Author Topic: Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics  (Read 36729 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zo_Bar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 41
    • View Profile
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #90 on: 08 December 2018, 01:24 »
nu stiu multe despre cucks, parca eugen era mai priceput.. dar ma sa incerc niste chestii

asadar crimele identity s-au basicat in cultura, afecteaza copii. am sa contracarez cu umorul din partea stangii no less:




Nu-i problemă, te învăț eu, așa cum au fost învățați toți republicanii ăia impotenți gen Trump care și-au cumpărat neveste trofeu și au descoperit că trebuie să le satisfacă.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #91 on: 08 December 2018, 09:01 »
HAH OK.. tu de unde recomanzi sa ne cumparam??


LMAO
 

Offline eugenius

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #92 on: 15 December 2018, 23:22 »
(((Globaliști))) la o siestă publică despre subminarea Poloniei și distrugerea poporului polonez:



 
The following users liked or thanked this post: taribo

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #93 on: 18 December 2018, 11:18 »
astia sunt oamenii alesi, ce naiba se intampla.. si ce umor ciudat. lugubru*




*de mormant.
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #94 on: 30 December 2018, 15:57 »
Baba a luat-o pe ulei rau de tot: Angela Merkel: Nation States Must "Give Up Sovereignty" To New World Order

"“Nation states must today be prepared to give up their sovereignty”, according to German Chancellor Angela Merkel, who told an audience in Berlin that sovereign nation states must not listen to the will of their citizens when it comes to questions of immigration, borders, or even sovereignty."

Noroc ca majoritatea statelor lumii nu se lasa atrase in asemenea capcane.
 
The following users liked or thanked this post: taribo

Offline astateofmind

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #95 on: 31 December 2018, 12:01 »
Bine ca se restrage :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #96 on: 23 March 2019, 14:20 »
Ce spune femeia acolo, se poate aplica la foarte multe subiecte, insa cel mai des dau de asa ceva cand vine vorba de subiecte gen globalism, multiculturalism, israel, evrei, uniunea europeana, feminism, marxism, comunism,religie,al doilea razboi mondial,nazism. Cand vine vorba de aceste subiecte, este fantastic cat de mult se poate observa manipularea, la alte lucruri este facuta fin si de multe ori observi cand este prea tarziu sau nici nu observi. Eu in orice caz recunosc, am fost dus de nas de multe ori, si era cand imi dadusem seama abia la ce trecusera cativa ani, ca de fapt totul a fost o fabricatie frumoasa.
Am luat citatul doar ca baza de discutie in ceea ce priveste manipularea. Lucrurile cu brexitul se indreapta din ce in ce mai evident spre ceea ce am anticipat inca de s-a pus problema, respectiv ca nu poate nimeni sa paraseasca ue. Ceea ce s-a intamplat in Anglia demonstreaza nivelul la care se poate ajunge cu manipularea, cu scopul de a neutraliza un referendum, cand rezultatul referendumului nu convine celor care trag sforile. ;D

"...Your culture will adapt to service us. Resistance is futile."(The Borg) ;D

Oricum, acolo au jucat mult mai fin decat in RO, daca luam de exemplu referendumul in care populatia s-a exprimat pentru reducerea numarului de parlamentari la 300, si ca rezultat numarul de parlamentari a fost marit la aproape 600... :D
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #97 on: 24 March 2019, 11:11 »
Yup,UE e un fel de lapusneanu, de voi nu ma vreti,eu va vreau.  Este enorm de multa propaganda, mai nou ca vorbim de facebook,9gag, reddit,twitter, sunt efectiv inundate cu brexit whine. Nu renunta astia pana nu intorc cumva toata decizia ca brexit sa nu se mai intample.

Este un lucru foarte trist, dar da, s-a jucat initial mai fin decat la noi, ma rog la noi e mai la vedere ca oricum poporul nu are cum sa schimbe ceva,in orice caz nu prin proteste pasnice si " jos coruptia".

Inteleg ca unora nu le place faza cu brexit,si inteleg ca nu toti au dorit ca britanicii sa plece,totusi poporul a votat, o buna parte din popor, nu ca au venit 10 baieti si au spus hai gata de maine plecam.  Dupa care se baga dume cu democratia, pai cum poti discuta despre democratie cand faci absolut tot sa subminezi vointa poporului.

