Author Topic: George Simion, viitorul președinte al României?  (Read 1010 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
George Simion, viitorul președinte al României?
« Reply #15 on: 11 January 2024, 07:25 »
Caravana medicală AUR, Trenul Unirii................deja cam bate PSD-ul și PDL-ul la populisme, nu mai zic de PP-DD.  Sunt la ani lumină.
Doar că nu vin cu concerte de muzică populară și manele, nu cu pomeni cu făină, ulei, pixuri, caiete și găleți, ci exact cu chestii umanitare și patriotice.   

Chiar sunteți sigur că vreți să mai rămână PSD-ul la butoane?  De fapt, chiar sunteți sigur că AUR când spuneți că AUR nu ne va impacta viața în următorii 5 ani? 




 

Offline ericmario

George Simion, viitorul președinte al României?
« Reply #16 on: 11 January 2024, 19:38 »
N-are nici o șansă.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
George Simion, viitorul președinte al României?
« Reply #17 on: 11 January 2024, 20:01 »
N-are nici o șansă.

Că așa zici tu,  votant de Ilici în 2000. 
Care mai ieri ai stat la coadă să-l votezi pe Băsescu să nu iasă Geoană (prostănacu ajuns secretar adjunct al NATO), iar acum ai  fi dispus să-l votezi pe Geoană ca să nu iasă Simion. Și l-ai vota și pe Ciolacu chiar dacă mai ieri încasai pulane și gaze de la jandarmi  pentru că strigai M**E PSD și  s*** p*** Dragnea, iar Ciolacu era vicepremier și mergea cu el la pescuit.  Nu că nu l-ai vota și pe Dragnea în turul 2 dacă ar fi cu Simion.


Dar părerile a 3-5 milioane de români care au votat PSD și PNL, și au luat MU-E de la toate în ultimii 15 ani, apoi au stat încuiați în casă , mulți rămași șomeri și n-au putut ieși din casă vreo doi ani, ba că nu aveau mască, ba că nu se vaccinaseră, apoi încă doi ani în care au avut de plătit  facturi mari la electricitate și căldură și s-au trezit că-i costă pâinea 10 lei și trăiesc cu frica că putem fi târâți aiurea într-un război cu Rusia, iar acum sunt gata să ștampileze AUR și care zic că AUR are toate șansele..........nu contează?

Nu zic că fac parte din segmentul ăsta, dar nu te-ai întrebat dacă românii care au suferit din pricina guvernării partidelor de toate culorile și ideologiile de centru din  ultimii 15 ani, inclusiv cei nemulțumiți de UE........... sunt mult mai mulți decât voi pro-UE și pro-PSD/PNL? 


« Last Edit: 11 January 2024, 20:15 by peacemaker »
 

Offline ericmario

George Simion, viitorul președinte al României?
« Reply #18 on: 11 January 2024, 20:23 »
Asta e părerea mea, că n-are nici o șansă.

Eu nu sunt anti-UE.
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
George Simion, viitorul președinte al României?
« Reply #19 on: 12 January 2024, 10:31 »
Nici eu nu sunt chiar anti-UE. 
Dar matematic, cred că sunt mai mulți oameni nemulțumiți de UE și de guvernările PSD-PNL care ar vota cu Simion decât cei care sunt satisfăcuți care ar vota cu Ciolacu, Hellvig sau Geoană.
 

Offline axxel4you

George Simion, viitorul președinte al României?
« Reply #20 on: 12 January 2024, 13:01 »
Chiar daca sunt nemultumit de UE si PSD-PNL-USR tot nu vad AUR ca o alternativa pentru ca au prea multa sustinere din partea baietilor cu ochi albastri.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

peacemaker

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
George Simion, viitorul președinte al României?
« Reply #21 on: 12 January 2024, 16:41 »
Chiar daca sunt nemultumit de UE si PSD-PNL-USR tot nu vad AUR ca o alternativa pentru ca au prea multa sustinere din partea baietilor cu ochi albastri.

