Author Topic: Donald Trump - un presedinte controversat  (Read 36972 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zo_Bar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 41
    • View Profile
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #60 on: 28 August 2018, 22:28 »
Nu pot sa cred ca-ti pare rau dupa individul ala.

Map: All the Countries John McCain Has Wanted to Attack
John McCain Is A Traitorous, Globalist, Neocon Warmonger
N-ai fost în stare să spui cu cuvintele tale de ce nu a fost ok, singurul lucru pe care ai putut să-l faci a fost să dai un link cu ceva inventat.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Offline Zo_Bar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 41
    • View Profile
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #61 on: 28 August 2018, 22:31 »
BTW, când citim o scrisoare de-a lui stormy care ia apărarea infractorilor din România, de-a lu' prostu' ăla care îl bagă tot mai tare în căcat pe Trump de fiecare dată când deschide gura am citit.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Offline taribo

Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #62 on: 28 August 2018, 22:35 »
Am auzit ca sistemul de justitie din Ro e flawless, a prins toti "penalii". Circ si paine pentru toti "intelectualii".
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #63 on: 29 August 2018, 06:05 »
Nu pot sa cred ca-ti pare rau dupa individul ala.

Map: All the Countries John McCain Has Wanted to Attack
John McCain Is A Traitorous, Globalist, Neocon Warmonger
N-ai fost în stare să spui cu cuvintele tale de ce nu a fost ok, singurul lucru pe care ai putut să-l faci a fost să dai un link cu ceva inventat.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


stai nitel mai calm, olds a dovedit mult ca e in stare sa se exprime mai bine si mai diplomat decat altii (cough tu). articolele sunt hit pieces, se folosesec de crampeie si firimituri de adevar sa construiasca o judecata sententioasa a cuiva.
spre exemplu, nu e neobisnuit ca majoritatea politicienilor sa voteze cu bombardari; in cuvintele lui carlin: "[we]they are a war-like nation". plus ca mccain bombarda de mic copil.. avea o pasiune.

Post Merge: 29 August 2018, 06:19

FAKE NEWS
cnn has done it again

saptamana trecuta se pregateau de inmormantarea lui trump, au deschis cavoul, au sunat la popa local..

si azi zisera ca.. se pare ca nu a fost cazul. what a fumble. e vorba de avocatul avocatului, care a zis ca stie ceva.. care de fapt nu a fost asa.

asa cum am zis, in fata alegerilor democratii se incurca unul intr-altul, de la mesaj deschis la propaganda media. o panarama dezorganizata de partid.
acum cauta sa ascunda faptul ca vor vota impeachment cu prima ocazie. prea putin prea tarziu, orice prost le stie intentia. si ascund asta in speranta ca republicanii nu au sustinatorii mobilizati; de parca aia nu-s constineti.
« Last Edit: 29 August 2018, 06:20 by Monier »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #64 on: 31 August 2018, 07:50 »
SEX IN NEW YORK CITY

se pare ca democratii au o candidata la presidentie, nefiind vorba de pocahontas & the likes.

e  cynthya nyxon*, roscata(?) din seria cu horse-face.

in ultima dezbatere a maturat podeaua cu perry como*, trump style.


va imaginati ce regret au toti astia care conduc lumea, ca nu au gasit-o pana in noiembrie 2016?
de ce nu au si ei un star search, un popstar show:https://www.youtube.com/watch?v=Fp9HglYsUfE

*i know
« Last Edit: 31 August 2018, 07:57 by Monier »
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #65 on: 31 August 2018, 23:49 »
E prea desteapta pentru Casa Alba, plus ca nu are carisma si nici figura prezidentiabila si nici controversata.


Trebuie musai sa fie ceva cu care sa iasa in evidenta pentru mase.
Cum America e o societate patriarhala indiferent ce zic feministele, democratii vor avea mai mult ca sigur un candidat de sex masculin la alegerile prezidentiale.  Si in mod sigur va fi de alta etnie ca si Obama, genul care sa atraga masele.
 

Offline oldshooterman

Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #66 on: 02 September 2018, 11:54 »
Trump n-o duce prea bine, prea multi vor sa scape de el: Trump inches closer toward being impeached
 

skyfallout

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #67 on: 02 September 2018, 12:41 »
Trump n-o duce prea bine, prea multi vor sa scape de el: Trump inches closer toward being impeached

Ghici ce, inca din 2015  sunt prea multi care vor sa scape de el .   ;D
Ce pacat pentru ei  ca vor scapa de el abia in 2025. 
 

Offline oldshooterman

Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #68 on: 14 September 2018, 12:33 »
Se serveste cu popcorn:
 

Offline Zo_Bar

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 41
    • View Profile
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #69 on: 23 September 2018, 19:50 »
Trump n-o duce prea bine, prea multi vor sa scape de el: Trump inches closer toward being impeached

Ghici ce, inca din 2015  sunt prea multi care vor sa scape de el .   ;D
Ce pacat pentru ei  ca vor scapa de el abia in 2025.
Sigur, cu procentajul ăla în sondaje toți au câștigat al doilea mandat.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #70 on: 24 September 2018, 14:40 »
Obscuris vera involvens

abia ca il poti zari, dar adevarul se intrevede acum, dupa doi ani.
a fost totul o lucratura. un set up. un aranjament. o conspiratie. de-acolo din dark state, din establishment, din locurile unde salasuieste puterea adevarata.