Si faza asta mai noua cu "1 million people came out to protest at a pro EU rally", facem pariu ca nu sunt nici macar jumatate din acel numar? Deja miroase de la o posta propaganda, nu ca m-ar deranja, e treaba lor,daca vor sa fie in UE sa fie,daca vor sa plece,atunci sa plece,e decizia lor, insa nu asa, nu prin aceste metode. Imi aduce aminte de multe filme pe youtube despre razboiul din ukraina, siria,irak. Si acolo,mai ales la sirieni,vedeai la BBC "sute de mii de oameni au venit la protest", un drac, eu chiar am discutat cu sirieni,fiind o vreme buna prin Iordania si chiar umbland prin Zaatari,stiu ce s-a intamplat si ce a fost doar duma. Imi spuneau multi ca protestele erau cu mii,maxim cateva zeci de mii,nu sute de mii cum s-a raportat de mai multe ori.

Cand erau faze ca armata siriana bombardeaza civili, chiar o sa adaug acuma un film la sectiunea de documentare,se vede clar ca sunt cativa care ard niste cauciucuri de tractor prin spate, sa dea efectul ala de "oras in flacari", altul face ceva zgomot prin spate, camera este pozitionata in asa fel incat sa nu iti dai seama ce se intampla prin fundal,decat ceea ce ei doresc sa iti spuna, si reportajul vorbeste despre "bombardari din partea lui assad, un oras in flacari"....etc.
« Last Edit: 24 March 2019, 11:18 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Offline Ciocanul

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #98 on: 25 March 2019, 18:22 »
Pai daca iasa din UE o sa fie nasol. Prima nota de plata e vreo 40 de miliarde asa din scurt, asta trebuie sa dea din start. Nu stau ei in banii astia. Pierd centru bancar important. Pierd investitii pt ca deja se cara multi de acolo. Pe termen lung ? Oho, pierd si mai mult. Ai zis de vointa poporului ? Trebuie sa tinem cont de ea, clar. Irlanda de Nord mai ales si Scotia au si ei o vointa a poporului. Deja au zis ca urmeaza si ei sa faca un referendum nou si nu de iesire din UE ci de iesire din UK. Va trebui si aia respectata ca nu respectam doar cand vor unii. Iara IRA, bombe... cacaturi de mult ingropate… De abia asteapta mizerabilii aia sa li se dea apa la moara.
--
S-ar putea sa cada guvernul. Poate le convine teatrul asta ieftin si o sa o lalaie la nesfarsit cu voturi si intoarceri si rahat.
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #99 on: 26 March 2019, 11:33 »
Atunci le va veni nota de plata si vor plati, nu stau ei, sau stau ei in banii astia, e problema lor, poporul a votat, indiferent ca ne place sau nu. Financiar nu vor fi chiar asa de afectati precum ar parea la primele impresii, moneda lor nu va fi egala cu 50 de bani, statul nu o sa pice, sa nu uitam ca au trecut totusi prin al doilea razboi, si cumva cumva tot au reusit sa pluteasca,adica tara nu s-a dus dracului cu totul.

 Daca ei doresc sa plece din UE,atunci sa plece, exista viata si dupa uniunea europeana, nu toate tarile din europa sunt membre.

Si la fel cum se tine cont de vointa englezilor, se va tine cont si de celalate, ca scotieni,ca irlandezi. Se putea lejer ajunge la un compromis si cu ei, o negociere, insa manipularile sunt groaznice, nu cumva sa votezi altceva decat UE este cel mai cool, este taramul minunilor ca esti rasist,xenofob,doresti sa distrugi europa etc etc....

