvoranca de la AUR, vedetele expirate care au acum 50 ani și care vor fi nevoite să intre în politică)


Din 2019, mi se pare mie, dar cred că avem candidați din ce în ce mai slabi când i-am văzut pe Dăncilă, Barna, Paleologu, Diaconu......n-am votat în turul 2, dar mi se părea firesc să fie reales Iohannis.

Ăștia care candidează acum sau care au candidat prin 2019, dacă ar fi candidat prin 2009-2014, erau la coada clasamentului. Candidau atunci Ponta, Iohannis, UDREA, Macovei, Tăriceanu, Vadim, Dan Diaconescu, Meleșcanu. N-ar fi avut loc de ei. Ciolacu, Ciucă, Lasconi, Simion, Șoșoacă...ăstia  nu treceau nici de preliminarii. Nu luau nici măcar 1% dacă candidau.
În 2009 erau Geoană, Băsescu, Antonescu, Oprescu, Cernea.
Iar candidații din 2004 ........deja zici că sunt de Nobel pe lângă ce avem acum: Băsescu, Năstase, Vadim, Becali, Bela, Roman etc. În afară de Becali, erau mai toți POLITICIENI cu carte.


OFF-TOPIC:  Când le revăd pe YouTube (desenele legendare de pe Cartoon Network din anii 1990-2000), parcă  sunt mai de actualitate ca niciodată, la cum a evoluat societatea occidentală. Parcă au prevestit vremurile isterice pe care le trăim de la social media.
« Last Edit: 02 September 2024, 14:26 by daveWalter »
 

Offline ericmario

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #47 on: 03 September 2024, 21:22 »
O să câștige Lasconi, la 6/49, dar nu pe pământ, ci pe Marte.
So, keep up the good work!
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.

“bleach blonde, bad built, butch body.”
 

Offline daveWalter

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #48 on: 04 September 2024, 01:19 »
O să câștige Lasconi, la 6/49, dar nu pe pământ, ci pe Marte.
So, keep up the good work!

S-ar putea să ai dreptate. Nu prea mai îmi fac speranțe după ce am văzut-o la un interviu real, unde nu urmează niște indicații de scenariu...ci în fața lui Denise Rifai.
*Toată lumea știe asta de când a mers în stradă, la intrarea României în sferturile EURO și când merge la petreceri și se întâlnește cu oamenii....și de multe ori se dă de gol
Ultimul clip chiar a făcut-o varză! 
Eu încă mizez ca Ciolacu să dea mega-FAIL pe „recalcularea pensiilor” și pe votul anti-PSD.....și cam încep oamenii să iasă în stradă, nemulțumiți că li s-au tăiat pensiile sau le-au fost înghețate. Dacă nu se întâmplă nimic serios, atunci va trebui să ne orientăm spre Prostănacul.....sau spre Samsarul „patriot”... în cel mai extrem scenariu.
Eu Ciucă și Ciolacu nu votez!  Stau acasă dacă ajung cei doi în turul 2.

Lasconi, cu asemenea declarații ca cea făcută la minutul 1:21:38 ....își ia înfrângere totală într-o confruntare televizată cu Ciolacu.



Post Merge: 04 September 2024, 01:29
Ciolacu la RTV rupe cu nota 7 la BAC și cu dezvăluirea că nu se pricepe să-și potrivească ceasul la „iPhone-ul nou”. Reușește Ciolacu Covrigaru să fie pe placul românilor simpli mai bine decât o face Simion samsarul.
« Last Edit: 04 September 2024, 01:32 by daveWalter »
 

Offline ericmario

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #49 on: 04 September 2024, 21:18 »

S-ar putea să ai dreptate.

Vezi?
Spre deosebire de tine, eu nu mă îmbât cu apă rece.
Eu am nevoie de ceva tăriu.
Iar pe politicienii, wanna be, de hârtie, îi miros de la o poștă.

Eu am votat tot timpul liberal, sau în direcția aia.
N-am fost extremist niciodată.
Dar de data asta nu cred că Ciucă are vreo șansă în turul doi față de Ciolacu.
Și aici mă refer la susținerea partidelor lor.

Eu cred că următorul președinte al României va fi Ciolacu.
Adică urât nu e, ochelarii nu-i stau strâmb pe față, prea multe nu poate face din postura lui, deci de ce nu?

Geoană ar fi o altă soluție, dar el a pierdut o dată.
A câștigat mult mai mult la NATO, de ce s-ar întoarce în mizeria asta? Sau a uitat cum e?

Ciucă deja dă înapoi iar Lasconi e o glumă.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.

“bleach blonde, bad built, butch body.”
 

