Author Topic: Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics  (Read 36744 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #120 on: 10 April 2019, 16:38 »
E dubios, mai ales ca vine din o zona unde se produc multe fake-uri ce devin apoi "viral videos" prin facebook,twitter,reddit...etc. Si totusi, nu e ca si cum ar fi de neimaginat sa se intample asa ceva pe la chinezi.
Ignore list :astateofmind
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #121 on: 10 April 2019, 16:51 »
Chinezii stiu ca nu-i de jucat cu focul acolo, doar fazanii posteaza prostii online.
Dar nicaieri nu-i de joaca cu ce postezi online. De ex. doi tineri britanici s-au laudat online ca se duc in State in vacanta si "fu* toata america". Ghici ce-au patit cand au ajuns pe aeroport in Las Vegas... ;D
Sau un olandez (tot ceva smecheras tinerel) a spus in gluma ca arunca in aer ceva aeroport unde a nins prea mult si n-a putut ateriza un avion cu care circula prietena lui... Ala saracul abia a scapat de inchisoare serioasa dupa vreo 6 luni de dat cu pixul la politie si altii... ;D
 

Offline taribo

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #122 on: 10 April 2019, 17:33 »
In germania spre exemplu se intampla mult mai rau. E suficient sa postezi balarii si iti vine amenda direct acasa si din pacate presa de acolo e complet "muta".
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #123 on: 17 April 2019, 20:15 »
este incredibil de ilustrativ ce rezultate aduce acceptarea acestor mirobolante "culturi" cu strainii ce o reprezinta.

am zis straini. pentru ca fiinta asta nu e americanca. sunt sigur ca ati auzit-o despre 9/11:



e bine mersi in congresul us of a.
vedeti? vestul a pierdut deja.

suntem in plina zona crepusculara folks, in lumea normala tipa era aruncata in ocean.



.
 

Offline taribo

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #124 on: 17 April 2019, 21:46 »
Momentan e doar o caricatura, trist e cand astia vor fi majoritari.
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #125 on: 17 April 2019, 23:48 »
am zis straini. pentru ca fiinta asta nu e americanca. sunt sigur ca ati auzit-o despre 9/11:
e bine mersi in congresul us of a.
vedeti? vestul a pierdut deja.
suntem in plina zona crepusculara folks, in lumea normala tipa era aruncata in ocean.
Depinde de nuanta pe care pui accentul... Tu si MSN puneti accentul doar pe un aspect discutabil al afirmatiei, respectiv pe: "some people did something". Dar toata lumea scapa din vedere ceea de de fapt femeia a vrut sa sublinieze: "because of this, all of us start to lose civil liberties".
Si asta fara sa intram in detalii despre cine au fost acei "some people". 8)
 

Offline astateofmind

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #126 on: 18 April 2019, 04:06 »
am zis straini. pentru ca fiinta asta nu e americanca. sunt sigur ca ati auzit-o despre 9/11:
e bine mersi in congresul us of a.
vedeti? vestul a pierdut deja.
suntem in plina zona crepusculara folks, in lumea normala tipa era aruncata in ocean.
Depinde de nuanta pe care pui accentul... Tu si MSN puneti accentul doar pe un aspect discutabil al afirmatiei, respectiv pe: "some people did something". Dar toata lumea scapa din vedere ceea de de fapt femeia a vrut sa sublinieze: "because of this, all of us start to lose civil liberties".
Si asta fara sa intram in detalii despre cine au fost acei "some people". 8)

Pt ca asta e accentul pe care l-a pus ea. Pe minimizarea rolului unui grup.

Ce "civil liberties" am pierdut?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #127 on: 18 April 2019, 14:51 »
Britain will have its second referendum (un fel de...) – at the EU elections on 23 May  ;D
 