Este extrem de fortata nota cu toti cei care au votat leave de fapt sunt prosti si totul a fost doar o gluma. Faptul ca este asa de greu sa pleci din uniune ar trebui sa dea de gandit unora, adica de ce,de ce este asa de complicat, de ce totul este facut sa para de parca daca pleci din uniune,gata te izolezi,nu mai exista absolut nici un tratat, nici o afacere ce va sta in picioare, tara se duce dracului,o sa mori de foame,guvernul va pica, bine ca nu se va intampla the walkind dead sau 28 days later in viata reala.  De parca nu exista viata dincolo de uniune, de zici ca e singura cale catre fericire si prosperitate,fara aia exista doar intuneric si moarte.

Propaganda exista din ambele parti ca totusi nu e nici ukip ceva stalp al societatii, cu tot cu farage, insa la cat de mult se incearca rasturnarea unui referendum, imi aduce aminte de referendumurile de la noi,ca asta mai nou,ca alea mai vechi cu basescu.

Trebuie totusi sa fie o cale de mijloc nu? Adica ori ramai in uniune ori mori dracului de foame. Ori cu mine ori impotriva mea.
« Last Edit: 26 March 2019, 11:42 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #100 on: 26 March 2019, 12:45 »
Mai sunt 167 de tari pe planeta care nu "traiesc" in UE, iar Anglia a fost sute de ani un mare imperiu cu influenta pe mai multe continente. Nu e nici o problema sa se descurce fara UE. In rest e vorba mai mult de acorduri comerciale care pot fi facute in avantajul tuturor partilor, daca se vrea. Problema e doar de politica in toata povestea, de cine trage sforile cu influenta pe mai multe resurse.
 
The following users liked or thanked this post: mystik

Offline Ciocanul

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #101 on: 26 March 2019, 18:38 »
Voi imi aduceti aminte de bancul comunist cu Ion si Gheorghe.
"Ioane, daca tu ai avea 2 fabrici si trebuie sa dai una la stat o dai ? Sigur o dau Gheorghe !
Ioane, daca ai avea 20 de ha de teren, ai da 10 ha la stat ? Sigur ca dau 10 ha la stat.
Ioane, daca ai 2 gaini si una trebuie sa o dai la stat, o dai ? Nu Gheorghe, nu o dau !
Pai de ce Ioane ? Pai ma Gheorghe... gainile chiar le am ! :D"
--
Asa si voi, hai sa vb sa ne aflam in treaba. Ce daca daca tratate economice gen "libera circulatie" ? :D Facem altele sa fie bine ca sa nu fie rau ! Nici nu stiti cat s-ar bucura Gazprom(rusesc) sau Total(francez) ca Shell sa fie futat in UE. E doar un exemplu. Hai sa-i futem, le luam benzinariile pe pret de nimic si ii gonim "acasa" in UK. Shell de la 400 de miliarde valoare de piata sa ajunga la un sfert.  Exemplul meu e foarte fortat dar ajung doar cateva luni de semi izolationism dintr-asta sa ramai economic futat pe multi ani de zile.
--
Inclusiv SUA i-au sfatuit sa ramana in UE si nu din prea multa dragoste si grija pt UK. Nu de alta dar daca UK iese Germania va deschide larg usa Rusiei. Deja Merkel a inceput sa vb despre mai mult gaz rusesc desi inca mai sunt sanctiuni(google Nord Stream 2 pipeline si cat se chinuie SUA sa-l opreasca) pt ca Franta e slaba si Germania va dicta total. SUA vrea sa ne aduca mai mult gaz din Orientul Mijlociu. Daca UK iese o sa fim tot mai frati cu Mother Rusia. :D
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #102 on: 26 March 2019, 19:42 »
Nemtii nu-s tampiti sa cumpere gazul de la americani la pret dublu doar ca sa nu fie din Rusia, pentru ca americanii vor sa-si vanda gazul lor lichefiat, nu povesti cu vor sa aduca gaz din Orientul Mijlociu. Pot sa-si aduca si europenii gaz din OM daca se considera rentabil, nu e nevoie de americani in povestea asta. In rest toate sunt niste povesti in care daca inlocuiesti Rusia cu Bau-Bau nu se schimba nimic.
Si tarile din sud se inghesuie la gazul rusesc care ajunge la turci.
Iar Nord Stream 2 nu mai poate fi oprit, oricat se screm americanii, cum nu mai poate fi oprit nici proiectul TurkStream. Dupa ce a cedat presiunilor americanilor in prima faza, acum Bulgaria se chinuie din rasputeri sa i se acorde racordarea la conducta care aprovizioneaza Turcia. Si Grecia se bate pentru o felie din gazul respectiv.
Doar romanii isi vand resursele la straini pentru ca apoi sa le re cumpere la suprapret.
 