au spionat, au fabricat, deturnat si inselat pe toti, ca sa distruga alegerea democratica a lui trump. sa fure putinul drept ramas (surpriza!) puternic: votul.

poate ca nu il placeti insa niciodata nu a fost vorba de asta!! este extrem de probabil ca in 2016 am asistat la SINGURA alegere autentica, cu omul care a intors toate mesele deja arajnate, cu poporul care a dejucat toate traseele prestabilite prin care erau condusi.

de asta au tacut pana si stangoizii, cred ca nici ei nu stiau de mana neagra gigantica din spatele cortinei. si acum totul este din ce in ce mai evident, este exact ca atunci cand tragi dopul cazii, cade apa si observi cu uimire cata mizerie s-a depus.

rosenstein, la nici doua saptamani de la intrarea in functie, complota cu unii sa poarte microfon ca sa il scoata pe trump drept nebun, article 25. de sessions si mueller mi-e sila sa zic ceva, niste lichele de varf.
impreuna cu brennan, comey si atatia, toti astia sunt fatati de o mama: e curva rosie a babilonului, e regina alien, e nevasta lui satana. ..you get the idea: these are bad hombres!

dar titlul meu se refera la presa. niciodata presa nu a fost atat de tacuta, niciodata presa nu a crezut in scuza oficiala ca inceputurile anchetelor cu rusia, trump, clinton si tot ce fu intre, sunt "secrete de siguranta nationala". dar niciodata! nu in state! google pentagon papers.

acum presa este cu gura infundata de otrepe; de prezervativele folosite ale corporatiilor ce le platesc salariile. toata presa e apucata de jos, desi nu mai au demult curajul unui om veritabil. presa e demult scobita, eunuca, claponata, castrata. atat de castrata ca si-a uitat sexul, adica menirea.
presa este angajata la spalatul argintariei, sunt zilieri pe santier.. e vai de capul lor - moral vorbind. altfel presupun ca au viata usoara. cine sa ii respecte? ce jalnic, ce patetic, ce trist, pentru o breasla atat de onorabila candva.

vine clipa cand tebuie sa cantaresti ce e mai important: ura indusa de haita in care te afli, ori adevarul.
« Last Edit: 24 September 2018, 14:59 by Monier »
 
The following users liked or thanked this post: oldshooterman

Offline Daisy

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #71 on: 24 September 2018, 22:23 »
asta e un fel de toti ceilalti sunt de vina numai eu nu? e greu sa recunosti ca ai gresit cu trump he?
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #72 on: 25 September 2018, 06:54 »
WHAT? despre ce vorbesti??

Post Merge: 25 September 2018, 10:02
The Failing NYT?

maybe not.
aici vin eu si dau o bila alba la new york times, care nu a publicat articolul cu acuzele la adresa judecatorului, deoarece nu arau coroborate, n-aveau baza.
apoi o bila neagra la new yorker dar maiu ales lui ronan farrow, care si-a pus reputatia de bun reporter pentru #metoo in joc, si a pierdut orice credibilitate prin isprava asta.
apoi un bulgare urias (ca in ss 1st encounter) negru pentru intreaga masina a presei si conspiratia de a deturna voatrea lui kavanaugh.
au fost pregatiti cu raspunsuri, s-au sincronizat cu publicarea scandalului si tot ce ati auzit pana acum e menit sa intarzie procesul democratic pana la midterm.

republicanii ramane sa lupte pentru ei acum, e pielea lor in joc - nu doar a poporului., populatia stie despre ce e vorba, iara democratii sunt pe cale sa piarda, nu sa castige.

acelasi lucru cu naparca de rosenstein: trump va face bine sa il dea afara, sa dreneze mlastina. de ce ar astepta dupa alegeri? lumea stie deja, este totul in aer. gata, s-a copt prajitura, afara cu tradatorii. poporul , din nou, va fi cu ei.
-

oh, daisy, recunosc ca am gresit tot timpul, atunci cand este asa. dar uite, ca sa mai postezi si tu mai des decat la doua luni (sper ca si ceva pozitiv in afara de flaming copilaresc) o zic clar:
am avut dreptate. si asta inanite sa apara cum agentii fbi complotau impotriva presedintelui; inainte sa se afle ca singura baza a anchetei cu rusia fu culegerea de povesti de la danny steele, sau cum ii zice; inainte sa se afle de inflitrarea, spionarea, capcana intinsa grecului si restul.la fel ca majoritatea userilor din fostul cg, am recunoscuta mizeria democratilor, in fapt nimeni nu a aparat anchetarea lui trump.

thank you very much, i'll be here all week. huo huo


Post Merge: 25 September 2018, 10:16
oshi, uitasem o sursa cu informatii relevante
« Last Edit: 25 September 2018, 10:16 by Monier »
 

Offline Daisy

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
    • View Profile
Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #73 on: 25 September 2018, 16:35 »
nu era flaming Monier. pur si simplu mi se umple si mie paharul de la atitea vaicareli si justificari. trump e un idiot dupa parerea mea si nu cred ca e victima inocenta cum incerci sa-l portretizezi. mie mi se pare cam aceiasi retorica cum era despre ceausescu: "el era bun insa leana sau cei din jur erau rai si profitau de el"
 

Offline oldshooterman

Donald Trump - un presedinte controversat
« Reply #74 on: 25 September 2018, 23:58 »
In posturile de mai sus Monier dezbate o problema principiu, nu daca Trump e idiot sau nu. Si are dreptate, indiferent daca Trump e idiot sau nu.