Offline daveWalter

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #50 on: 05 September 2024, 00:10 »
Ciolacu e într-adevăr în forță ACUM, dar dacă ne trezim cu un val de proteste ale pensionarilor, militarilor în rezervă și ale oamenilor cu dizabilități în următoarea lună?
Dacă vine un crah pe Wall Street ca în 2008, tocmai după ce au fost bursele pe roșu?
Lui Iohannis poate i se scoală să-i zică lui  Ciucă să plece acasă, se rupe Coaliția, guvernul s-ar putea să cadă dacă escaladează protestele pensionarilor, care sunt foc și pară la ora asta.
Ciolacu s-ar putea să facă un pas în spate și să o sacrifice pe Simona de la ministerul Muncii ca el să-și salveze el postul de premier......
Probabil că și acum se așteaptă să vină Geoană să candideze din partea PSD, să încerce să-l mai momească.

Treaba e că atunci poate interveni un băiețel cu ochii albaștri (de data asta vorbesc la figurat) la Geoană să-i zică câteva:  „bă prostănacule, ai 66 ani, ca politician ești expirat aici din 2009, ești o fosilă pentru noua generație, mulți zoomeri care încep să voteze de anul ăsta aveau 3  ani când tu țopăiai și băgai înapoi dopul la șampanie, mulți habar nu au de gluma cu „Mihaela, Dragostea Mea”,  ai pierdut cam toate alegerile la care ai candidat, ai mai și chelit, ai ditamai pensia asigurată pe viață după ce i-ai servit cafeluța lui Stoltenberg, nu vrei tu să anunți că nu vei candida și să faci cel mai onorabil lucru posibil, gen să anunți public că o vei susține pe LASCONI? Sau pe Simion? Ai face al doilea cel mai bun lucru din toată cariera ta, să susții un candidat tânăr susținut de puștimea din generația TikTok. :))))

Ce s-ar putea întâmpla?

S-ar putea întâmpla ca în alegerile din turul 2 din Franța dintre Macron și Le Pen...........adică, să ajungă Simion și Lasconi în turul 2, un candidat conservator naționalist și un candidat neoliberal progresist

Să se întâmple premiera = să nu mai ajungă niciun candidat PSD  după 35 ani și niciun candidat liberal clasic după 20 ani........dacă problema cu recalcularea pensiilor EXPLODEAZĂ!

Și oh, boy, EXPLODEAZĂ!

Explodează de la o zi la alta! Fac pensionarii INFARCT! Ăia care nu vor face, s-ar putea să se enerveze...și ăia nu știu multe când vor ieși în stradă cu sutele de mii să strige „MUIE PSD” și „JOS CIOLACU”. :))))




« Last Edit: 05 September 2024, 00:29 by daveWalter »
 

Offline ericmario

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #51 on: 05 September 2024, 15:38 »
Unora le-o ia mintea razna pe câmpii și încep să inventeze scenarii halucinante.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.

“bleach blonde, bad built, butch body.”
 

Offline daveWalter

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #52 on: 05 September 2024, 17:19 »
Unora le-o ia mintea razna pe câmpii și încep să inventeze scenarii halucinante.

Ai uitat cum au pierdut și picat Năstase, Geoană, Ponta, Dragnea și cu Dăncilă.
La fel o să pățească și Ciolacu.
De ce?

Pentru că e un PEEEEEEE-SEEEEEEEE-DIIIIIIST!

De aia!
 

Offline ericmario

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #53 on: 05 September 2024, 18:19 »
Ești un mic prezicător, nu?
Știai că Nostradamus și-a bătut o dată câinele spunându-i ”de ce te-ai căcat în casă mâine?”?
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.

“bleach blonde, bad built, butch body.”
 

Offline daveWalter

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #54 on: 06 September 2024, 15:06 »
Nostradamus de America zice că o să câștige Kamala în America.
Dacă câștigă Kamala, sigur va câștiga și Lasconi.
« Last Edit: 06 September 2024, 15:15 by daveWalter »
 

Offline ericmario

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #55 on: 06 September 2024, 18:05 »
Sigur, sigur...
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.

“bleach blonde, bad built, butch body.”
 

Offline daveWalter

Ciolacu vs Lasconi
« Reply #56 on: 12 September 2024, 02:22 »
Problema cu Ciolacu e că și dacă pierde, mai rămâne premier încă circa 1 an, maxim 2  până o să-l dea jos Grindeanu, Tudose și cu Firea sau vreo figură nouă în PSD.
Oricum ai da-o, zilele lui la șefia PSD sunt numărate, dar și dacă pierde, o să-ți mai scumpească pâinea cu încă „5 lei” și factura la energie cu încă „100 lei” în intervalul cât mai rămâne premier.

PSD va fi pe primul loc la alegerile parlamentare, prin urmare, nu scăpăm de PSD-iști.