Offline mystik

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #103 on: 26 March 2019, 21:10 »
Mai sunt 167 de tari pe planeta care nu "traiesc" in UE, iar Anglia a fost sute de ani un mare imperiu cu influenta pe mai multe continente. Nu e nici o problema sa se descurce fara UE. In rest e vorba mai mult de acorduri comerciale care pot fi facute in avantajul tuturor partilor, daca se vrea. Problema e doar de politica in toata povestea, de cine trage sforile cu influenta pe mai multe resurse.

Agreed. Pe langa asta, UE nu reprezinta salvarea, in nicio forma. Ce inseamna sa fii european anyways? De cand cu marlaniile pe care le-a facut UE, cea mai mare fiind criza migrantilor, am inceput sa urmaresc ce se intampla. Iar Brexitul a fost "wake-up call-ul" pentru mine. Felul in care birocratii mega privilegiati si autoritarieni trateaza Anglia si referendumul sau democratic, imi arata ca UE nu are nimic de-a face cu democratia. Zici ca e URSS 2.0. UE a reusit ceea ce nimeni nu a reusit pana acum, in ceea ce ma priveste. Ca fost liberalist si pentru drepturile omului, libertati si prosteli fara limite, UE m-a facut sa ma mut pe spectrul de centru, m-a facut sa fiu patriotic si nationalist, ba chiar si cumva conservator. ca, deh, asta inseamna sa fii de centru, sa ai putin din toate.

Da, am zis "nationalist", aparent un cuvant murdar, in ochii libtarzilor, echivalent cu nazist, rasist, raul suprem. Pe langa asta, pe langa toate defectele si lipsurile constitutiei Romaniei, avem in lege, dreptul la libera exprimare, garantat. Noi si SUA, garantat prin consitutie, ar trebui sa-mi fac un tricou. :D Si da, prefer sa fiu nationalist, intr-o tara unde nu voi fi arestat ca in UK pentru ca folosesc "pronumele incorect" sau ca zic cuvinte gen "femeile nu pot fi barbati" sau "tranny". Ma cam mandresc cu articolul 30. Deci cred ca sunt dator putin tarii cu o doza de nationalism.

Also, il stiti pe Vee, youtuber-ul nostru (amic cu Sargon, Uzalu si Arch Warhammer)?

Printre multele dintre video-urile sale foarte bine punctate il are si pe asta:



E interesant sa vezi lupta anti-political correctness anti autoritanism et all prin ochii unui local de-al nostru. Recomand un subscribe pen'ca omul merita.
« Last Edit: 26 March 2019, 21:16 by mystik »
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #104 on: 27 March 2019, 00:01 »
Iar Brexitul a fost "wake-up call-ul" pentru mine. Felul in care birocratii mega privilegiati si autoritarieni trateaza Anglia si referendumul sau democratic, imi arata ca UE nu are nimic de-a face cu democratia. Zici ca e URSS 2.0.
1. Nu s-au asteptat ca rezultatul referendumului sa fie pentru iesirea din UE, caci daca il banuiau poate nici nu permiteau sa aiba loc.
2. Politicienii din Anglia, in mare majoritate, trag sforile ca brexitul sa nu aiba loc, desi se fac ca aplica legea. Practic trag de timp in incercarea de a speria populatia pana obtin o majoritate impotriva brexitului si nu e exclus sa mai faca un referendum... ;D
3. Situatia nu se poate compara cu URSS, pentru ca din URSS s-au desprins pasnic si usor o gramada de tari. Din UE inca n-a scapat nimeni. ;D

4. Tinand cont de calitatea clasei politice de la noi, in situatia actuala e de preferat ca RO sa faca parte din UE, pentru ca asa le mai pune cineva frana la furat (sau cel putin se prefac destul de bine)...
 
The following users liked or thanked this post: mystik