Author Topic: Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics  (Read 36714 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mache

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #225 on: 15 February 2021, 18:22 »
... bla bla bla...
De 60 ani am tinut-o in consumerism, suprapopulare si poluare,  dar nu ne-am intrebat daca sistemul actual e sustenabil pentru planeta asta.

Vorbesti ca sa n-adormi... Mai uita-te atent de cand a inceput cu adevarat poluarea care se resimte azi si cine e de vina pentru suprapopulare - hint: nu sunt tarile vestice

PS: nu te plictisesti de cate clone folosesti?
 

Offline astateofmind

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #226 on: 16 February 2021, 23:14 »
Ce e corect e corect. Asia e lider la pop density: 150/Km2. Africa e la 45/Km2. Iar europa este sub ambele, cu 34/Km2. Iar USA cam la 35/Km2.

Sunt curios daca asta include siberia care e cam popolata de exact 0 oameni (stiu, exagerez) la o suprafata imensa si zonele desertice sau de jungla/savana din Africa.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline NoUserName

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Banned!
  • Posts: 9
    • View Profile
Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #227 on: 20 February 2021, 01:30 »
... bla bla bla...
De 60 ani am tinut-o in consumerism, suprapopulare si poluare,  dar nu ne-am intrebat daca sistemul actual e sustenabil pentru planeta asta.

Vorbesti ca sa n-adormi... Mai uita-te atent de cand a inceput cu adevarat poluarea care se resimte azi si cine e de vina pentru suprapopulare - hint: nu sunt tarile vestice

PS: nu te plictisesti de cate clone folosesti?


Stiu ca poluarea a inceput de cand  omul a traiat pentru prima oara un copac, si de cand a inceput sa cultive suprafete mari  de grau si sa domesticeasca vacile.
Dar poluarea din antichitate pana in evul mediu era la nivel moderat.

Nivelul a crescut enorm de mult odata cu revolutia industriala declansata in tarile vestice si de cand am inceput sa folosim petrol, sa fabricam mase plastice si sa poluam oceane, sa defrisam paduri , sa poluam atmosfera  la scara larga, iar impactul asupra climei si ecosistemului este major.



P.S. eu mai vin aici doar sa comentez rareori.
Asa ca   oldshooterman sa nu vorbeasca  de unul singur. :)
Nosferatu nu mai posteaza de ceva vreme,  Monier s-a suparat si si-a sters contul, ASOM posteaza rareori.


 

Offline mache

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #228 on: 20 February 2021, 02:54 »
Nivelul a crescut enorm de mult odata cu revolutia industriala declansata in tarile vestice
daca vorbim de sf secolului 19, e subtire poluarea de atunci la nivel global

Quote
si de cand am inceput sa folosim petrol, sa fabricam mase plastice si sa poluam oceane, sa defrisam paduri , sa poluam atmosfera  la scara larga, iar impactul asupra climei si ecosistemului este major.
Petrolul este folosit de secole, masele plastice sunt beleaua multor ecosisteme daaaaar productia lor "fără număr" este abia in ultimele 3 decenii
Defrisarea, poluarea atmosferei si altele asemenea sunt foarte strans legate de evolutia populatiei, de acoperirea consumului; faptul ca ~1 miliard de oameni - hai sa le zicem - civilizati au acces la mult mai multe resurse decat restul lumii nu inseamna ca ei fac vraiste planeta mai mult decat restul de ~6 miliarde


Quote
P.S. eu mai vin aici doar sa comentez rareori.
Asa ca   oldshooterman sa nu vorbeasca  de unul singur. :)
Nosferatu nu mai posteaza de ceva vreme,  Monier s-a suparat si si-a sters contul, ASOM posteaza rareori.

Stim, esti un neprihanit...
 

Offline astateofmind

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #229 on: 16 March 2021, 03:50 »
:D

Merge si aici
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #230 on: 16 April 2021, 09:07 »
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #231 on: 25 June 2021, 22:54 »
https://dailycaller.com/2021/06/25/portland-police-suspect-shot-white-male-protesters/

relax, stati linistiti la locurile voastre, am impuscat doar un white male ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline taribo

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #232 on: 25 June 2021, 22:58 »
Atata timp cat while males astia nu fac si ei organizatii ca BLM, sa ii tot impuste, si asa sunt prea multi.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

 

Offline astateofmind

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #233 on: 08 July 2021, 20:14 »
Un video interesant on CRT:



Probabil nu f interesant pt cei ca nu traiesc in US dar cine stie, poate se extinde si in EU.
« Last Edit: 08 July 2021, 20:26 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline mobydick

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #234 on: 29 July 2021, 21:24 »
Mie mi se pare ca nu se mai face atata tam-tam pe tema rasismului, homosexualitatii  si feminismului ca-n 2015-2020 , ba vad ca si internetul si social-media au revenit la normalitatea liberala?   Parca ma simt ca-n anii 2000' cand incep sa vad clipuri homofobe, naziste, rasiste si misogine pe You Tube, necenzurate. 

In other words....numai un naiv crede ca democratii erau corecti politici pe bune si chiar luptau pentru cauze nobile si progresiste.   
Toate scandalurile BLM , PRIDE si metoo erau facute pentru a-i da jos pe Trump si republicanii care erau incomozi elitelor globaliste si corporatiste.

Acum ca Trump nu mai e presedinte, iar factiunea conservatoare din GOP a intrat in irelevanta , in continuare, tot barbatii albi continua sa fie majoritatea care detin functii de conducere in toata lumea, tot albii sunt aia care inoveaza in domeniul tehnologiei  si tot actorii albi apar in prim plan in filme si seriale, iar negrii, tiganii si  musulmanii   sunt marginalizati si cei mai saraci, homosexualii sunt si vor fi mereu priviti ca niste "freaks" in timp ce 80% din barbati continua sa fie straight, sa aiba joburile cele mai bine platite si nivel de trai crescut . 

Numai la jocurile astea olimpice si la euro  am vazut ca se discrimineaza la greu, si totusi, niciun site serios  nu mai face scandal ca-n anii anteriori.
Multi au facut misto de cei trei jucatori negri din echipa Angliei pentru ca au ratat la penalty si n-a ajuns vreunu' la parnaie asa cum s-ar fi intamplat cand era Orange Man Bad la Casa Alba , semn ca s-a revenit la "normalitatea" de dinainte.   
« Last Edit: 29 July 2021, 21:28 by mobydick »
 

Offline taxon

Corectitudinea Politica, Multiculturalismul & Identity politics
« Reply #235 on: 06 September 2022, 22:35 »
Ah, dar ce guvern corect politic pare sa se infiripe la britanici!
Or fi toti la fel de merituosi ca Lizuca aia a lor?
erasing darkzone