Author Topic: Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics  (Read 36710 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #135 on: 23 April 2019, 19:57 »
Treaba asta cu easter worshippers mi s-a parut halucinanta, numa sa nu spuna ca e vorba despre atacuri organizate asupra crestinilor,ca s-ar lovi cap in cap cu nenumaratele ocazii in care au acuzat crestinii ca fiind white supremacist evil nazis. Este ceva ce ar spune un evreu fanatic ce ar dori moartea tuturor crestinilor, nu ceva ce ar spune un om intreg la minte.
« Last Edit: 23 April 2019, 19:59 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #136 on: 23 April 2019, 21:17 »
Nu vad de ce o eventuala "incendiere" trebuie legata neaparat de musulmani. Sunt destui criminali in toate rasele.
 

Offline taribo

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #137 on: 23 April 2019, 22:19 »
Crestinii sunt cvasi-inexistenti si oricum ar fi sunt mult mai temperati decat musulmanii care au ramas in urma cu doctrinele si educatia. 
 

Offline duke_zz

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #138 on: 24 April 2019, 09:47 »
Orice religie are parte de fanaticii ei, indiferent de zeul la care se inchina. Ieri au fost la moda crestinii, azi sunt musulmanii, maine cine stie.. altii. Poimaine va exista un singur zeu: AI

- 350 de oameni au murit pana acum,  nu am vazut nici o firma sa doneze bani pt victime :))

- cica ar fi un reply la atacul din NZ (nu stiu daca s-a confirmat 100%, daca da, era de asteptat)

- chiar ce mai face Brenton?
 

Offline Nosferat

Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #140 on: 27 April 2019, 20:03 »
Da da. se chinuie sa dea foc ND cu directie pt ca apoi sa o dea la intors si sa zica ca e accident? Prea cusuta cu ata alba.

Mai degraba atentant (mai ales avend in vedere evenimentele din ultimele luni din Paris, alte biserici cu foc sau cu alte probleme dar nu numai biserici) iar guvernul se chinuie sa scoata ceva neutru pt a nu agita spiritele prea mult.

https://www.newsweek.com/spate-attacks-catholic-churches-france-sees-altars-desecrated-christ-statue-1370800
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #141 on: 18 May 2019, 21:40 »
Meanwhile in south Africa. Acuma nu imi dau seama daca era doar un idiot avand disperata nevoie de atentie, sau era alt idiot cu south africa whites must die.

Ignore list :astateofmind
 

Offline mystik

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #143 on: 26 July 2019, 07:47 »
a real human being and a true hero
..how about that:

 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #144 on: 26 July 2019, 12:45 »
E grav ce se intampla prin alte meleaguri. Spre fericire la noi inca e calma treaba,mai apar cate unii de prin facultati cu niste idei halucinante,dar nu la un asemenea nivel. Mai nou orice faci,sar pe tine toti, de la metoo la black lives matter la lgbt la toti. Sa ai toata viata distrusa,desi tu ai dreptate, dupa ce ai fost tarat prin noroi, nu te poti catara din nou,degeaba,the damage was already done.
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #145 on: 06 August 2019, 13:21 »
alesesem un vers dintr-o piesa cantata de o femeie, stiti ..nitel cinic si ironic, as you'd try.
regardless

tipul e o pasare rara... remember: save & back up everything. and everyone.
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #146 on: 15 August 2019, 19:09 »
Ignore list :astateofmind
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #147 on: 15 August 2019, 19:50 »
Daca doar "povestesti" despre asa ceva, nu te crede aproape nimeni, risti chiar sa fii categorisit ca fiind "conspirationist.  ;D
Asa, cu dovezi, gasesti ceva mai multi care te cred.
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #148 on: 15 August 2019, 20:06 »
Problema dovezilor e dificila sau "problematica". Adica de ziceai prin 2006-2007, ca NSA monitorizeza mai tot,erai praf, chiar tin minte anumite subiecte pe vechiul forum,cu anumiti useri care instant au sarit la gatul unora,ca bine breh,esti habarnist,lasa-ma cu teoriile lui peste. Au mai trecut anii, si a venit un anumit habarnist gen snowden, pe care pana in ziua de azi foarte multi nu il cred. Adica ai dovezile hapt in fata,si tot ii spui ca minte.

Eu totusi tind sa cred ca declara omul. Google de mult nu e acea firma micuta,plina de entuziasm si optimism care doreste ceva bun,o cale mai buna. Ditamai mega corporatiile nu exista sa imi faca viata mai buna,sau tie.

Din pacate de multe ori desi adevarul e cu tine, nu poti produce dovezi,ca lumea nu functioneaza pe sistem alb-negru, nu poti veni instant cu absolut toate documentele interne din google,cu tspe mii de doctoranzi in spate care sa confirme ca da, intradevar "the earth is not flat".

Desi nu am sa cred niciodata in minunile lui David Icke cu el e fiul lui isus,moon matrix si dzo stie ce alte minuni, cand vine unul sau chiar mai multi de prin google,facebook si declara ca "pute,da pute rau ceva", tind sa ii cred.
« Last Edit: 15 August 2019, 20:11 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #149 on: 19 August 2019, 22:52 »
wistle-blowers, maan. fucking heroes.
ce ne-am face fara ei?

 ramaneam cu ideea ca alex jones e un simplu nebun, si lumea o duce bine..