Author Topic: Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics  (Read 36712 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline taribo

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #180 on: 12 December 2019, 12:34 »
Si care este problema ?
 

Offline astateofmind

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #181 on: 20 December 2019, 09:27 »
Deci da



cum pmea nu-l sfashie pe asta in piata publica? :D

Dude, he's my hero :D
« Last Edit: 20 December 2019, 09:31 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #182 on: 20 December 2019, 11:17 »
Ar intra mai mult la topicul de stand-up, si omul e mult mai domol fata de cum era inainte. Acest special la care ai pus link,e din 2008, https://www.imdb.com/title/tt1254947/?ref_=tt_sims_tt     SJW crap nu era asa de agresiv ca si acuma, si nici nu era casatorit cu Nia Renee, acuma nu mai are curajul sa spuna anumite lucruri. Desi e inca bun,nu e asa de taios cum a fost in acest stand-up special
Ignore list :astateofmind
 

Offline ixtl

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #183 on: 20 December 2019, 11:45 »
Murray arunca la inceput niste capcane. Sau momeli. Asteptand sa fie contrazis, asa cum orice... european/occidental cu veleitati de intelectual cu capul pe umeri ar fi facut, intr-o discutie de genul asta. Nu se intampla. Bummer.
It ain't funny, and it ain't funny
« Last Edit: 20 December 2019, 11:52 by ixtl »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #184 on: 08 March 2020, 17:03 »
BECAUSE! BECAUSE! BECAUSE!
MY YEAST INFECTIONS!



ROFLMAO
 

Offline ixtl

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #185 on: 04 April 2020, 20:39 »
Nu are nimic de-a face cu PC, au contraire.
L-am tot urmarit pe Shapiro, anumite puncte de vedere  pe care le sustine asupra unor subiecte (sau non subiecte) ridicate de noua stângă mi se par bine construite, dar am avut si anumite retineri asupra personajului.
In mai putin de 5 minute, fara nici un efort, un nene cu experiență din afara acvariului numit Planet USA reușește să-l facă singur să demonstreze oricui e dispus să vadă că defapt e puțin (foarte puțin) mai mult decât un puțoi cu cont de twitter.
Am râs.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #186 on: 05 April 2020, 10:14 »
oh yea. astel si roz(E! canada) m-au enervat iremediabil dupa ce au fost cumparati de disney, cu ultima lor isprava SW. interesul poarta fesul, pardon, interesul poarta yarmuka.
obvious TOOL is obvious,
 

Offline ixtl

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #187 on: 14 May 2020, 12:31 »
Shame, I tells ya
 

Offline ixtl

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #188 on: 06 June 2020, 02:08 »
M-am trezit într-o dilemă existențială - ei, nu chiar, dar totuși o dilemă.
M-am trezit că sunt abonat la un canal al unui nene. Nu țin minte de ce și cum și când am făcut treaba asta. Dar nu asta e problema.
Problema este că am stat să mă uit și nu pot trece de senzația că video-ul de mai jos este satiră. Trolling de cea mai bună calitate. Pe de altă parte însă, uitându-mă să văd ce am mai pierdut de la respectivul de-a lungul timpului, am ajuns la aproape concluzia că it's for fucking real. Da, știu se numește Poe's syndrome.
But halp! Please! Nu pot concepe că așa ceva există în aceeași realitate cu universul perceput de mine.
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #189 on: 11 June 2020, 19:14 »
https://twitter.com/500_mom/status/1267639432317792256

Si impotriva la ce era acest grup de 500 mom strong care au fost banati de pe facebook?



Asta e, inseamna ca e de bine cu drag queen story hour.

Post Merge: 12 June 2020, 15:37
https://www.sursazilei.ro/a-fost-adoptata-legea-violentei-cibernetice/

Vesti bune, vine cenzura mai groasa si la noi. Asa a inceput peste tot,exista cateva cazuri rare, si de acolo se umfla pana in panzele albe de ai avea impresia ca toti sunt molestati online sau ceva. O sa postezi ceva gresit pe facebook,instant vei fi eticethat ca instigator la violenta,la ura,urasti femeile,doresti violenta si o sa iti vezi toata viata distrusa din cauza unui post pe facebook.
« Last Edit: 12 June 2020, 15:37 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #190 on: 17 June 2020, 18:30 »
https://campaniamea.declic.ro/petitions/cerem-presedintelui-iohannis-sa-respinga-legea-privind-educatia?bucket&fbclid=IwAR2jj4FynTPZ30o3CWQNG64f-JH6QMkj1kgheMvTzEifkpOVJIzpB5JrJb8


Hungary+Poland bad.  Iarasi retarzii care cer like-uri pe facebook nu au ce face decat sa semneze petitii tampite, o dau in perle de 3 lei de care sunt extrem de obosit.  "Considerăm această lege un atac direct îndreptat împotriva comunității transgender, cu care ne solidarizăm!" Sa mori tu, ce comunitate transgender? Din auzite se speculeaza ca sunt "sute de mii", dar realmente numerele arata sunt sub 5000 de trannies in romania. Si aia sunt acuma extrem de jigniti? Pai eu sunt jignit ca ei sunt jigniti,pe mine ma jigneste faptul ca ei se indigneaza si vor sa le fie interzis dreptul la indignare. Daca tot ne jucam asa de-am prasca cu niste cuvinte.
Ignore list :astateofmind
 

Offline shotgunner

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 11
    • View Profile
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #191 on: 20 June 2020, 21:26 »
Ungaria si Polonia clar sunt tari civilizatie, mai sunt si Cehia  si Croatia care iarasi arata bine si au capitale cu adevarat europene.
Un factor important ar fi religia catolica predominanta, dar si trecutul lor glorios fiind regate medievale prestigioase.
Insa nu as paria pe nicio tara est-europeana. Inclusiv Rusia, care e unica putere ortodoxa cat de cat dezvoltata, o sa se duca spre colaps.
Sunt fara de viitor pe termen lung din cauza scaderii si imbatranirii populatiei albe.
Ca le convine sau nu, vor ajunge sa primeasca hoarde de  imigranti care sa munceasca  in locul lor   si sa le plateasca pensiile, si automat vor ajunge sa accepte toate porcariile progresiste.




Eu cred ca singurele tari care vor fi   oaze de civilizatie "vestica" in viitor  vor fi chiar tarile asiatice. Asiatici genetic, dar imbracati in haine de "europeni" cu arhitectura americana.
N-ai sa vezi acolo progresism, integrat imigranti de alte etnii,  discutii vizibile despre homosexualitate.

 
 
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #192 on: 28 June 2020, 19:09 »
Va aminititi cum Crowder is cerea scuze la misto, in timp ce prezenta cele mai tari poante?

Ei bine, acum se intampla pe bune. Youtuberi, creatori si N personalitati publice au inceput sa isi ceara scuze pentru tot ce au facut, pentru toate parodiile rap si alte glume nevinovate.


Public Self Immolation




https://youtu.be/Yz3mQhuMACs?t=299


This world just turned to STINKING SHIT.

« Last Edit: 28 June 2020, 19:11 by Monier »
 

Offline astateofmind

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #193 on: 29 June 2020, 04:08 »
un individ destul de SJW dar totusi echilibrat. si are si umor.



« Last Edit: 29 June 2020, 04:14 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #194 on: 29 June 2020, 07:04 »
^fuck jesus, could not give a fuck about that shit
-


..si, o zi mai tarziu, ma trezesc la ceva mai rau.
https://twitter.com/TitaniaMcGrath/status/1277359850087997451