Offline taribo

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #128 on: 18 April 2019, 16:23 »
Pe principiul, il facem pana iese bine :))
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #129 on: 18 April 2019, 21:43 »
Pe sistemul lui Bender, ori avem democratie cum vrem noi, ori lumea va invata despre caile noastre pasnice prin forta. Nu ma surprinde, sincer multe lucruri nu ma surprind, mai ales de cand am vazut.....multe lucruri pe cand am fost prin iordania si siria,dat cap in cap cu "white helmets" , mossad, shin bet, cativa care nu inteleg ce cautau acolo din special branch neoficial desigur,etc.... si discutasem cu foarte multi refugiati pe bune, nu de "refugiatii" lui merkel. Daca ar sti lumea ce afaceri si legaturi sunt intre diferite gasti din tarile arabe si grooming gangs din uk, combinat cu alegeri cu niste interese din uniune, cu referendumul, ma rog, nu ma aventurez mai departe,ca ma trezesc si eu ca alex jones ca spun baliverne despre broaste si homosexuali.
« Last Edit: 18 April 2019, 21:49 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #130 on: 19 April 2019, 08:59 »
am zis straini. pentru ca fiinta asta nu e americanca. sunt sigur ca ati auzit-o despre 9/11:
e bine mersi in congresul us of a.
vedeti? vestul a pierdut deja.
suntem in plina zona crepusculara folks, in lumea normala tipa era aruncata in ocean.
Depinde de nuanta pe care pui accentul... Tu si MSN puneti accentul doar pe un aspect discutabil al afirmatiei, respectiv pe: "some people did something". Dar toata lumea scapa din vedere ceea de de fapt femeia a vrut sa sublinieze: "because of this, all of us start to lose civil liberties".
Si asta fara sa intram in detalii despre cine au fost acei "some people". 8)
n-are nuanta. ea vorbeste de musulmani, nu de drepturile americanilor.
..tu cauti scuze ca "nuante", in timp ce eu vad chestii mult mai grave.

LE va face plopul mere pana cand urmaresc eu msnbc.
« Last Edit: 19 April 2019, 09:02 by Monier »
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #131 on: 22 April 2019, 10:44 »
https://www.reddit.com/r/unpopularopinion/comments/bfq3y6/reddit_not_covering_the_sri_lanka_bombings_the/

Nu ca ar fi ceva surpriza, dar dupa isteria pe net care pana in ziua de azi dupa mine este dubioasa despre atentatul din noua zeelanda, nu as declara ca e o tacere totala pe net despre aceste atentate, insa nu prea vezi pe net sau in mass media stiri despre asta, nu in acelasi fel,dupa faza din noua zeelanda netul si mass media erau efectiv inundate zi si noapte, despre asta vezi pe alocuri ceva mentionat si pe maine va fi uitat.
« Last Edit: 22 April 2019, 10:52 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline duke_zz

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #132 on: 22 April 2019, 14:42 »
Bai sa stii.. chiar am observat ca e low profile treaba cu SL, cred ca mai mult coverage a avut parlirea ND..
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #133 on: 23 April 2019, 16:59 »
Duudes,
cica a fost atentat asupra "EASTER WORSHIPPERS"!
exista aceasta credinta, a pastelui..itilor?
WTF

obama si clinton, amandoi au zis-o.

vedeti, de asta ne place sful. stim ca pe undeva la esenta astia doi sunt roboti cu seria fabricatiei batuta dupa ureche. si ca matricea exista..

Post Merge: 23 April 2019, 17:04
..i'm sorry, nu sunt deloc cu teoriile salbatice, dar suspectez ca notre dame a fost atac terorist.
again i'm sorry, call me crazy if you will.

astept dovezile pro/contra, dar treaba e putreda. o cladire la care s-a lucrat de multe ori de-a lungul mileniilor, ia foc inainte de pasti.
nah, don't think so.
« Last Edit: 23 April 2019, 17:04 by Monier »
 

Offline oldshooterman

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #134 on: 23 April 2019, 18:53 »
Eu am fost convins de la inceput ca "focul a fost pus" si ca "lucratura" a fost "High Tech". Cica au dat rateu senzorii... Eu cred ca, chiar aici a fost smenul. S-a umblat la "sistem" ca sa-i deruteze pe fazanii de serviciu suficient de mult timp astfel incat sa poata lua amploare focul declansat cu ceva dispozitive care sa nu lase urme. Masurile de protectie impotriva incendiilor au fost extreme la Notre Dame, n-avea cum sa se declanseze accidental nici un incendiu acolo.
Si daca focul a fost pus, asta nu-i lucratura de cocalari fanatici...
.........................
"Arson and terror-related motives have now been officially ruled out by the Paris prosecutors' office."

"Computer glitch" may be behind Notre Dame Cathedral fire, rector says

Asta e cu senzorii... Acum se chinuie din greu sa gasesca explicatii plauzibile si digerabile despre cu a izbucnit efectiv incendiul.  8)
« Last Edit: 23 April 2019, 19:08 by oldshooterman »