Tu chiar crezi că-i mai pasă cuiva că o să facă vreun partid ceva? Fiecare e pentru el de la criza financiară încoace. Țara asta o să fie în aceeași situație de pseudodemocrație precară de la 1990 și  nu se va schimba nimic, cel puțin nu până în  2060-2070  când vor muri toate  generațiile de români care au trăit prin comunismul după model bolșevic.

Ce vrea poporul e doar „RĂZBUNARE”, adică să nu mai fure hoții actuali și măcar să-i schimbăm, ca să știe alți viitori potențiali hoți că scăunelele calde și imunitatea  le pot pierde repede și oricând.
Eu sper doar ca atunci când AUR va veni la putere, să ajungă cât mai mulți anchetați și prin pușcării pentru toate kkt-urile comise de la pandemie până la spălarea de bani de la începerea războiului.
Aș începe cu președintele, premierii, miniștrii, primarii și parlamentarii care au condus în ultimii 5-10  ani, să-și justifice averile și palatele. 
 
Inclusiv Iohannis ar trebui să fie anchetat, dar la el cred că o să dureze zeci de ani procesele pentru cheltuieli nejustificate de bani publici pe călătorii, și cele șase case și pentru alte mizerii despre care nu știm....sau știm de prin 2014, dar au fost date uitării. Dar vorba aia,  merită o încercare.   
Cred că mai repede îl afundă DNA pe Băsescu decât pe Iohannis.
Dar uitați-vă că și Băse, care părea intangibil și se credea că avea sprijin nelimitat de la americani, uite că a încasat-o, devenind cetățean de rând, fără privilegii de fost președinte.
S-ar putea să primească și Ioha ceea ce merită.
 
Câțiva din cei care au condus pe vremea lui Băse și Boc sunt căcați pe ei prin tribunale sau afundați în pușcării (Udrea, Ridzi) sau ajunși în irelevanță (Blaga, Videanu, Berceanu, Baconschi). 
Mare parte din cei care erau la butoane pe vremea lui Năstase, Tăriceanu sau Dragnea au făcut pușcărie sau au ajuns irelevanți.
« Last Edit: 12 January 2024, 17:03 by peacemaker »
 

Offline ericmario

George Simion, viitorul președinte al României?
« Reply #22 on: 12 January 2024, 21:32 »

Eu sper doar ca atunci când AUR va veni la putere...

Niciodată.


Post Merge: 12 January 2024, 22:06

Ce vrea poporul e doar „RĂZBUNARE”, adică să nu mai fure hoții actuali și măcar să-i schimbăm, ca să știe alți viitori potențiali hoți că scăunelele calde și imunitatea  le pot pierde repede și oricând.
Eu sper doar ca atunci când AUR va veni la putere, să ajungă cât mai mulți anchetați și prin pușcării pentru toate kkt-urile comise de la pandemie până la spălarea de bani de la începerea războiului.
Aș începe cu președintele, premierii, miniștrii, primarii și parlamentarii care au condus în ultimii 5-10  ani, să-și justifice averile și palatele. 
 
Adică o ”vânătoare de vrăjitoare”.
Prezumția de nevinovăție nu există la hAUR-ți, ci ei trebuie să-ți dovedească nevinovăția.
Exact cum era în periada comunistă, de care unii doar au auzit, din auzite.
« Last Edit: 12 January 2024, 22:06 by ericmario »
"When seagulls follow the trawler it is because they think sardines will be thrown into the sea" - Eric Cantona.
 

Offline mache

George Simion, viitorul președinte al României?
« Reply #23 on: 22 January 2024, 09:32 »
@peacemaker și @ericmario - încetați cu flame-ul inutil peste tot pe aici. Scrieți în privat dacă vreți să schimbați idei.

Sent from my trunk using Tapatalk